25.05.2018 227/4104/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2018 року м. Добропілля
Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді - Кошлі А.О.,
за участі:
секретаря судового засідання - Овчиннікова Ю.О.
позивача - ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2
представника відповідача - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Добропільського міськрайонного суду Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Південне , третя особа Добропільська міська рада про визнання незаконним та скасування рішення загальних зборів , -
ВСТАНОВИВ:
19 грудня 2017 року ОСОБА_1 (далі-позивач) звернувся до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з позовом до об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Південне (далі-відповідач), третя особа Добропільська міська рада (далі-третя особа), в якому просить: визнати незаконним та скасувати рішення позачергових загальних зборів членів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Південне від 11 лютого 2017 року в частині зміни внесків/платежів членів ОСББ з 1,90 грн. за 1м2 площі до 2,76 за 1 м2 площі, починаючи з 01.03.2017 року.
Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що позивач є співвласником житлової квартири № АДРЕСА_1 та є членом ОСББ Південне , яке утворено 01.11.2008 року. 11.02.2017 року позачерговими загальними зборами ОСББ Південне було прийнято рішення щодо зміни внесків/платежів ОСББ з 1,90 грн. за 1м2 площі до 2,76 за 1 м2 площі, починаючи з 01.03.2017 року. Позивач вважає вказане рішення таким, що прийнято в порушення вимог чинного законодавства України, суперечить вимогам ЗУ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , оскільки до статуту ОСББ Південне не було внесено змін, як то передбачено відповідним законом, підрахунок голосів здійснювався в порядку, який суперечить вимогам законодавства.
В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали повністю, додаткового пояснили, що позачергові загальні збори були проведені з порушенням вимог статуту ОСББ, рішення приймалось за результатами письмового опитування, яким чином та на підставі чого проводилось опитування не зрозуміло.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував та зазначив, що 29.12.2016 року відбулися збори правління ОССБ Південне , на якому були затверджені дати наступних загальних зборів, порядок денний та порядок повідомлення співвласників про проведення чергових загальних зборів. 14.01.2017 року чергові загальні збори ОСББ Південне не відбулися за відсутності кворуму, протокол не складався. Позачергові збори були проведені 11.02.2017 року щодо підвищення експлуатаційних зборів з 1,90 грн. до 2,76 грн. за м2 площі. Проводилось письмове опитування членів ОСББ Південне , які не голосували на позачергових загальних зборах. За підсумками письмового опитування було прийнято рішення за кваліфікованою більшістю голосів (3/4 голосів опитаних членів з урахуванням голосів, поданих на зборах співвласників). Під час проведення письмового опитування не обов'язково оптувати усіх мешканців будинку, достатньо набрати потрібну кількість голосів за або проти . Вказане рішення було оприлюднене шляхом розміщення на дошці об'яв в місцях загального користування, підстав видавати його під розписку кожному члену ОСББ не було підстав. Враховуючи те, що рішення прийнято у спосіб передбачений як статутом так і чинним законодавством відсутні підстави для його скасування, тому у задоволені позову слід відмовити.
Представник Добропільської міської ради в судове засідання не прибув, до суду було надання заяву про розгляд справи без його участі та письмові пояснення, в яких зазначено, що по вул. Залізнична, 36 м. Добропілля є неприватизовані квартири, наймачі вказаних квартир не мають права приймати участь в прийнятті рішень ОСББ, мають право дорадчого голосу, Добропільська міська рада не надавала делегованих повноважень на участь наймачів в діяльності ОСББ.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі та дослідивши матеріали справи встановлено наступне.
ОСОБА_1 є співвласником квартири № АДРЕСА_2, що підтверджується відповідним свідоцтвом про право власності на житло від 16.11.2006 року.
Згідно протоколу № 1 від 01.11.2008 року проведено установчі збори власників квартир і нежилих приміщень будинку, що розташований за адресою вул. Залізнична, 36 в м. Добропілля та прийнято рішення про створення ОСББ Південне та про затвердження його статуту.
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Південне зареєстроване як юридична особа 03.12.2008 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (код ЄДРПОУ 36297475).
Відповідно до наданого представником відповідача списку, членами ОСББ Південне визначено 89 учасників.
Згідно зі ст. 385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).
Таке об'єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку регулюються Законом України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку N 2866-III від 29 листопада 2001 року(далі - Закон N 2866-III).
Відповідно до ст. 1 Закону N 2866-III об'єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Згідно зі ст. 4 Закону об'єднання є юридичною особою, що створюється відповідно до закону.
Відповідно до ст. 6 Закону для створення об'єднання скликаються установчі збори. Установчі збори приймають рішення про створення об'єднання і затверджують його статут.
Статтею 10 Закону передбачено, що органами управління об'єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об'єднання. Вищим органом управління об'єднання є загальні збори.
Статутом ОСББ Південне (редакція 2008 рік) п. 1.1 визначено, що об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі-ОСББ) Південне створене власниками квартир та приміщень багатоквартирного будинку № 36 на вул. Залізничній в м. Добропілля, відповідно до ЗУ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку .
Пунктом 1.2 передбачено, що діяльність об'єднання регулюється ЗУ Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , Цивільним, Житловим, Земельним кодексами України, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.
Відповідно до п.п. 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5 Статуту визначено, що органами управління об'єднання є загальні збори його членів, правління та ревізійна комісія об'єднання. Вищим органом управління об'єднання є загальні збори. Загальні збори скликаються і проводяться згідно з вимогами цього статуту та чинного законодавства. Загальні збори правочинні, якщо на них присутні більше половини членів об'єднання. До виключної компетенції загальних зборів членів об'єднання, зокрема належить: 1) затвердження Статуту об'єднання, внесення змін до нього; 5) визначення розмірів внесків та платежів членів об'єднання;
Розділ 5 Статуту регламентує порядок скликання та проведення загальних зборів. Періодичність проведення зборів. Порядок голосування на зборах та прийняття рішень на них. Перелік питань, для вирішення яких потрібна кваліфікована більшість голосів.
Пунктами 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7 Статуту визначено, що чергові загальні збори членів об'єднання скликаються правлінням не рідше ніж 1 раз на рік, як правило по закінченні календарного року для розгляду наслідків діяльності об'єднання. Позачергові загальні збори членів об'єднання можуть бути скликані за вимогою членів об'єднання, які мають більше 20 відсотків голосів від загальної кількості або за вимогою ревізійної комісії. Повідомлення про проведення загальних зборів членів об'єднання надсилається в письмовій формі і вручається кожному члену об'єднання під розписку або шляхом поштового відправлення (рекомендованим листом) на вказану адресу. Повідомлення надсилаються не пізніше ніж за 14 днів до дати проведення загальних зборів. У повідомленні про проведення загальних зборів зазначається порядок денний, дата та місце їх проведення. Загальні збори правочинні, якщо на них присутні більше 50 (п'ятдесяти) відсотків членів об'єднання. Рішення загальних зборів приймаються 2/3 голосів від загальної кількості голосів членів об'єднання, які присутні на загальних зборах. У разі відсутності кворуму для проведення загальних зборів Правління визначає нову дату і час їх проведення, про що члени об'єднання повідомляються додатково. Нові збори призначаються не раніше 14 днів і не пізніше 30 днів з моменту зборів, що не відбулися, і є чинними, якщо на них присутні не менше 30 відсотків членів об'єднання. На таких зборах рішення приймаються ѕ голосами присутніх членів об'єднання. Питання, з яких рішення приймаються загальними зборами кваліфікованою більшістю голосів (3/4 голосів присутніх на зборах об'єднання), зокрема: - визначення розміру внесків та платежів членів об'єднання на утримання та обслуговування житлового комплексу, відрахувань до резервного і ремонтного фондів. Рішення членів об'єднання може бути прийнято шляхом їх письмового опитування. Порядок проведення письмового опитування затверджується загальними зборами. Рішення, прийняті на загальних зборах, підписуються головою правління, секретарем загальних зборів і підлягають постійному зберіганню.
19 листопада 2016 року проведено загальні збори членів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Південне , що підтверджується протоколом № 19. Були присутні 42 учасника. За результатами зборів вирішено перенести розгляд питання про підвищення експлуатаційних зборів в ОСББ Південне на наступні загальні збори, які відбудуться у січні 2017 року.
29 грудня 2016 року проведено засідання правління ОСББ Південне , що підтверджується протоколом № 20, на якому вирішено: скликати та провести чергові загальні збори ОСББ Південне 14 січня 2017 року; затвердити наступний порядок денний чергових зборів - підвищення розміру експлуатаційних зборів в ОСББ Південне ; повідомити співвласників (квартиронаймачів) про проведення чергових зборів ОСББ Південне шляхом розміщення об'яв в місцях загального користування будинку (на дошках об'яв коло кожного під'їзду) із зазначенням порядку денного та дати проведення.
Пунктом 4.6 Статуту передбачено, що до компетенції правління належить, зокрема: - скликання та організація проведення загальних зборів членів об'єднання.
З вказаного вбачається, що дати визнання чергових загальних зборів на виконання п. 4.6 була визначена правлінням на засіданні 29.12.2016 року, що підтверджується протоколом № 20. Визначено дату 14.01.2017 року.
Водночас, як встановлено в ході судового розгляду справи загальні збори, які були призначені на 14.01.2017 не відбулися у зв'язку з відсутністю кворуму, проте вказаний факт жодним чином не зафіксовано, протокол проведення загальних зборів від 14.01.2017 року не складався.
З яких причин не складався протокол загальних зборів від 14.01.2017 року представник відповідача не пояснив, проте зазначив, що у зв'язку з відсутністю кворуму наступна дата проведення позачергових зборів визначена на 11.02.2017 року. Водночас яким чином вказана дата була визначена не зрозуміло, відсутній протокол засідання правління (оскільки визначення дати проведення зборів належить до компетенції правління, ревізійної комісії чи членам ОСББ з правом голосу 20 і більше відсотків, п. 4.6, 5.4 статуту).
У зв'язку з тим, що загальні збори призначені на 14.01.2017 року не відбулися, призначаються позачергові загальні збори на 11.02.2017 року.
За змістом об'єднання і Статуту ОСББ Південне для проведення загальних зборів членів об'єднання і прийняття цими зборами правомочних рішень необхідно дотриматися процедури і строків скликання загальних зборів, забезпечити особисту присутність на зборах більшості від загальної кількості співвласників об'єднання та особисте голосування більшості (простої чи кваліфікованої) присутніх на зборах членів об'єднання при прийнятті рішення.
Водночас, п. 5.1. Статуту регламентує, що позачергові загальні збори об'єднання можуть бути скликані за вимогою членів об'єднання, які мають більше 20 відсотків голосів від загальної кількості або за вимогою ревізійної комісії об'єднання.
Статутом ОСББ Південне не передбачено такої підстави для скликання позачергових зборів, як відсутність кворуму на чергових загальних зборах, оскільки за відсутності кворуму правління визначає нову дату і час проведення загальних зборів, про що члени об'єднання повідомляються додатково (п. 5.4).
В даному випадку суд констатує порушення порядку скликання позачергових загальних зборів членів ОСББ Південне , призначених на 11.02.2017 року, оскільки не підтверджено наявність рішення відповідного ініціатора скликання позачергових загальних зборів членів ОСББ Південне (відсутній протокол засідання Правління, відсутня вимогам членів, які мають більше 20 відсотків голосів та вимога ревізійної комісії).
Окрім того, в порушення п. 5.2 не здійснено повідомлення членів об'єднання про проведення позачергових загальних зборів призначених на 11.02.2017 року (відсутні докази як на підставу призначення вказаної дати так і підтвердження способу інформування членів ОСББ Південне про такі збори).
Таким чином призначення позачергових загальних зборів на 11.02.2017 року відбулось з порушенням вимог статуту ОСББ Південне .
Не дивлячись на це, 11 лютого 2017 року проведено позачергові загальні збори членів ОСББ Південне , що підтверджується протоколом № 22. На вказаних зборах були присутні 24 учасника. Обговорювалось питання необхідності підвищення експлуатаційних внесків до 2,76 грн. за м2. Вирішили провести письмове опитування членів ОСББ Південне , які не голосували на позачергових загальних зборах, визначено спосіб підрахунку голосів - 1 голос від однієї квартири. За вказане рішення проголосували -17 за , 6 проти , 1 утримався .
Законом України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (ст.10), і Законом України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку (ст.10) визначено новий порядок голосування для прийняття рішення загальних зборів співвласників, а саме: якщо у результаті проведення загальних зборів для прийняття рішення не обрано достатньої для прийняття рішення кількості голосів, визначеної законом, проводиться письмове опитування серед співвласників квартир, які не голосували на зборах. Письмове опитування співвласників проводиться протягом 15 календарних днів з дати проведення загальних зборів. Якщо протягом цього строку необхідну кількість голосів не набрано, рішення вважається неприйнятим.
Письмове опитування співвласників проводиться шляхом власноручного заповнення ними листків опитування, в яких має бути, зокрема, особистий підпис співвласника та особи, яка проводила опитування.
Згідно додатку до протоколу № 22 від 11.02.2017 року проведено письмове опитування за результатами якого за підвищення експлуатаційного внеску проголосували 34 за , 10 проти , 1 утримався .
Як вбачається з додатку до протоколу від 11.02.2017, в ньому проставлені номера квартир будинку та прізвища власників квартир, сформульовано пропозиції, які ставляться на обговорення, передбачено можливість проголосувати за , проти такого рішення та утримався , також передбачено місце для проставляння підпису.
З поіменного письмового голосування вбачається, що при підрахунках голосів враховано голоси квартир №№ 12, 13 які відносяться до державної форми власності.
Відповідно до Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень від 01.07.2004 р. № 1952-ІV, власником квартири називають особу, котрій належить право володіння, користування й розпоряджання нерухомим майном, зареєстроване в установленому законом порядку. Тобто офіційне визнання й підтвердження державою фактів виникнення, переходу чи припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом унесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ст. 2 Закону).
Згідно зі ст. 61 Житлового кодексу, користування жилим приміщенням у будинках державного й громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення. Договір найму жилого приміщення в будинках державного й громадського житлового фонду укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем - відповідним підприємством, установою, організацією і наймачем - і громадянином, на ім'я якого видано ордер.
Житловий кодекс визначає, що предметом договору найму жилого приміщення в будинках державного й громадського житлового фонду є окрема квартира чи інше ізольоване жиле приміщення, що складається з однієї чи кількох кімнат, а також одноквартирний жилий будинок (ст. 63 Житлового кодексу). Водночас особи, котрі мешкають у неприватизованих квартирах, сплачують квартирну плату за користування житлом (ст. 66 Житлового кодексу), а також за комунальні послуги: водопостачання, газ, теплову енергію та інші послуги (ст. 66 Житлового кодексу).
Тобто вважається, що такі особи винаймають житло в територіальної громади (якщо будинок у комунальній власності) або держави (нерухомість, яка належить державним установам, відомствам, підприємствам).
У Законі № 417 зазначено: брати участь в управлінні багатоквартирним будинком можуть співвласники особисто або через представника (ч. 2 ст. 6).
Керуючись ст. 4 Закону № 417, власниками квартир у багатоквартирному будинку можуть бути:фізичні особи - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, котрі набули права власності на законних підставах (шляхом купівлі-продажу, міни, дарування, свідоцтва про право на спадок, отримання шляхом приватизації; за рішенням суду, що вступило в законну силу, договором ренти); юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які купили, отримали нерухоме майно в дарунок; шляхом унесення нерухомого майна до Статутного фонду іншим шляхом); територіальні громади - здійснюють цивільні права й обов'язки через органи місцевого самоврядування (ст. 327 ЦКУ), які управляють майном, що є в комунальній власності; держава - від імені якої права й обов'язки власника здійснюють органи державної влади.
Водночас у п. 7 ст. 10 Закону № 417 та безпосередньо у формі Протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку, затвердженій наказом Мінрегіонбуду від 25.08.2015 р. № 203, зазначено: у зборах беруть участь особисто та/або через представників співвласники, яким належать квартири та/або нежитлові приміщення багатоквартирного будинку, і вказують, який документ підтверджує право власності на квартиру.
Відповідно до абз. 4 ст. 1 Закону № 2866, представником співвласника може бути фізична чи юридична особа, котра на підставі договору чи закону має право представляти інтереси співвласника.
Наймачі неприватизованих квартир багатоквартирного будинку можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир і приміщень.
Згідно наданих письмових пояснень представника Добропільської міської ради наймачі квартир в будинку № 36 по вул. Залізнична в м. Добропілля не уповноважувались власником квартир, в особі Добропільської міської ради правом на здійснення голосування при прийнятті рішень ОСББ.
Голосування від імені співвласника представником здійснюється в порядку представництва згідно з вимогами цивільного законодавства.
Окрім того, рішення про підвищення експлуатаційних внесків до 2,76 грн. за м. 2 яке оформлене протоколом № 22 від 11.02.2017 року прийнято, як зазначено в додатку до вказаного протоколу кваліфікованою більшістю голосів (3/4 присутніх на зборах членів об'єднання). Проте вказане твердження є хибним, оскільки на позачергових загальних зборах, як вказано у протоколі були присутні 24 учасника, 17 присутніх учасника проголосували за , проте неможливо встановити хто саме був присутнім на зборах, а хто в який день голосував при письмовому опитуванні, оскільки як було вказано представником відповідача письмове опитування проводилось з 11.02.2017 року та не за один день.
Водночас зазначена кількість голосів за - 34 не може вважатись кваліфікованою більшістю необхідною для прийняття рішення про визначення розміру внесків та платежів (п. 5.5 Статуту), оскільки механізм прийняття рішень на загальних зборах присутніми членами зборів та шляхом письмового опитування членів, які не є присутніми на зборах не є тотожним. При проведенні письмового опитування необхідно враховувати кількість голосів усіх членів ОСББ, та для прийняття відповідного рішення необхідно набрати кваліфіковану більшість ѕ від опитаних членів (3/4 від 89 ). Посилання представника відповідача на те, що при проведенні письмового опитування немає необхідності проводити опитування усіх членів, достатньо набрати відповідну кількість голосів за або проти необхідну для прийняття рішення є такими, що суперечить меті створення самого ОСББ (розділ 2 статуту) та порушує право членів на участь в управлінні ОСББ (п. 11.1 статуту)
Згідно ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, визнається право людини на доступ до правосуддя, а за її ст. 13 - на ефективний спосіб захисту прав, і це означає, що особа має право пред'явити в суді таку вимогу на захист цивільного права, яка відповідає змісту порушеного права та характеру правопорушення.
В ході судового розгляду справи встановлено, що порушення порядку проведення позачергових загальних зборів, повідомлення про них, прийняття рішень в супереч вимог Статуту за чинного законодавства порушує цивільне право позивача, як члена ОСББ Південне тому з урахуванням принципів цивільного судочинства воно підлягає судовому захисту.
З урахуванням встановлених обставин, які свідчать про порушення механізму призначення позачергових зборів, порядку повідомлення про призначення позачергових зборів, проведення опитування у голосуванні осіб, які не наділені повноваженнями на участь у голосуванні та врахування таких голосів, порушення статуту в частині визначення результатів голосування суд приходить до висновку про незаконність рішення позачергових загальних зборів членів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Південне від 11.02.2017 року, оформлене протоколом № 22 від 11.02.2017 року в частині зміни внесків/платежів членів ОСББ з 1,90 грн. за м2. площі до 2,76 грн. за м2 площі починаючи з 01.03.2017 року, у зв'язку з чим воно підлягає скасуванню.
Окремо суд зазначає на інший аспект даної справ, так відповідно до п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , статути об'єднань співвласників багатоквартирного будинку, затверджені до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
Посилання представника відповідача на те, що рішення повинні бути прийняті загальними зборами членів ОСББ Південне (як передбачено п.5 Статуту ОСББ), а не загальними зборами співвласників ОСББ Південне , є безпідставними, оскільки Статут названого ОСББ був затверджений у 2008 році до прийняття вказаного Закону і в цій частині положення Статуту суперечить ст. 10 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , якою передбачено прийняття рішень саме зборами співвласників багатоквартирного будинку, а не членами ОСББ.
Таким чином, оскільки порядок голосування та прийняття рішень, встановлений Статутом у редакції 2008 року, суперечить чинному законодавству України, при прийняття рішень загальними зборами повинні застосовуватись положення саме Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку .
Вирішуючи питання щодо судових витрат суд виходить з наступного.
Позиває є інвалідом ІІ групи, що підтверджується довідкою МСЕК № 013885 та згідно вимог п. 9 ч. 1 ст. 5 ЗУ Про судовий збір звільняється від сплати судового збору.
Частиною 1 статті 133 ЦПК України передбачено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
У відповідності до ч.ч.1, 6 ст. 141 ЦПК України визначено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи те, що позивача звільнено від сплати судового збору, судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь держави.
Керуючись ст.ст. 258, 259, 261, 264 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Південне , третя особа Добропільська міська рада про визнання незаконним та скасування рішення загальних зборів - задовольнити.
Визнати незаконним та скасувати рішення позачергових загальних зборів членів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Південне від 11.02.2017 року, оформлене протоколом № 22 від 11.02.2017 року в частині зміни внесків/платежів членів ОСББ з 1,90 грн. за м2 площі до 2,76 грн. за м2 площі починаючи з 01.03.2017 року.
Стягнути з об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Південне (код ЄДРПОУ 36297475) на користь держави судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок, який сплатити на р/р 31215256700001, ЄДРПОУ 37993783, банк ГУ ДКСУ у м. Києві, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Рішення суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 273 ЦПК України та може бути оскаржене до апеляційного суду в строк передбачений ст. 354 ЦПК України , в порядку визначеному ст. 355 ЦПК України .
Повний текст рішення складений 25.05.2018 року.
Суддя А.О. Кошля
22.05.2018
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2018 |
Оприлюднено | 04.06.2018 |
Номер документу | 74315644 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Кошля А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні