Ухвала
від 02.04.2018 по справі 645/757/18
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 645/757/18

Провадження № 1-кс/645/363/18

УХ В А Л А

іменем України

02 квітня 2018 р. м. Харків

Слідчий суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 за участю: прокурора ОСОБА_3 , в приміщенні суду у м. Харкові, розглянувши клопотання про проведення обшуку у кримінальному проваджені № 42018221050000010 від 07.02.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146, ч. 3 ст. 357 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Немишлянського відділу Харківської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням про проведення обшуку домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , яке належить на праві приватної власності ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню № 42018221050000010 від 07.02.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 146 ч.2, ст. 357 ч. 3 КК України.

Клопотання прокурор обґрунтовує тим, що під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12017220460000385 проведено обшук в Реабілітаційному Центрі «Благодійна організація «Благодійний фонд «Крок в нове життя» за адресою: м.Харків, вул.Червоноуральська, 18. В ході проведення обшуку виявлено осіб, яких утримували в даному Центрі проти їх волі. Крім того, в ході обшуку виявлено паспорти громадян України та інші документи вищезазначених осіб, які примусово вилучалися у них під час поміщення до центру.

За даним фактом 07.02.2018 Харківською місцевою прокуратурою № 3 внесено дані до ЄРДР за № 42018221050000010 за ч.2 ст.146, ч.3 ст.357 КК України. У даному кримінальному провадженні повідомлено про підозру 13.02.2018 ОСОБА_5 за ч.2 ст.146, ч.3 ст.357 КК України.

Допитана у кримінальному провадженні як свідок ОСОБА_6 дала свідчення про те, що влітку 2017 року вона перебувала у Реабілітаційному Центрі «Крок в нове життя» за адресою: м.Харків, вул.Червоноуральська, 18, де проходила реабілітацію від наркозалежності протягом 1 місяця. Даний Реабілітаційний Центр ОСОБА_6 покинула добровільно. Ніяких протизаконних дій стосовно ОСОБА_6 у даному Центрі до неї особисто не застосовувалось.

У той же час, під час допиту свідок ОСОБА_6 повідомила, що в листопаді 2017 року вона знову почала приймати наркотики та зателефонувала ОСОБА_5 з метою пройти реабілітацію в Реабілітаційному Центрі «Крок в нове життя». Проте, ОСОБА_5 відповів, що наразі місць у Центрі немає і порадив ОСОБА_6 звернутись до Реабілітаційного Центру «Матері проти наркотиків», який розташований за адресою: м.Харків, вул.Гончаренка, 35, директором якого є ОСОБА_7 .

У грудні 2017 року ОСОБА_6 приїхала до Реабілітаційного Центру «Благодійний Фонд «Матері проти наркотиків», розташований за адресою: м.Харків, вул.Гончаренка, 35, директором якого є ОСОБА_7 . Одразу при потраплянні до даного Центру у ОСОБА_6 незнайомі чоловіки забрали паспорт та мобільний телефон, дзвонити рідним не дозволяли. Під знаходження ОСОБА_6 у даному Реабілітаційному Центрі її примушували приймати ліки невідомого походження, а також сильнодіючі лікарські засоби, обіг яких обмежено, та психотропні речовини, за межі будинку не випускали та покинути Реабілітаційний Центр «Благодійний Фонд «Матері проти наркотиків» за власного бажання ОСОБА_6 не дозволяли. Крім того, до реабілітантів, які не виконували «правила» даного Центру з боку так званих «консультантів» застосовувалась фізична сила та погрози зброєю. Деяких реабілітантів позбавляли їжі. Разом зі ОСОБА_6 у домоволодінні Реабілітаційного Центру «Матері проти наркотиків» перебувало близько 25 осіб. За власної волі ніхто з реабілітантів покинути домоволодіння Центру не міг, оскільки їх не випускали.

Також, свідок ОСОБА_6 повідомила, що до Реабілітаційного Центру «Матері проти наркотиків» деяких реабілітантів доставляли силоміць працівники даного Центру та відбирали у них документи.

Таким чином, у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що перебуваючи в домоволодінні за адресою: АДРЕСА_1 , де розташований Реабілітаційний Центр Благодійна організація «Благодійний Фонд «Матері проти наркотиків» можуть бути незаконно позбавлені волі люди, до них може бути застосоване насильство, у тому числі з погрозою застосування вогнепальної зброї, а також можуть зберігатися наркотичні, психотропні речовини та сильнодіючі лікарські засоби.

Згідно Витягу з ЄДРПОУ Благодійна організація «Благодійний Фонд «Матері проти наркотиків» (ідентифікаційний код юридичної особи 40206551) знаходиться за адресою: м.Харків, проспект Тракторобудівників, б.105, кв.8. Видом діяльності згідно класифікатору видів економічної діяльності є 94.99 Діяльність інших громадських організацій, н.в.і.у. (основний). Керівником Благодійної організації «Благодійний Фонд «Матері проти наркотиків» є ОСОБА_8 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно до даних, розташованих на офіційному веб-сайті Благодійної організації «Благодійний Фонд «Матері проти наркотиків» http://sozav.net/ - за адресою: м.Харків, вул.Гончаренко, 35, свою діяльність здійснює Центр психологічної реабілітації «Матері проти наркотиків».

Згідно інформаційної довідки № 118025624 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , належить на праві приватної власності ОСОБА_4 .

З урахуванням вищевикладеного є достатньо підстав вважати, що за адресою: АДРЕСА_1 , можуть незаконно утримуватися люди, зберігатися особисті документи незаконно утримуваних осіб, психотропні речовини, наркотичні засоби, сильнодіючі лікарські засоби, а також зброя.

Вказане може в подальшому мати доказове значення у кримінальному провадженні, вилучені речі та предмети можуть бути речовим доказом у кримінальному провадженні, що сприятиме розкриттю кримінального правопорушення та притягненню винної особи до кримінальної відповідальності, а також для встановлення істини у кримінальному провадженні. Просили надати дозвіл на проведення обшуку.

Суд, заслухавши прокурора, вивчивши письмові матеріали, надані на підтвердження заявленого клопотання, вважає, що клопотання задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом встановлено, що матеріал досудового розслідування внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018221050000010 від 07.02.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 146 ч.2, ст. 357 ч. 3 КК України, на підставі самостійного виявлення прокурором кримінального правопорушення.

Відповідно до ст.. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно ч.5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:1) було вчинено кримінальне правопорушення;2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Згідно ст. 214 КПК України - слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування

Згідно ст. 223 КПК України - слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

У судовому засіданні встановлено, що на теперішній момент відомості щодо вчинення злочину внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань лише за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 146 ч.2, ст.. 357 ч. 3 КК України, вчиненого ОСОБА_5 , якому було оголошено про підозру за незаконне позбавлення волі людей, вчинене щодо більш двох осіб за попередньою змовою групою осіб та здійснюване протягом тривалого часу в благодійній організації «Благодійний фонд «Крок в нове життя», розташованого за адресою: м. Харків, вул.. Червоноуральська, 18, з 2013 року (згідно повідомлення про підозру). Після отримання повідомлення, від свідка ОСОБА_6 згідно протоколу допиту від 22.03.2018 року, про вчинене кримінальне правопорушення за ознаками ст.. 146 КК України у Реабілітаційному Центрі «Матері проти наркотиків» (адреса: м. Харків, вул.. Гончаренка, буд. 35, який належить ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право власності від 12.11.1996 року), відомості внесені не були.

Статтею ст. 214 КПК України передбачено, що досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.Положенняпро Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства. Здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Крім того, згідно інформації про юридичну особу «Благодійний фонд «Матері проти наркотиків» - місце знаходження юридичної особи: м. Харків, пр.. Тракторобудівників, 105, кв.8, а ні м. Харків, вул. Гончаренка, 35.

Так як відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинене кримінальне правопорушення, внесені не були та не розпочате розслідування, а проведення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається, тому у задоволенні клопотання необхідно відмовити.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що підстав для надання дозволу на обшук домоволодіння ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 , немає.

На підставі викладеного, керуючись ст.. 234-236 КПК України,-

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні клопотання про проведення обшуку у кримінальному проваджені № 42018221050000010 від 07.02.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146, ч. 3 ст. 357 КК України -відмовити.

Ухвала в повному обсязі буде виготовлена 03 квітня 2018 року.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Слідчий судді ОСОБА_1

СудФрунзенський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення02.04.2018
Оприлюднено28.02.2023
Номер документу73147139
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —645/757/18

Ухвала від 02.04.2018

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Ульяніч І. В.

Ухвала від 02.04.2018

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Ульяніч І. В.

Ухвала від 16.02.2018

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Шарко О. П.

Ухвала від 15.02.2018

Кримінальне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Бабкова Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні