У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у адміністративній справі
27 березня 2018 року справа № 823/1340/18 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., розглянувши матеріали позовної Заступника керівника Смілянської місцевої прокуратури в інтересах держави до Іскренського дошкільного навчального закладу Півник , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Іскренська сільська рада Шполянського району про визнання бездіяльністю протиправною та зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
23.03.2018 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся Заступник керівника Смілянська місцева прокуратура (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Ю.Кондратюка, 25) з адміністративним позовом до Іскренського дошкільного навчального закладу Півник (20623, Черкаська область, Шполянський район, с. Іскрене, вул. Молодіжна, 19), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області (18010, м. Черкаси, вул. Прикордонника Лазаренка, 1), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Іскренська сільська рада Шполянського району (20623, Черкаська область, Шполянський район, с. Іскрене, вул. Хрещатик, 36) в якому просить:
-визнати протиправною бездіяльність Іскренського дошкільного навчального закладу Півник , з питань додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки;
-зобов'язати Іскренський дошкільний навчальний заклад Півник вчинити певні дії, пов'язані з усуненням порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, які зазначені у акті перевірки зазначеного об'єкту щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки № 77 від 13.11.2017.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачем зазначено, що на його думку бездіяльність відповідача по невиконанню припису № 77 від 13.11.2017 суперечить чинному законодавству України.
Позивач також просить поновити строк звернення до суду. Обґрунтовуючи поновлення строку тим, що про факт невиконання припису суб'єктом господарювання - Іскренський дошкільний навчальний заклад Півник Шполянському відділу Смілянської місцевої прокуратури стало відомо лише 26.02.2018 з листа Іскренської сільської ради Шполянського району.
Частиною 1 ст. 121 КАС України передбачено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Частиною 2 ст. 122 КАС України, встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Враховуючи, що позивач про наявність порушення законодавства дізнався лише в лютому 2018 року, то суд визнає причини пропуску строку звернення до адміністративного суду з даним позовом поважними.
Спір виник із публічно-правових відносин, належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 173 КАС України встановлено, що підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 162-163, 168, 171, 173, 179, 243, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Визнати причини пропуску строку звернення до суду поважними.
Прийняти позовну заяву до розгляду.
Відкрити провадження в адміністративній справі.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 26 квітня 2018 року о 14 год. 00 хв ., що буде проводитись одноособово суддею Паламарем П.Г. у приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117.
Встановити відповідачу 15 (п'ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи. До відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами другою - четвертою статті 162 КАС України.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи. До заперечення застосовуються правила, встановлені частинами другою - четвертою статті 162 КАС України.
Запропонувати, третім особам подати суду письмові пояснення та докази на обґрунтування цих пояснень.
Роз'яснити учасникам справи, що заяви та клопотання з процесуальних питань, в т.ч., що відводів, можуть бути заявлені до дати та часу призначеного судового засідання для розгляду справи по суті.
Роз'яснити учасникам справи, що докази, не подані у встановлений судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Інформацію у справі, що розглядається учасники справи можуть отримати за веб-адресою: http://adm.ck.court.gov.ua/sud2370.
Копію ухвали направити учасникам справи.
У підготовче засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Згідно п. 2 ст. 131 КАС України учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.
СуддяП.Г. Паламар
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2018 |
Оприлюднено | 28.03.2018 |
Номер документу | 72978245 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
П.Г. Паламар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні