Справа № 144/1609/17
Провадження по справі № 1-кп/129/158/2018
У Х В А Л А
27.03.2018 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваної ОСОБА_4 ,
її законного представника ОСОБА_5 ,
захисника адвоката ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Гайсині кримінальну справу про застосування щодо обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Терешки Барського району Вінницької області, жительки АДРЕСА_1 , українки, громадянина України, з середньою освітою, розлученої, на утриманні малолітня дитина, не працюючої, інваліда дитинства 2-ї групи, не судимої, - примусових заходів медичного характеру за скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст.186 КК України,
Установив:
25.08.2017 р. приблизно о 07:00 год. ОСОБА_4 , перебуваючи на алеї в центральному парку по вул. Незалежності в смт. Теплик Вінницької області, з корисливих мотивів та з ціллю особистого збагачення, маючи умисел на відкрите викрадення чужого майна, скориставшись неуважністю ОСОБА_7 , взяла лежачий на лаві належний ОСОБА_7 поліпропіленовий пакет з надписом «ВОSS» з речами і пішла з ним в напрямку вул. І.Франка, однак в цей час була помічена ОСОБА_7 , яка почала кричати і бігти за нею, але, незважаючи на це, ОСОБА_4 втекла з вказаним пакетом з речами і таким чином, відкрито викрала належний ОСОБА_7 поліпропіленовий пакет з надписом «ВОSS» вартістю 2 грн. з жіночим гаманцем вартістю 6 грн. 45 коп., грішми в сумі 370 грн. та банківською карткою «Ощадбанк», завдавши потерпілій шкоди загалом в сумі 378 грн. 45 коп.
Дії ОСОБА_4 кваліфікуються за ч.1 ст.186 КК України як відкрите викрадення чужого майна (грабіж).
В судовому засіданні прокурор клопотання про застосування до ОСОБА_4 примусових заходів медичного характеру у вигляді примусового лікування в психіатричній лікарні із звичайним режимом підтримав, посилаючись на те, що згідно з висновком стаціонарної психіатричної експертизи № 111 від 02.11.2017 р. ОСОБА_4 страждає на хронічне душевне захворювання у вигляді шизофренії параноїдної форми, що підтверджує, що у період часу скоєння інкримінованого діяння ОСОБА_4 не могла усвідомлювати свої дії та керувати ними.
ОСОБА_4 , її законний представник ОСОБА_5 та захисник - адвокат ОСОБА_6 клопотання прокурора підтримали частково та просили застосувати примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Потерпіла ОСОБА_7 в письмовій заяві просила розгляд справи провести за її відсутності, претензій матеріального та морального характеру до ОСОБА_4 не має (а.с.29).
З`ясувавши позиції учасників розгляду справи, суд визнає за необхідне клопотання прокурора задовольнити з таких підстав.
Відповідно до ч.2 ст.19 КК України не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка вчинила злочин у стані неосудності, тобто не могла усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними внаслідок хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства або іншого хворобливого стану психіки; до такої особи за рішенням суду можуть бути застосовані примусові заходи медичного характеру.
Згідно з ч.3 ст.94 КК України госпіталізація до психіатричного закладу із звичайним наглядом може бути застосована судом щодо психічно хворого, який за своїм психічним станом і характером вчиненого суспільно небезпечного діяння потребує тримання у психіатричному закладі і лікування у примусовому порядку.
З урахуванням позицій прокурора, ОСОБА_4 , її законного представника та захисника, які заявили про спрощений порядок дослідження доказів, суд відповідно до ч.3 ст.349 КПК України обмежився допитом лише ОСОБА_4 , оскільки вона розуміє зміст обставин, які ніким не оспорюються, немає сумніву в добровільності та істинності її позиції, їй роз`яснено і зрозуміло неможливість оскарження цих обставин в апеляційному порядку.
Оскільки ОСОБА_4 у стані неосудності вчинила суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст.186 КК України, відповідно до висновку судово-психіатричного експерта № 111 від 02.11.2017 р. (а.с.62-66) на той час і тепер страждає на хронічне душевне захворювання у вигляді шизофренії параноїдної форми і потребує примусових заходів медичного характеру у психіатричній лікарні із звичайним режимом нагляду, то до неї на підставі ст.94 КК України необхідно застосувати примусові заходи медичного характеру у виді примусового лікування у Вінницькій обласній психоневрологічній лікарні ім. академіка О.І. Ющенка (м. Вінниця, вул. Пирогова-109) із звичайним режимом нагляду.
Доводи ОСОБА_4 , її законного представника ОСОБА_5 та захисника - адвоката ОСОБА_6 про можливість застосування щодо ОСОБА_4 примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку суд до уваги не бере, оскільки ними не надано доказів щодо можливості застосування щодо ОСОБА_4 таких примусових заходів медичного характеру.
Питання про речові докази вирішується на підставі ст.100 КПК України.
Керуючись ст.512-516 КПК України,
Ухвалив:
Застосувати до ОСОБА_4 примусові заходи медичного характеру у виді примусового лікування у Вінницькій обласній психоневрологічній лікарні ім. академіка О.І. Ющенка (м. Вінниця, вул. Пирогова-109) із звичайним режимом нагляду, про що їй оголосити під розписку.
Речові докази жіночий гаманець та банківську картку «Ощадбанк», - залишити власнику ОСОБА_7 .
На ухвалу суду протягом тридцяти днів з дня її проголошення може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.
Копію ухвали негайно після її проголошення вручити ОСОБА_4 , її законному представнику, захиснику, потерпілій та прокурору.
Суддя:
Суд | Гайсинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 72986715 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Гайсинський районний суд Вінницької області
Швидкий О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні