Ухвала
від 30.03.2018 по справі 210/256/18
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

іменем України

Справа № 210/256/18

Провадження № 1-кс/210/482/18

"30" березня 2018 р. м. Кривий Ріг

Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого в особливо важливих справах другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області молодший радник юстиції ОСОБА_3 погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 , подане у кримінальному провадженні № 42017040000001477, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.11.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про накладення арешту, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий в особливо важливих справах другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області молодший радник юстиції ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням погодженим з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про накладення арешту на розрахункові рахунки, відкриті в ПАТ «Альфа-Банк» код фінансової установи 300346 (м. Київ, вул. Десятинська, 4/6).

В ході досудового розслідування встановлено, що на території Дніпропетровської області здійснює протиправну діяльність група осіб, які організували діяльність транзитно-конвертаційного центру, що надає послуги підприємствам реального сектору економіки з мінімізації податкових зобов`язань та конвертації грошових коштів.

Вищевказана протиправна діяльність приблизно з початку 2017 року організована колишнім заступником начальника відділу ОВЕЗ ОУ Лівобережної ОДПІ міста Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області майором податкової міліції ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (звільнений з посади у грудні 2017 року, у зв`язку із скороченням штатів), який до злочинної схеми діяльності транзитно-конвертаційного центру залучив як діючих так і колишніх співробітників ГУ ДФС у Дніпропетровській області, а також знайомих осіб із свого найближчого оточення, якими на території обслуговування ГУ ДФС у Дніпропетровській області зареєстровано низку підконтрольних злочинній групі фіктивних суб`єктів господарської діяльності, а саме: ТОВ «Пріус Компані» (код ЄДРПОУ 41494820), ТОВ «Фін Аеро Груп» (код ЄРДПОУ 41581724), ТОВ «Вікторі Холдінг» (код ЄДРПОУ 41581897), ТОВ «Левада Груп» (код ЄДРПОУ 41494967), ТОВ «ФРУТ ЛТД» (код ЄДРПОУ 41633667), ТОВ «ДІОНІС ТРЕЙДІНГ» (код ЄДРПОУ 40213071), ТОВ «РОНДОМИР» (код ЄДРПОУ 40947119), ТОВ «ДРІМ ТЕХКОМ» (код ЄДРПОУ 41202558), ТОВ «ТЕХНОБУД Д» (код ЄДРПОУ 41451499), ТОВ «ІНФО ЛАЙТ НОВА» (код ЄДРПОУ 41451310), ТОВ «ДІОНА-М» (код ЄДРПОУ 41124810), ТОВ «ВІП ТЕХНОЛОДЖИ» (код ЄДРПОУ 41451111), ТОВ «РЕАЛ ТАЙМ ГРУП» (код ЄДРПОУ 41271092), ТОВ «ПРАЙМ ДНІПРО» (код ЄДРПОУ 41139408), ТОВ «ІНФО ЛАЙТ» (код ЄДРПОУ 41450804), ТОВ «МЕРКУРІЙ ТРЕЙДІНГ» (код ЄДРПОУ 40159203), ТОВ «ФАВОРИТСЕРВІС» (код ЄДРПОУ 38640779), ТОВ «КОМПАНІЯ «АРСЕЛОР» (код ЄДРПОУ 41270502), ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ФРЕГАТ-М» (код ЄДРПОУ 40645797), ТОВ «КРОНОС ТРЕЙДІНГ» (код ЄДРПОУ 39870991), ТОВ «АГРОВЕРТ» (код ЄДРПОУ 40928630), ТОВ «ФОРЕСТ-СЕРВІС Україна» (код ЄДРПОУ 40845392). Посадовими особами на підконтрольних підприємствах є довірені особи з оточення учасників групи, які за необхідністю відвідують фіскальні та інші контролюючі органи разом одним із членів злочинної групи або з колишнім старшим уповноваженим відділу ОВЕЗ ОУ ГУ ДФС України у Дніпропетровській області ОСОБА_6 , або ж з колишнім начальником оперативно-розшукового відділення відділу податкової міліції Новомосковської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_7 .

Протиправна діяльність вищевказаної групи осіб полягає в тому, що на розрахункові рахунки підконтрольних суб`єктів господарської діяльності з ознаками «фіктивності» від підприємств реального сектору економіки м. Кривого Рогу, м. Дніпра, м. Києва, м. Запоріжжя та м. Харкова перераховуються безготівкові грошові кошти за нібито придбану продукцію (продукти харчування, фрукти, овочі, запчастини, послуги та інше), які таким чином ухиляються від сплати податків та отримують проконвертовані готівкові кошти. В подальшому фіктивними суб`єктами господарської діяльності безпідставно отримані безготівкові грошові кошти перераховуються на ТОВ «ТРЕЙДІН ЛТД» (код ЄДРПОУ 41066225) та ТОВ «Фірма Авілон» (код ЄРДПОУ 40992182).

Встановлено, що ТОВ «ТРЕЙДІН ЛТД» є імпортером фруктів та овочів, які реалізуються на території України за готівку, а імпортний податковий кредит та готівкові кошти, що накопичуються, отримуються вищепереліченими підконтрольними фіктивними суб`єктами господарської діяльності за їх оплату у безготівковій формі.

Також встановлено, що ТОВ «Фірма Авілон» є оптовим торговцем кліматичним обладнанням (кондиціонери, кліматичні установки та інше), яке реалізується на території України за готівку, а сформований податковий кредит та готівкові кошти, що накопичуються, отримуються вищепереліченими підконтрольними фіктивними суб`єктами господарської діяльності за їх оплату у безготівковій формі.

При цьому для формування видимості законності проведених операцій між підконтрольними фіктивними підприємствами та підприємствами реального сектору економіки оформлюються відповідні документи, які посвідчують нібито придбання продукції ТОВ «ТРЕЙДІН ЛТД» та ТОВ «Фірма Авілон», що в свою чергу дозволяє підприємствам групи формувати фіктивний податковий кредит та отримувати готівкові кошти, які в подальшому передаються посадовим особам підприємств реального сектору економіки за відрахуванням певного відсотку за надані послуги з конвертації грошових коштів.

Відповідно до рапорту УВБ територіальних органів ДФС у Дніпропетровській області ГУ ДФС у Дніпропетровської області від 07.12.2017 встановлено, що підприємство ТОВ «РОНДОМИР» (код ЄДРПОУ 40947119), директором та засновником якого є один із учасників злочинної групи ОСОБА_6 , формує сумнівний податковий кредит від підприємств постачальників кліматичного обладнання, при цьому реалізація вказаного кліматичного обладнання не здійснюється, а на адресу контрагентів покупців, які є підприємствами реального сектору економіки здійснюється постачання товарів відмінних від придбаних. Тобто здійснюється пересорт товару, за допомогою якого відбувається ухилення від сплати податків та формування сумнівного кредиту іншим суб`єктам господарської діяльності.

На підставі здобутих матеріалів кримінального провадження судовим експертом ОСОБА_8 (свідоцтво МЮУ № 1717 від 20.03.2015) проведено експертне економічне дослідження та надано відповідний висновок за №08/12/2017 від 13.12.2017, згідно якого проведено дослідження господарської діяльності ТОВ «РОНДОМИР», яке задіяне у ланцюгу фіктивних підприємств злочинної схеми та здійснює формування фіктивного податкового кредиту та мінімізації податкових зобов`язань для підприємств реального сектору економіки. Висновком підтверджено використання Підприємством пересорту товару, що дає змогу формувати фіктивний податковий кредит та ухилятися від сплати податків, а також підтверджено маніпуляцію посадовими особами ТОВ «РОНДОМИР» з бухгалтерською та податковою звітністю, внаслідок приховування відсутності реальних поставок товарів, що призвело до несплати до бюджету податку на суму 335905,00 грн.

Аналогічним чином впроваджена схема протиправної діяльності інших підконтрольних злочинній групі фіктивних підприємств, що зазначені у клопотанні.

Відповідно до рапорту УВБ територіальних органів ДФС у Дніпропетровській області ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 19.03.2018 встановлено, що учасниками протиправної групи ( ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_9 та інші) придбано та отримано контроль над новими підконтрольними суб`єктами господарської діяльності, які, після проведення обшуків та арешту розрахункових рахунків підконтрольних злочинній групі підприємств, надають послуги з мінімізації податкових зобов`язань та конвертації коштів. На теперішній час з метою мінімізації податкових зобов`язань та конвертації коштів злочинною групою використовується ТОВ «Фрайтаун» (код ЄДРПОУ 40885110), засновником якого є ОСОБА_10 , який також є директором та засновником ряду підконтрольних злочинній групі підприємств, що вже залучені до схеми, а саме: ТОВ «ДРІМ ТЕХКОМ», ТОВ «ВІП ТЕХНОЛОДЖИ» та ТОВ «ТЕХНОБУД Д».

Згідно до матеріалів кримінального провадження, зокрема картки ТОВ «Фрайтаун» встановлено, що для здійснення своїх протиправних дій ними відкрито та використовуються розрахункові рахунки в банківських установах України, зокрема в ПАТ «Альфа-Банк» код фінансової установи 300346 (м. Київ, вул. Десятинська, 4/6) ТОВ «Фрайтаун» (код ЄДРПОУ 40885110): гривневі рахунки № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 .

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Враховуючи, що грошові кошти на банківських рахунках вказаних вище підприємств здобуті злочинним шляхом, були предметом злочину, з метою забезпечення кримінального провадження, в тому числі забезпечення можливого цивільного позову, конфіскації або спеціальної конфіскації.

У судовому засіданні слідчий та прокурор присутні не були подали до суду заяву про розгляд клопотання без їх участі та просили його задовольнити.

Власник майна в судове засідання не викликався на підставі ч. 2ст. 172 КПК України, оскільки слідчий суддя, враховуючи обставини, зазначені слідчим у клопотанні, дійшов висновку, що це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вислухавши пояснення слідчого, вважаю, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, згідно ст.ст.131,132 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно з ч.1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Положеннями ч.2ст. 170 КПК Українивизначено, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що наявні достатні підстави для арешту зазначеного в клопотанні майна.

Керуючись вимогами ст.ст.131,132,170-173,309,395 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого в особливо важливих справах другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області молодший радник юстиції ОСОБА_3 погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про накладення арешту задовольнити.

Накласти арешт на розрахункові рахунки, відкриті в ПАТ «Альфа-Банк» код фінансової установи 300346 (м. Київ, вул. Десятинська, 4/6) та негайно надати до другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Дніпропетровської області інформацію про точний час накладення арешту і залишок коштів на момент накладення арешту за розрахунковими рахунками ТОВ «Фрайтаун» (код ЄДРПОУ 40885110): гривневі рахунки № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 .

На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

Відповідно дост. 174 КПК Україниарешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення30.03.2018
Оприлюднено28.02.2023
Номер документу73254669
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —210/256/18

Ухвала від 08.08.2019

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 24.05.2019

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 24.05.2019

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 03.08.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 03.08.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 03.08.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 03.08.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 27.07.2018

Кримінальне

Апеляційний суд Дніпропетровської області

Мазниця А. А.

Ухвала від 03.08.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

Ухвала від 03.08.2018

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу

Ступак С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні