Ухвала
від 20.03.2018 по справі 808/906/18
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

20 березня 2018 року Справа № 808/906/18 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Бойченко Ю.П., перевіривши у м. Запоріжжі матеріали адміністративного позову

за позовною заявою ОСОБА_1 (вул. Смирнова, 31, с.Миролюбівка, Вільнянський район, Запорізька область, 70043)

до Михайло - Лукашівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області (вул. Космічна, 8, с.Михайло-Лукашеве, Вільнянський район, Запорізької області, 70042)

про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

та виконання вимог ст.ст. 160 та 161 КАС України,

ВСТАНОВИВ:

16.03.2018 до Запорізького окружного адміністративного суду засобами поштового зв'язку надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Михайло - Лукашівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:

- визнати протиправними дії (одноособове рішення) сільського голови Михайло - Лукашівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області ОСОБА_2, викладені у формі листа (вих. № 107 від 16.02.2018) про відмову у задоволенні клопотання позивача про передачу у власність земельної ділянки;

- зобов'язати відповідача на найближчій сесії розглянути клопотання позивача від 31.01.2017 щодо відведення земельної ділянки у власність для особистого селянського господарства площею 2,0 га (кадастровий номер № 2321584500:02:001:0034), розташовану на території Михайло - Лукашівської сільської ради з прийняттям вмотивованого рішення у відповідності до частини сьомої статті 118 Земельного Кодексу України.

За приписами ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.1 ч.5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначається найменування суду першої інстанції, до якого подається заява.

В позовній заяві зазначено - Окружний адміністративний суд Запорізької області, проте такого суду не існує, є Запорізький окружний адміністративний суд.

Згідно з п.2 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

В позовній заяві не зазначено офіційна електронна адреса та/або адреса електронної пошти відповідача.

Відповідно до вимог п.4 та п.5 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Зміст позову складають два елемента - підстава та предмет позову. Підставою адміністративного позову є юридичні факти, на яких позивач обґрунтовує свої позовні вимоги до відповідача, тобто юридичні факти, з наявністю або відсутністю яких закон пов'язує виникнення, зміну або припинення правовідносин. Зазначення підстави позову сприяє встановленню спірних правовідносин та можливості прийняття справи до провадження суду. Предметом позову є та конкретна матеріально-правова вимога до відповідача, яка випливає із спірного матеріального публічно-правового відношення та з приводу якої адміністративний суд має прийняти рішення.

Згідно з п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Позивачем заявлені (звернені) вимоги до сільського голови Михайло - Лукашівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області ОСОБА_2 (п.1 прохальної частини позову), проте вказана особа не зазначена позивачем в якості відповідача.

Відповідно до п.8 ч.5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначаються: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В силу приписів п.1 ч.1 ст.171 КАС України позивач до позовної заяви повинен надавати докази на підтвердження своєї адміністративної процесуальної дієздатністі.

Згідно з ч. 2 ст. 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом.

Позивачем не надано доказів власної адміністративну процесуальну дієздатність, а саме, до позову не додано завіреної копії паспорта громадянина України.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 169, 241, 248, 256 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Михайло - Лукашівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Позивачу необхідно у встановлений судом строк для усунення недоліків позовної заяви надати до суду:

- позовну заяву, оформлену із додержанням вимог ст. 160, 161 КАС України, у якій зазначити:

1. Вірне найменування суду першої інстанції, до якого подається позовна заява;

2. Офіційну електронну адресу та/або адресу електронної пошти відповідача;

3. Уточнений суб'єктний склад сторін (відповідачів) відповідно до заявлених вимог, або уточнені вимоги з урахуванням зазначеного відповідача;

4. Відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви

- докази адміністративно процесуальної дієздатності позивача - завірену копію паспорта громадянина України.

Позовна заява та зазначені документи повинні бути надані суду у визначений строк у двох примірниках - суду та відповідачу.

Роз'яснити позивачу, що згідно з п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

Копію цієї ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Ю.П. Бойченко

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.03.2018
Оприлюднено11.04.2018
Номер документу73233836
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —808/906/18

Ухвала від 19.10.2018

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Бойченко Юлія Петрівна

Рішення від 22.06.2018

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Бойченко Юлія Петрівна

Рішення від 22.06.2018

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Бойченко Юлія Петрівна

Ухвала від 25.04.2018

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Бойченко Юлія Петрівна

Ухвала від 20.03.2018

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Бойченко Юлія Петрівна

Ухвала від 19.03.2018

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Бойченко Юлія Петрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні