20.03.2018 справа № 227/4104/17
У Х В А Л А
про витребування доказів
20 березня 2018 року м. Добропілля
Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді - Кошлі А.О.,
за участі:
секретаря судового засідання - Овчиннікова Ю.О.
позивача - ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2
представника відповідача - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Добропільського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Південне , третя особа Добропільська міська рада про визнання незаконним та скасування рішення загальних зборів , -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Добропільського міськрайонного суду Донецької області знаходиться цивільна справа № 227/4104/17 за позовом ОСОБА_1 до об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Південне , третя особа Добропільська міська рада про визнання незаконним та скасування рішення загальних зборів.
В судовому засіданні представником позивача заявлено клопотання про витребування від Добропільської міської ради даних про наявність делегованих повноважень щодо права голосу на загальних зборах ОССБ Південне відносно неприватизованих квартир та/або інших нежитлових приміщень по вул. Залізнична, 36, на території м. Добропілля, які перебувають у комунальній власності місцевої громади.
Клопотання обґрунтоване тим, що позивачем самостійно вживались заходи для отримання вказаної інформації, направлявся запит до міської ради, проте на вказане питання відповідь не було надано. Вважає, що вказана інформація важлива, оскільки у будинку № 36 по вул. Залізнична в м. Добропілля є неприватизовані квартири, які належать до комунальної власності, відання якими здійснюється Добропільською міською радою. Тому з метою отримання відомостей про наявність делегування повноважень особам, які користуються неприватизованими квартирами брати участь у голосуванні в ОСББ необхідно отримати інформацію.
Представник відповідача не заперечував проти заявленого клопотання.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі суд зазначає наступне.
Згідно зі ст. 1 Закону України № 417-VIII Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку від 14.05.2015 р. (далі - Закон № 417), багатоквартирний будинок - житловий будинок, у якому розташовано три чи більше квартир. У багатоквартирному будинку можуть також бути розташовані нежитлові приміщення, котрі є самостійними об'єктами нерухомого майна.
Так, згідно зі ст. 1 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку від 29.11.2001 р. № 2866-III (далі - Закон № 2866) та Закону № 417, співвласниками багатоквартирного будинку (далі - співвласники) є власники квартир і нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Водночас, відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень від 01.07.2004 р. № 1952-ІV, власником квартири називають особу, котрій належить право володіння, користування й розпоряджання нерухомим майном, зареєстроване в установленому законом порядку. Тобто офіційне визнання й підтвердження державою фактів виникнення, переходу чи припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом унесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ст. 2 Закону).
Згідно зі ст. 61 Житлового кодексу, користування жилим приміщенням у будинках державного й громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення. Договір найму жилого приміщення в будинках державного й громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем - відповідним підприємством, установою, організацією і наймачем - і громадянином, на ім'я якого видано ордер.
Житловий кодекс визначає, що предметом договору найму жилого приміщення в будинках державного й громадського житлового фонду є окрема квартира чи інше ізольоване жиле приміщення, що складається з однієї чи кількох кімнат, а також одноквартирний жилий будинок (ст. 63 Житлового кодексу). Водночас особи, котрі мешкають у неприватизованих квартирах, сплачують квартирну плату за користування житлом (ст. 66 Житлового кодексу), а також за комунальні послуги: водопостачання, газ, теплову енергію та інші послуги (ст. 66 Житлового кодексу).
Тобто вважається, що такі особи винаймають житло в територіальної громади (якщо будинок у комунальній власності) або держави (нерухомість, яка належить державним установам, відомствам, підприємствам).
У Законі № 417 зазначено: брати участь в управлінні багатоквартирним будинком можуть співвласники особисто або через представника (ч. 2 ст. 6).
Керуючись ст. 4 Закону № 417, власниками квартир у багатоквартирному будинку можуть бути:фізичні особи - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, котрі набули права власності на законних підставах (шляхом купівлі-продажу, міни, дарування, свідоцтва про право на спадок, отримання шляхом приватизації; за рішенням суду, що вступило в законну силу, договором ренти); юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які купили, отримали нерухоме майно в дарунок; шляхом унесення нерухомого майна до Статутного фонду іншим шляхом); територіальні громади - здійснюють цивільні права й обов'язки через органи місцевого самоврядування (ст. 327 ЦКУ), які управляють майном, що є в комунальній власності; держава - від імені якої права й обов'язки власника здійснюють органи державної влади.
Водночас у п. 7 ст. 10 Закону № 417 та безпосередньо у формі Протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку, затвердженій наказом Мінрегіонбуду від 25.08.2015 р. № 203, зазначено: у зборах беруть участь особисто та/або через представників співвласники, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку, і вказують, який документ підтверджує право власності на квартиру.
Відповідно до абз. 4 ст. 1 Закону № 2866, представником співвласника може бути фізична чи юридична особа, котра на підставі договору чи закону має право представляти інтереси співвласника.
Наймачі неприватизованих квартир багатоквартирного будинку можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир і приміщень.
В судовому засідання позивачем, його представником та представником відповідача зазначено, що в будинку по вул. Залізнична, 36, в м. Добропілля є неприватизовані квартири, які належать до відання Добропільської міської ради, водночас на даний час відсутні відомості про делегування повноважень Добропільською міською радою наймачам квартир права брати участь в діяльності ОСББ.
Враховуючи те, що представник Добропільської міської ради в судові засідання не прибув, до суду було надано заяву про розгляд справи без його участі, та не булу надано пояснень по суті справи, суд, керуючись ст. 223 ЦПК України вважає за необхідне визнати обов'язкові участь представника Добропільської міської ради у судових засіданнях по даній справі.
Керуючись ст.ст. 84, 223 ЦПК України , -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника позивача - задовольнити.
Витребувати з Добропільської міської ради відомостей про наявність делегування повноважень особам (наймачам квартир) в будинку № 36 по вул. Залізнична, в м. Добропілля права брати участь в діяльності ОСББ Південне .
Вказану інформацію надати суду в строк до 10.04.2018 року.
Відкласти судовий розгляд справи № 227/4104/17 на 10.04.2018 року о 11:00 год.
Визнати обов'язковою участь представника Добропільської міської ради у судовому засіданні, призначеному на 10 квітня 2018 року о 11:00 год. в приміщенні Добропільського міськрайонного суду Донецької області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.О. Кошля
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2018 |
Оприлюднено | 10.04.2018 |
Номер документу | 73165492 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Кошля А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні