Єдиний унікальний номер 725/1441/18
Номер провадження 2/725/209/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
23.03.2018 року м. Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Галичанський О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання : ІНФОРМАЦІЯ_2 ) до ОСОБА_2 ( м. Чернівці . вул. Руська, 152/1) , ОСОБА_3 ( м. Чернівці , вул. Руська, 152/1 ) ОСОБА_4 ( м. Чернівці, вул. Руська, 251/1), третя особа- Вижницька Державна нотаріальна контора , про визначення частко у спільній сумісній власності, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить визначити розмір часток земельної ділянки під № 152 по вулиці Руській в м. Чернівці.
Згідно вимог ч.3 .ст.175 ЦПК України - позовна заява повинна містити окрім іншого : повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, відповідно до п.4 ч.3 ст. 175 ЦПК України - позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Позивач, у своїй позовній заяві вказує відповідачами ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4
Зміст позовних вимог до кожного з відповідачів не зазначає.
Відповідно до ч.5 ст. 175 ЦПК України - у разі пред'явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
У прохальній частині позову позивач просить визнати за кожним з відповідачів відповідні частки земельної ділянки , проте підтвердження наявності повноважень на звернення до суду в їхніх інтересах не зазначає.
Згідно ч.1 ст. 4 ЦПК України - кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позивач не надає доказів того, що спірне питання було предметом розгляду будь - якого компетентного органу та відповідне прийняте рішення , порушує його права.
Крім того, відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України - до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зазначаючи ціну позову - п'ятдесят тисяч гривень , надав суду квитанцію про сплату судового збору за розгляд вказаної вище позовної заяви у розмірі 704 гривень.
Згідно статті 4 (Розміри ставок судового збору) Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 7 Закону України Про державний бюджет на 2018 рік від 07.12.2017 № 2246-19, у 2018 році прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 1 січня 2018 року - становить 1762 гривень.
За подання позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір в розмірі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить та не більше 5 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб становить, що станом на 01.01.2018 рік становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 704,80 грн. та не більше 8810,00 грн.
Позивач не надає документального підтвердження визначення відповідного розміру ціни позову та надана квитанція про сплату ним судового збору у розмірі 704,00 гривень не відповідає ст. 4 Закону України Про судовий збір .
Відповідно до ч.ч. 1,2,3 ст.185 ЦК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
При зазначених недоліках, позовна заява не може бути прийнята до провадження суду і підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись 175,177,185,187,353 ЦПК України -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання : ІНФОРМАЦІЯ_2 ) до ОСОБА_2 ( м. Чернівці . вул. Руська, 152/1) , ОСОБА_3 ( м. Чернівці , вул. Руська, 152/1 ) ОСОБА_4 (м. Чернівці, вул. Руська, 251/1), третя особа- Вижницька Державна нотаріальна контора про визначення частко у спільній сумісній власності - залишити без руху, надавши позивачу строк 3 ( три ) дні з дня отримання даної ухвали, для виправлення зазначених недоліків позовної заяви.
У разі невиконання ухвали судді від 23.03.2018 року про залишення позовної заяви без руху у вказаний строк, позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці О. І. Галичанський
Суд | Першотравневий районний суд м.Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2018 |
Оприлюднено | 30.03.2018 |
Номер документу | 73052965 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Першотравневий районний суд м.Чернівців
Галичанський О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні