ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2018 року Справа № 926/750/18
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Силумін"
до відповідача Фізичної особи - підприємця Луканюк Руслана Федоровича
про стягнення заборгованості у сумі 50319,69 грн.
Суддя О.Г. Проскурняк
Секретар судового засідання В.О. Нікітович
Представники:
від позивача - не з'явився.
від відповідача - не з'явився.
СУТЬ СПОРУ: Товариство з обмеженою відповідальністю "Силумін" звернулось до суду з позовом до відповідача Фізичної особи - підприємця Луканюк Руслана Федоровича про стягнення заборгованості у сумі 50319,69 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що 29 березня 2016 року Товариством з обмеженою відповідальністю "Силумін" поставлено товар Фізичній особі - підприємцю Луканюк Руслану Федоровичу, відповідно до видаткової накладної №РН-00000039 від 29 березня 2016 року та товарно-транспортної накладної №РРН-039 від 29 березня 2016 року на загальну суму 50 319,69 грн.
Далі позивач стверджує, що відповідач оплату за товар після його прийняття не здійснив, чим порушив вимоги статті 526 Цивільного кодексу України та статті 193 Господарського кодексу України.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 12 березня 2018 року відкрито провадження у справі № 926/750/18 та призначено до розгляду в засіданні на 03 квітня 2018 року.
Сторони в судове засідання не з'явились.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:
На підставі виданої накладної №РН-00000039 від 29 березня 2016 року та товарно-транспортної накладної №РРН-039 від 29 березня 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Силумін" поставило, а фізична особа-підприємець Луканюк Руслан Федорович прийняв товар на загальну суму 50319,69 грн.
Статтею 638 Цивільного кодексу України встановлено, що договір вважається укладеним, коли між сторонами в потрібній у належних випадках формі досягнуто згоди по всіх істотних умовах. Істотними умови договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.
Відповідно до пункту 1 статті 181 Господарського кодексу України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлення, якщо законом не встановлено спеціальної вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Згідно частини 1 статті 639 Цивільного кодексу України договір може бути укладено у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору невстановлені законом.
Частиною 2 статті 530 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
25 січня 2018 року позивачем направлена на адресу відповідача вимогу про сплату боргу, яка отримана Луканюком Русланом Федоровичем, проте залишена останнім без відповіді.
Покупець зобов'язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу, або, якщо вона не встановлена у договорі і не може бути визначена виходячи з його умов, - за ціною, що визначається відповідно до статті 632 цього Кодексу, а також вчинити за свій рахунок дії, які відповідно до договору, актів цивільного законодавства або вимог, що звичайно ставляться, необхідні для здійснення платежу (частиною 1 статті 691 Цивільного кодексу України).
Відповідно до частини 1 статті 692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Статтею 526 Цивільного кодексу України унормовано, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог -відповідно до звичаїв ділового обороту, або інших вимог, що звичайно ставляться.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку позов задовольнити.
Судові витрати покласти на відповідача.
Керуючись статтями 2, 4, 5, 194, 196, 219, 222, 232, 233, 236, 237, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця Луканюка Руслана Федоровича (АДРЕСА_1 код НОМЕР_1) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Силумін" (72400, Запорізька обл., Приазовський р-н, вул. Східна, 10, код 34868595) 50 319,69 грн. - заборгованості та 1 762,00 грн - судового збору.
Повний текст рішення складено та підписано - 06 квітня 2018 року
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня його проголошення до Львівського апеляційного господарського суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя О.Г. Проскурняк
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 06.04.2018 |
Оприлюднено | 11.04.2018 |
Номер документу | 73247158 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Проскурняк Олег Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні