Справа № 188/426/18
Провадження № 2/188/286/2018
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2018 року Суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області Бурда П.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Осадченської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про встановлення факту вступу в управління та володіння спадковим майном та визнання права власності на спадкове майно,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - заявник) звернулася до суду з позовною заявою до Осадченської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про встановлення факту вступу в управління та володіння спадковим майном та визнання права власності на спадкове майно, в якій просить встановити факт вступу нею в управління та володіння спадковим майном після смерті її батька ОСОБА_2 та визнання права власності на спадкове майно.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, вивчивши позовну заяву і додані до неї матеріали, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, тому що її подано з порушенням вимог ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК) України.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору (ч.3 цієї статті).
Однак до позовної заяви ніяких із зазначених документів не подано.
Статтею 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подачу позовної заяви майнового характеру позивач повинен сплатити 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з першого січня 2018 року складає 1762 грн. На підставі чого позивач повинна надати суду документ, що підтверджує сплату нею судового збору в розмірі 739 (сімсот тридцять дев'ять) гривень 13 коп.
Заявником не обґрунтовано, як можливе рішення суду може вплинути на права та обов'язки Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, якого позивач зазначив в позові третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
Не зазначено доказів того, що станом на дату подачі позовної заяви, між позивачем та її братом ОСОБА_3, який також є спадкоємцем першої черги, відсутній спір про право на спадкове майно.
Також не зазначено, чому відповідачем у справі позивач зазначила Осадченську сільську раду Петропавлівського району, а не ОСОБА_3, який у даному випадку є заінтересованою особою і рішення суду може вплинути на його права або обов'язки. Додана до позову копія заяви ОСОБА_3 про відмову від спадщини є недопустимим доказом, оскільки ця заява зроблена поза межами строку для прийняття спадщини і не породжує ніяких правових наслідків. За таких обставин позивачу слід визначитися з процесуальним статусом вказаної особи у цій справі.
Крім того, на початку описової частини позовної заяви позивач зазначила, що звертається до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, а у прохальній частині просить суд встановити факт вступу в управління та володіння спадковим майном та визнання права власності на спадкове майно, що свідчить про невизначеність позивача з предметом позову.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (ч. 1).
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Викладене дає підстави для висновку, що заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку на усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260-261, 353 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 до Осадченської сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про встановлення факту вступу в управління та володіння спадковим майном та визнання права власності на спадкове майно залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків шляхом подання нової редакції позовної заяви та квитанції про сплату судового збору десять днів з моменту отримання копії ухвали про залишення позову без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремому від рішення суду оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя ОСОБА_4
Суд | Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2018 |
Оприлюднено | 16.04.2018 |
Номер документу | 73283636 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
Бурда П. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні