Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/3001/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2018 року м. Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі слідчого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 42017101070000294, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 06.12.2017 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 300 КК України, про арешт тимчасово вилученого майна, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна, в якому просить накласти арешт на тимчасово вилучене 06.03.2018 р. під час обшуку майно, за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтовано тим, що в ході проведення обшуку 06.03.2018 р. на підставі Ухвали Подільського районного суду м. Києва від 19.02.2018 р. на земельній ділянці з кодом 88:061:0004 площею 2264, 23 м. кв., а саме, у приміщенні громадської організації «Ісламський культурний центр» (Код ЄДРПОУ 33643106), (будівля громадської організації площею 3842 м. кв.), та нежитловому приміщенні (книжковий магазин), яке розташоване на земельній ділянці за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 25А, проведено обшук в ході якого вилучено документи, які не входили до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання та вважаються тимчасового вилученим майном, а саме, книги Юсуфа Аль-Кардави «Дозволенное и запретное в Исламе» в кількості 55 шт.; 3 (три) брошури білого кольору арабською мовою («Мухалляфат фі Ат-Таухід» араб.) «Проступки в єдинобожжі», автор «Абдуль Азіз бін Раіс Ар-Раісі» (переклад зі слів перекладача). В ході досудового розслідування встановлено, що вищевказані документи, які вилучені під час обшуку містять у своєму тексті посилання, які пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію, що підтверджується експертним дослідженням. Крім того, дані документи мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшуканих документах можуть бути речовими доказами під час судового розгляду, а також могли бути використані як знаряддя вчинення кримінального правопорушення і зберегти на собі його сліди.
Вказані речі були тимчасово вилучені під час проведеного 06.03.2018 р. обшуку, відповідно до вимог ст. 234 КПК України. Орган досудового розслідування вважає, що згідно ст. 170 КПК України, на вилучене під час обшуку майно необхідно накласти арешт, оскільки вказані речі є предметом кримінального правопорушення, тобто, вони відповідають критеріям, вказаним у ст. 98 КПК України, у зв`язку з чим, прокурор звернувся з вищезазначеним клопотанням до суду.
У судовому засіданні прокурор внесене до суду клопотання підтримав.
Заслухавши прокурора, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання, у зв`язку з наступним.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Згідно ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Згідно ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
У відповідності до ч. 5 ст. 171 КПК України у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Враховуючи вищезазначене, клопотання прокурора про арешт тимчасово вилученого майна було подано до суду прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання сторони обвинувачення про арешт майна, підлягає задоволенню, оскільки стороною обвинувачення доведено в судовому засіданні необхідність здійснення такого арешту, обґрунтовано правову підставу для його арешту.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст. ст. 167 - 168, 170 - 173, 309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 7 ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження № 42017101070000294, про арешт тимчасово вилученого майна задовольнити;
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно під час обшуку 06.03.2018 року, на земельній ділянці з кодом 88:061:0004 площею 2264, 23 м. кв., а саме, у приміщенні громадської організації «Ісламський культурний центр» (ЄДРПОУ 33643106), (будівля громадської організації площею 3842 м. кв.), та нежитловому приміщенні ( книжковий магазин), яке розташоване на земельній ділянці за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 25А, а саме, на книги Юсуфа Аль-Кардави «Дозволенное и запретное в Исламе» в кількості 55 шт.; 3 (три) брошури білого кольору арабською мовою («Мухалляфат фі Ат-Таухід» араб.) «Проступки в єдинобожжі», автор «Абдуль Азіз бін Раіс Ар-Раісі», (переклад зі слів перекладача);
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 72991388 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Гребенюк В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні