Справа № 369/2210/13-ц
Провадження №2/369/450/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.04.2018 року Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Дубас Т.В.,
при секретарі Яцевич В.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Родовід Банк до ОСОБА_1, ОСОБА_2, треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія - ФС , ОСОБА_3, ПП "Блокер" про звернення стягнення на предмет іпотеки , -
ВСТАНОВИВ :
02.02.2018 року до суду надійшла заява від представника відповідача ОСОБА_1 про проведення по справі економічної та товарознавчої експертизи, оскільки для всебічного та повного з'ясування обставин даної справи необхідно встановити нормативно обґрунтований загальний розмір вимог та всі його складові, що підлягають сплаті ПАТ Родовід Банк з вартості предмета іпотеки за Кредитним договором №22.1/36-КЛВ-07 від 26.02.2007р. на момент звернення в суд з позовом до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки. Також необхідно встановити початкову ціну предмета іпотеки для його подальшої реалізації, визначену експертним шляхом.
Суд, заслухавши думку сторін по справі, дослідивши матеріали справи та зібрані в ній письмові докази, приходить до висновку що заява підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України , доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 103 ЦПК України , суд призначає експертизу у справі для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз'яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов'язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта.
Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.
Згідно з ч.1 ст. 107 ЦПК України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Порядок призначення судової експертизи у науково-дослідних судово-експертних установах міністерства юстиції України, обов`язки, права та відповідальність судового експерта, організація та оформлення їх результатів визначається Законом України Про судову експертизу , Цивільним процесуальним кодексом України , Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та іншими нормативно-правовими актами з питань судової експертизи.
Так, відповідно до ст. 1 Закону України Про судову експертизу , судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства.
Між сторонами існує спір щодо звернення стягнення на предмет іпотеки, та відповідно визначення вартості предмета іпотеки.
Виходячи із заявлених вимог, суд вважає за необхідне призначити у справі судову економічну та товарознавчу експертизу, на вирішення якої поставити відповідні питання.
При цьому, суд вважає за можливе проведення експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, а оплату експертизи покласти на відповідача ОСОБА_1, який заявив клопотання про проведення експертизи, висновок якої необхідний як доказ зазначених у спорі обставин, на які сторони посилаюсь як на підставу своїх вимог і заперечень
Враховуючи викладене і керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 103-109, 268 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Призначити по справі судову економічну та товарознавчу експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:
- Яким є нормативно обґрунтований, з урахуванням строків позовної давності, загальний розмір вимог, що підлягає сплаті ПАТ Родовід Банк з вартості предмета іпотеки за Кредитним договором №22.1/36-КЛВ-07 від 26.02.2007р., визначений на момент звернення до суду (04 грудня 2012р.) ПАТ Родовід Банк з позовом до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки?
- Якою є ринкова вартість предмета іпотеки, а саме: житловий будинок, що розташований у Київській області, Києво-Святошинський р-н, с. Білогородка, вул. Чорнобильська, 13; земельна ділянка площею 0,1518, кадастровий номер 3222480400:05:001:0266; житловий будинок, що розташований у Київській області, Києво-Святошинський р-н, с. Білогородка, вул. Рівненська, 14; земельна ділянка площею 0,1518, кадастровий номер 3222480400:05:001:0267?
Проведення експертизи доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (м. Київ, вул. Смоленська, 6), попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України.
Витрати по проведенню експертизи покласти на відповідача ОСОБА_1
Справу провадженням зупинити до одержання висновку експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали до Київського апеляційного адміністративного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Дубас Т. В.
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2018 |
Оприлюднено | 13.04.2018 |
Номер документу | 73263221 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Дубас Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні