Постанова
від 28.03.2018 по справі 2-22/10
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Апеляційний суд Житомирської області

Справа №2-22/10 Головуючий у 1-й інст. Помогаєв А. В.

Категорія 59 Доповідач Трояновська Г. С.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2018 року Апеляційний суд Житомирської області у складі:

головуючого - судді Трояновської Г.С.

суддів: Миніч Т.І., Павицької Т.М.

з участю секретаря судового засідання Кучерявого О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі цивільну справу № 2-22/10 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання майна об"єктом спільної сумісної власності

за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 29 січня 2018 року, постановлену під головуванням судді Помогаєва А.В. у м. Новоград-Волинському,

в с т а н о в и в:

У січні 2017 року ОСОБА_1, звертаючись до суду із вказаною заявою, просив суд переглянути за нововиявленими обставинами рішення Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 15.02.2010 року у справі №2-22/10 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання майна об'єктом спільної сумісної власності подружжя. Посилався на те, що у зазначеному судовому рішенні розмір кухні вказано 41,1 кв.м. замість правильного - 4,1 кв.м. Вважає, що ця обставина вплинула на законність ухваленого рішення та є нововиявленою. Зазначає, що у жовтні 2017 року він дізнався про описку в рішенні суду від 15.10.2010 року від суб'єкта оціночної діяльності, який здійснював оцінку нерухомості з метою поділу житла в натурі.

Ухвалою Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 29 січня 2018 року вказану вище заяву залишено без розгляду.

У поданій апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просить ухвалу скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду. В обґрунтування скарги вказує, що судом першої інстанції не враховано прецедентної практики Європейського суду з прав людини щодо того, що ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом. Стосовно пропуску строку на звернення до суду із заявою про перегляд рішення за нововиявленими обставинами зазначає, що суд з урахуванням конкретних обставин наділений правом на його поновлення.

Перевіряючи законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції відповідно до вимог ч. 1 ст. 367 ЦПК України - в межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених у суді першої інстанції, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Відмовляючи у задоволенні заяви про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_3 пропущено строк для подання заяви про перегляд судового рішення.

Такі висновки суду першої інстанції відповідають фактичним обставинам справи та вимогам закону.

Судом встановлено і це підтверджується матеріалами справи, що рішенням Новоград - Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 15 лютого 2010 року у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено за безпідставністю.

Зустрічний позов ОСОБА_2 задоволено. Визнано 16/100 частин житлового будинку по АДРЕСА_1, що складається з житлової кімнати 2-2 вартістю 7520 грн., прибудови а загальною площею 12,3 кв.м вартістю 13262 грн., сараю Д вартістю 1984 грн., вбиральні В вартістю 609 грн., ганку № 1 вартістю 944 грн. та огорожі № 2 вартістю 838 грн. - загальною вартістю 25157 грн. об'єктом спільної сумісної власності подружжя - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Вирішено питання судових витрат. (Т. 1 а. с. 177-178).

28 березня 2012 року рішення суду набрало законної сили (Т. 1 а. с. 254-255).

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 423 ЦПК України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 424 ЦПК України з урахуванням приписів частини першої цієї статті заява про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами може бути подана не пізніше трьох років з дня набрання таким судовим рішенням законної сили.

Частина 3 цієї ж статті вказує, що строки, визначені в частині другій цієї статті, не можуть бути поновлені.

Перебіг трирічного строку на звернення із заявою про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами рішення Новоград - Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 15 лютого 2010 року розпочався 28 березня 2012 року - з моменту набрання даним рішенням законної сили. Відтак, з цього часу заявник знав або міг знати про обставини, на які він посилається як на нововиявлені. Заявник звернувся до суду із заявою лише 17 січня 2018 року.

Оскільки зазначений строк є присічним, то його поновлення нормами процесуального закону не передбачено, а тому доводи, наведені в апеляційній скарзі щодо поновлення цього строку, є безпідставними.

Як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт перший статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, змістом яких є не допустити судовий процес у безладний рух.

З урахуванням викладеного, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що заявником пропущено встановлений статтею 424 ЦПК України трирічний строк на звернення із заявою про перегляд у зв'язку з нововиявленими обставинами рішення Новоград - Волинського районного суду Житомирської області від 15 лютого 2010 року і такий строк поновленню не підлягає.

Оскільки заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подано поза межами строку з дня набрання таким судовим рішенням законної сили, то колегія суддів не вдається до аналізу наявності чи відсутності зазначених в заяві обставин як нововиявлених.

Доводи апеляційної скарги, досліджені судом, висновків суду не спростовують і не дають підстав вважати, що судом допущені порушення матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення спору.

Оскільки судове рішення обґрунтоване, відповідає обставинам справи, постановлене з дотриманням вимог процесуального права, колегія суддів не вбачає підстав для його скасування.

Згідно ст. 375 ЦПК України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 374, 375, 382, 384, 389, 390 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Ухвалу Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 29 січня 2018 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст постанови складено 29.03.2018.

Головуючий Судді

СудАпеляційний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення28.03.2018
Оприлюднено30.03.2018
Номер документу73042235
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-22/10

Рішення від 11.01.2010

Цивільне

Дубровицький районний суд Рівненської області

Красько В.Й.

Ухвала від 16.08.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Антоненко Наталія Олександрівна

Ухвала від 27.06.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Антоненко Наталія Олександрівна

Ухвала від 20.11.2009

Цивільне

Ямпільський районний суд Сумської області

Оснач С. В.

Рішення від 04.02.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

Ухвала від 21.01.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

Ухвала від 15.01.2010

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

Ухвала від 07.12.2009

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Ряднина В. М.

Постанова від 28.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Трояновська Г. С.

Постанова від 28.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Трояновська Г. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні