Дата документу 26.03.2018 Справа № 554/9664/17
Провадження № 1-кс/554/2461/2018
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2018 року Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтаві клопотання прокурора Полтавської місцевої прокуратури юриста 1 класу ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ та вилучення (здійснення виїмки) документів у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №42017171010000287 від 20.11.2017, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Полтавської місцевої прокуратури юрист 1 класу ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ та вилучення (здійснення виїмки) документів у кримінальному провадженні №42017171010000287 від 20.11.2017, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
У клопотанні порушується питання про необхідність тимчасового доступу з можливістю вилучення оригіналів документів, а саме до землевпорядної документації на земельну ділянку по АДРЕСА_1 (рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 про надання вищезазначеної земельної ділянки в користування та укладені із користувачами договори оренди, суборенди, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, технічна документація та інші документи), у тому числі рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 16.06.2016 «Пронадання земельних ділянок, передачу в користування та продовження права користування земельними ділянками» про передачу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в оренду земельної ділянки площею 0, 1494 га по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 5310137000:15:006:0342, для експлуатації та обслуговування нежитлових приміщень (землі житлової та громадської забудови); договір оренди землі від 06.07.2016 між ІНФОРМАЦІЯ_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та договір оренди землі від 22.08.2014 №243-П між ІНФОРМАЦІЯ_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » , що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ),
Враховуючи, що іншим шляхом неможливо отримати документи, прокурор прохав задовольнити заявлене клопотання.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, зазначених у клопотанні, слідчий суддя вважає можливим розгляд даного клопотання проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Прокурор ОСОБА_4 у судове засідання не з`явився, надіслав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, у зв`язку із зайнятістю на роботі, прохав розглядати клопотання за наявними матеріалами та задовольнити клопотання.
Відповідно до ч.4 ст. 107 ЦПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється..
Слідчий суддя, дослідивши надані докази, приходить до наступного висновку.
З матеріалів клопотання вбачається, що в провадженні СВ Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження №42017171010000287 від 20.11.2017, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України (а.с. 5-6).
В ході досудового розслідування установлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 під час проведення позапланової перевірки 31.03.2017 щодо дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання будівельних робіт по АДРЕСА_1 виявлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за вказаною адресою самочинно виконуються будівельні роботи з реконструкції нежитлових приміщень пам`ятки архітектури національного значення - колишнє Дворянське зібрання (1810 р.).
Будинок дворянського зібрання (нині кінотеатр імені Івана Котляревського) включено до Списку пам`ятників архітектури ІНФОРМАЦІЯ_5 , що перебувають під охороною держави, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 24.08.1963 №970 «Про впорядкування справи обліку та охорони пам`ятників архітектури на території ІНФОРМАЦІЯ_5 », охоронний №577/6), а земельна ділянка, на якій розташована згадана будівля, згідно з історико-архітектурним опорним планом, науково-проектною документацією щодо визначення меж та режимів використання для охорони пам`яток архітектури та містобудування національного та місцевого значення м. Полтава (наказ Міністерства культури України від 02.12.2014 №1075), розташована в межах Центрального історичного ареалу та першої підзони центральної комплексної охоронної зони пам`яток.
Установлено, що рішенням ІНФОРМАЦІЯ_1 від 16.06.2016 «Про надання земельних ділянок, передачу в користування та продовження права користування земельними ділянками» передано Товариству з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в оренду земельну ділянку площею 0, 1494 га по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 5310137000:15:006:0342, для експлуатації та обслуговування нежитлових приміщень (землі житлової та громадської забудови).
Припинено дію договору оренди землі, укладеного між ІНФОРМАЦІЯ_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 22.08.2014 №243-П шляхом його розірвання.
На виконання зазначеного рішення між ІНФОРМАЦІЯ_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » укладено договір оренди землі від 06.07.2016.
З метою перевірки зазначених обставин прокурором в рамках вказаного кримінального провадження у відповідності до ч. 2 ст. 93 КПК України Полтавському міському голові направлено запит №125-16287-17 від 12.03.2018 про надання інформації та підтверджуючих документів щодо наявності землевпорядної документації на зазначену земельну ділянку (а.с.7). Однак, Полтавським міськвиконкомом на лист прокуратури відповіді досі не надано.
У зв`язку з викладеним, у ході досудового розслідування встановлено обставини, які можуть свідчити про пошкодження пам`ятки архітектури національного значення по АДРЕСА_1 , у ході проведення самовільної добудови до зазначеної будівлі без належних правових підстав, а тому існує необхідність у тимчасовому доступі до вищезазначених документів.
Таким чином, з метою додержання загальних засад кримінального провадження щодо всебічного, повного і неупередженого дослідження його обставин, а також встановлення факту пошкодження пам`ятки культури національного значення, необхідним є тимчасовий доступ до землевпорядної документації на земельну ділянку по АДРЕСА_1 .
Згідно п. 5 ч. 2ст. 131 КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку, що клопотання про надання тимчасового доступу та вилучення оригіналів землевпорядної документації на земельну ділянку по АДРЕСА_1 , підлягає задоволенню Дані документи в сукупності з іншими доказами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, для забезпечення швидкого, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення, оригінали документів необхідні для проведення відповідних експертиз, в яких виникне необхідність під час розслідування кримінального провадження, а також, з метою використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених документах, документи зберігаються у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ), не становлять собою та не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Керуючись ст. ст. 131,159-166 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Надати процесуальним керівникам прокурору Полтавської місцевої прокуратури Полтавської області юристу 1 класу ОСОБА_3 та слідчому СВ Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 дозвіл на проведення тимчасового доступу до документів (з можливістю вилучення оригіналів документів), а саме до землевпорядної документації на земельну ділянку по АДРЕСА_1 (рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 про надання вищезазначеної земельної ділянки в користування та укладені із користувачами договори оренди, суборенди, проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, технічна документація та інші документи), у тому числі рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 16.06.2016 «Пронадання земельних ділянок, передачу в користування та продовження права користування земельними ділянками» про передачу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в оренду земельної ділянки площею 0, 1494 га по АДРЕСА_1 , кадастровий номер 5310137000:15:006:0342, для експлуатації та обслуговування нежитлових приміщень (землі житлової та громадської забудови); договір оренди землі від 06.07.2016 між ІНФОРМАЦІЯ_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та договір оренди землі від 22.08.2014 №243-П між ІНФОРМАЦІЯ_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » , що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (адреса: АДРЕСА_1 ),
Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 72953877 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Савченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні