Єдиний унікальний номер 725/1441/18
Номер провадження 2/725/209/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.05.2018 року м. Чернівці
Першотравневий районний суд м. Чернівці в складі:
головуючого судді Галичанського О.І.,
при секретарі Симик І.М.,
розглянув у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання : ІНФОРМАЦІЯ_2 ) до ОСОБА_2 ( м. Чернівці . вул. Руська, 152/1), ОСОБА_3 ( м.Чернівці , вул. Руська, 152/1 ) ОСОБА_4 ( м. Чернівці, вул.Руська, 251/1), третя особа- Вижницька Державна нотаріальна контора, про визначення часток у спільній сумісній власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому посилається на те, що його матері ОСОБА_5 належала 1/4 частка квартири №АДРЕСА_1 та після її смерті видано свідоцтво про право на спадщину за законом .
Стверджує, що матері ОСОБА_5 , ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на праві спільної сумісної власності належала також земельна ділянка площею 0.0454 га., кадастровий №7310136600:31:001:0065, яка знаходиться за адресою м. Чернівці вул. Руська 152 м.Чернівці.
Мати ОСОБА_5 померла 28.04.2010 року. Після її смерті спадщина на частку земельної ділянки, що є у спільній сумісній власності, за законом перейшла до її чоловіка ОСОБА_6, який помер 01.02.2014 року. За життя батько не отримав свідоцтва про прийняття спадщини за законом від померлої дружини.
Додає, що 01 лютого 2014 року помер батько ОСОБА_6 , який за життя склав на нього заповіт .
Стверджує, що звернувся до нотаріуса Вижницької державної нотаріальної контори, з метою видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на 1/4 частку земельної ділянки під номером (№152), розташовану в місті Чернівці, по вулиці Руській, що залишилась після смерті матері ОСОБА_5 та батька ОСОБА_6.
Проте нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на 1/4 частку земельної ділянки під № 152 , розташовану в місті Чернівці, по вулиці, Руській , у зв'язку з тим, що частка ОСОБА_5 у спільній сумісній власності не виділена і вчинення такої нотаріальної дії як видача свідоцтва про право на спадщину без виділу частки в спільній сумісній власності суперечить чинному законодавству України .
На підставі вищевикладеного, просить суд визначити розмір часток співвласників земельної ділянки під № 152, що розташований по вулиці Руській в м.Чернівці, наступним чином: 1) визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/4 ідеальну частку земельної ділянки під № 152, що розташована по вулиці Руській в м.Чернівці; визнати за ОСОБА_3 право власності на1/4 ідеальну частку земельної ділянки під № 152, що розташована по вулиці Руській в м. Чернівці; визнати за ОСОБА_4 право власності на ідеальну частку земельної ділянки під № 152, що розташована по вулиці Руській в м. Чернівці;1/4 частку земельної ділянки № 152, що розташована по вулиці
Руській в м.Чернівці, залишити у власності ОСОБА_5, померлої 28.04.2010року; право спільної сумісної власності на земельну ділянку під
№ 152, що розташована по вул. Руській в м. Чернівці, припинити.
У підготовче судове засідання позивач та його представник не з явилися. Від представника позивача ОСОБА_7 надійшла заява , в якій вказує, що підтримує позовні вимоги та просить суд задовольнити їх.
У підготовче судове засідання відповідачі також не з явилися .Від них до суду надійшли заяви про розгляд справи без їх участі. Вказують, що позовні вимоги визнають та не заперечують проти задоволення вимог ОСОБА_1
Представник третьої особи у підготовче судове засідання не з явився. Про причини неявки не інформував, жодних заяв по суті справи не надходило.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, приходить до висновку що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно ч.ч. 1-3 ст. 89 ЦПК України - суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів)
Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України- кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.ч. 3,4 ст. 200 ЦПК України - за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Згідно вимог ч.ч.1,4 ст. 206 цього ж Кодексу - позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд приймає до уваги визнання позову відповідачами, оскільки воно не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про народження, батьками позивача зазначені ОСОБА_6 та ОСОБА_5 ( а.с. 10).
Згідно копій свідоцтв про смерть ( а.с.8,9 ) ОСОБА_5 померла 28.04.2010 року , а ОСОБА_6 - 01.02.2011 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 355 ЦК України - майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).
Частиною 1 ст. 368 ЦК України передбачено, що спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом та за законом, спірна земельна ділянка перебуває у спільній сумісній власності . ( а.с. 16).
Згідно вимог ч. 2 ст. 370 ЦК України, у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом, або рішенням суду;
Способи захисту права власності передбачені нормами ст.ст.16, 386, 391 ЦК України.
Статтею 1261 ЦК України встановлено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.
Статтею 1296 ЦК України встановлено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину. Відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.
Відповідно до постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 12.04.2018 року , ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на вказану вище земельну ділянку, у зв язку із тим , що не визначені частки кожного з власників земельної ділянки із спільної сумісної власності.
Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (1950 р.) зокрема ст. 1 Першого протоколу до неї, передбачено право кожної фізичної чи юридичної особи безперешкодно користуватися своїм майном, не допускається позбавлення особи її власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
На підставі наведеного вище, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 16, 335, 358,370,391 1268,1296, ЦК України, ст.ст.4, 76-83,141, 200 ,206 , 263-265,273, 354 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги - задовольнити.
Визнати за померлою 28.04.2010 року ОСОБА_5 право власності на 1/4 частку земельної ділянки, яка розташована у місті Чернівці, вулиця Руська, 152.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/4
частку земельної ділянки під № 152, що розташована по вулиці Руській в м.
Чернівці.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/4 частку
земельної ділянки під № 152, що розташована по вулиці Руській в м. Чернівці.
Визнати за ОСОБА_4 право власності на ј частку земельної ділянки під № 152, що розташована по вулиці Руській в м. Чернівці.
Право спільної сумісної власності між ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 на земельну ділянку № 152 по вулиці Руській у м. Чернівці- припинити.
Апеляційна скарга може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці О. І. Галичанський
Суд | Першотравневий районний суд м.Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2018 |
Оприлюднено | 24.05.2018 |
Номер документу | 74185819 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Першотравневий районний суд м.Чернівців
Галичанський О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні