Ухвала
від 02.04.2018 по справі 912/736/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

02 квітня 2018 року Справа № 912/736/18

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Тимошевської В.В., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Вираж", 3300, Республіка Молдова, м. Тирасполь, вул. Шевченко, 91а

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Продекспорт", 25014, м.Кропивницький, вул. Руслана Слободянюка, буд. 213 а

про визнання недійсним договору,

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Вираж" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Продекспорт", яка містить вимоги про визнання недійсним контракту №32/09-17 від 08.09.17, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Вираж" та Товариством з обмеженою відповідальністю "АТБ-МАРКЕТ ГРУП".

Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.

Частиною 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Відповідно до частин 1-5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55. Згідно з вказаним стандартом відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Як вбачається з матеріалів, поданих на розгляд суду, долучено документи у незасвідчених копіях.

Згідно із п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Так, позивачем повідомлено про відсутність у нього лише оригіналу контракту № 32/09-17 від 08.09.2017, укладеного між ТОВ "Вираж" та ТОВ "АТБ-МАРКЕТ ГРУП", тоді як до позовної заяви заявник додає, крім ксерокопії контракту, інші документи, які не засвідчені належним чином, а саме: ксерокопію договору про надання правової допомоги від 15.12.2017, ксерокопію свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, ксерокопію виписки по рахунку №26007011054940.

Також, заявником всупереч вимогам п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України не зазначено про наявність у нього, чи іншої особи оригіналів документів, які ним подано у копіях.

За таких обставин, позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Вираж" не може бути призначений до розгляду та підлягає залишенню без руху до виправлення недоліків, а саме надання господарському суду належним чином засвідчених копій документів, які додані до позовної заяви.

Крім того, разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про забезпечення доказів, відповідно до змісту якого останній просить витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Продекспорт" оригінал контракту № 32/09-17 від 08.09.2017, укладеного між ТОВ "Вираж" та ТОВ "АТБ-МАРКЕТ ГРУП".

Разом з цим, частинами 1, 2 статті 110 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений, або збирання чи подання відповідних доказів стане згодом неможливим або утрудненим; способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов'язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.

Так, згідно з ч. 4 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.

Таким чином, клопотання позивача фактично є клопотанням про витребування доказів.

Позивач у позовній заяві, зазначаючи про відсутність оригіналу чи належним чином засвідченої копії контракту № 32/09-17 від 08.09.2017, повідомляє про подання заяви про витребування доказів та згідно поданої заяви фактично просить витребувати у відповідача оригінал оспорюваного контракту.

Враховуючи вищезазначене, господарський суд розцінює подане позивачем клопотання як клопотання про витребування доказів та зазначає, що останнє буде розглянуто судом після усунення позивачем недоліків позовної заяви та вирішенні питання про відкриття провадження у справі.

Керуючись статтями ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Вираж" про визнання недійсним договору - залишити без руху.

2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Вираж" усунути, встановлені при поданні позовної заяви, недоліки в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме: надати суду належним чином засвідчені копії доказів та повідомити суд про наявність у нього оригіналів документів, які ним подано у копіях. У разі відсутності вказаних оригіналів чи неможливості самостійно надати докази - подати клопотання про витребування доказів судом, оформлене у відповідності до вимог ст. 81 Господарського процесуального кодексу України.

3. Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Вираж", що у відповідності до ч.ч, 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймає до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

4. Одночасно з усуненням недоліків та поданням доказів такого усунення, позивачу повідомити письмово суд про наявність у адвоката Широкобород Сергія Миколайовича повноважень отримувати кореспонденцію у справі від імені Товариства з обмеженою відповідальністю "Вираж" та мотивувати достатність таких повноважень для забезпечення процесуальних прав безпосередньо Товариства з обмеженою відповідальністю "Вираж" на отримання відповідних заяв по суті справи та судових викликів і повідомлень через представника. В протилежному випадку повідомити суд про ратифіковану Республікою Молдова Конвенцію про вручення за кордоном судових та позасудових документів для необхідності направлення кореспонденції безпосередньо на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Вираж" та необхідність зупинення провадження у даній справі на підставі п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України у зв'язку із зверненням господарського суду Кіровоградської області із судовим дорученням про надання правової допомоги до відповідного компетентного органу іноземної держави.

5. Копії ухвали направити представнику Товариства з обмеженою відповідальністю "Вираж" адвокату Широкобород С.М. за адресою: АДРЕСА_1 та Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Продекспорт" за адресою: 25014, м. Кропивницький, вул. Руслана Слободянюка, буд. 213 а.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя В.В.Тимошевська

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно - телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення02.04.2018
Оприлюднено02.04.2018
Номер документу73097160
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/736/18

Рішення від 26.07.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 12.07.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 05.07.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 20.06.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 01.06.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 13.04.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

Ухвала від 02.04.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Тимошевська В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні