Справа № 368/1748/17
Рішення
Іменем України
"02" квітня 2018 р. Кагарлицький районний суд
Київської області в складі:
головуючого судді Кириченка В.І.
при секретарі Марчук Н.М.
представника позивача - адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кагарлику справу за позовом ОСОБА_2 до Слобідської сільської ради, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_4 про визнання права власності в порядку спадкування на житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями та спорудами ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 просив суд визнати за ним право власності на житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями та спорудами, що знаходиться по пл. АДРЕСА_2, в с. Слобода, Кагарлицького району, Київської області, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5 який прийняв спадщину за законом на майно після смерті ОСОБА_6, але не отримував свідоцтва про право власності .
Обгрунтував позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_4 року помер спадкодавець ОСОБА_5 Спадковим майном після його смерті є житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями та спорудами, що знаходиться по пл. АДРЕСА_2, в с. Слобода, Кагарлицького району, Київської області . Вказане майно він успадкував після смерті ІНФОРМАЦІЯ_5 року матері ОСОБА_6, як спадкоємець 1 черги за законом, з якою проживав у вказаному будинку і прийняв спадщину, так як фактично вступив в управління та володіння спадковим майно протягом 6 місяців з дня смерті матері, так як продовжив проживати у вказаному будинку, але не отримував за життя свідоцтво про право власності на спадкове майно.
Позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_5 і протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини подав заяву про прийняття спадщини нотаріусу , але не може отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно, так як спадкодавець не отримував за життя свідоцтво про право власності на спадкове майно.
В судовому засіданні позивач і його представник позов підтримали і уточнили , що позивач спадкував за заповітом і тому просили визнати право власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом.
Представник відповідача Слобідської сільська ради подав заяву про розгляд справи у відсутність представника відповідача.
Третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_4 не з'явилась в судове засідання і розгляд справи проведено у її відсутність.
Судом встановлено слідуюче.
01.07.1985 року між продавцем - ОСОБА_7 та покупцем- ОСОБА_8 було укладено договір купівлі - продажу будинку, в с. Слобода, який належав продавцю на підставі запису в погосподарській книзі Виконавчого комітету Слобідської сільської ради народних депутатів №382.
Згідно даних погосподарської книги НОМЕР_2, за період з 1991р. по 1995 року, головою домогосподарства будинку АДРЕСА_3, значиться ОСОБА_6.
ІНФОРМАЦІЯ_5 року ОСОБА_6 - померла, а спадщина після її смерті не оформлялась, що підтверджується довідкою Слобідської сільської ради № 193 від 22.03.2018 року.
На момент смерті ОСОБА_6, з нею проживав та був зареєстрований АДРЕСА_4, по АДРЕСА_5, її син ОСОБА_9.
Згідно ч. 2 ст. 524 Цивільного кодексу УPCP 1963 року (який діяв на час відкриття спадщини після смерті ОСОБА_6) спадкоємство за законом має місце, коли і оскільки воно не змінено заповітом.
Згідно ч. 1 ст. 529 Цивільного кодексу УPCP 1963 року при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого. До числа спадкоємців першої черги належить також: дитина померлого, яка народилася після його смерті.
Після смерті ОСОБА_6 із спадкоємців першої черги залишився лише син - ОСОБА_5
Згідно ст. 548 Цивільного кодексу УPCP 1963 року для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Не допускається прийняття спадщини під умовою або з застереженнями.
Згідно ст. 549 Цивільного кодексу УРСР 1963 року визнається, що спадкоємець прийняв спадщину:
1 ) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном;
2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом, шести місяців з дня відриття спадщини.
На момент смерті ОСОБА_6, разом із нею проживав її син ОСОБА_5 Отже, ОСОБА_5 протягом шести місяців фактично вступив в управління та володіння спадковим майном, будинком АДРЕСА_6, оскільки протягом 6 місяців після смерті ОСОБА_6 проживав в спадковому житловому будинку та користувався ним, але свідоцтво про право власності на вказане майно за життя ОСОБА_5, що підтверджується довідками сільської ради, виписками з по господарських книг.
ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_5 помер. Позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_5 на все належне спадкодавцю майно і протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини подав заяву про прийняття спадщини нотаріусу , але не може отримати свідоцтво про право власності на спадкове майно, так як спадкодавець не отримував за життя свідоцтво про право власності на вказане майно яке успадкував після смерті матері, що підтверджується заповітом, рішенням Кагарлицького районного суду від 19.06.2017 року яким відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про визнання заповіту недійсним, технічним паспортом на житловий будинок, відмовою нотаріуса.
Відповідно до ст.1223 ч.1 ЦК України , право на спадкування мають особи, зазначені в заповіті. Позивач відповідно до ст.1297 ч.1 ЦПК України звернувся до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право власності на нерухоме майно, але отримав відмову.
Відповідно до ст.392 ч.1 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюєється.
Тому позовну заяву задоволити і визнати за позивачем право власності на житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями та спорудами, що знаходиться по пл. АДРЕСА_2, в с. Слобода, Кагарлицького району, Київської області, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_7. і який прийняв спадщину за законом на майно після смерті ОСОБА_6, але не отримував свідоцтва про право власності , а саме на:
- житловий будинок - площею 108,8 кв.м., 1929 року будівництва, що позначений в технічному паспорті під літерою А ;
- погріб із шийкою, 2000 року будівництва, що позначений в технічному паспорті під літерою Г ;
- сарай, 2000 року будівництва, що позначений в технічному паспорті під літерою Д ;
- убиральню, 2008 року будівництва, що позначена в технічному паспорті під літерою д1
- ворота, 2000 року будівництва, що позначені в технічному паспорті під літерою h1 ;
- хвіртку, 2007 року будівництва, що позначена в технічному паспорті під літерою h 2 ;
- огорожу, що позначена в технічному паспорті під літерою h 3 .
-
Керуючись ст.ст. 524 ч.2, 529 ч.1, 548, 549 ЦК УРСР, ст.ст. 392 ч.1, 1223 ч.1, 1297 ч.1 ЦК України, ст.ст. 12, 81, 89, 263-265 ЦК України, суд,-
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3(адреса: АДРЕСА_1), РНОПК: НОМЕР_1 Слобідської сільської ради (адреса: с. Слобода, площа Слави, 67), код ЄДРПОУ: 04358371, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача ОСОБА_4 про визнання права власності в порядку спадкування на житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями та спорудами - задоволити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на житловий будинок з господарсько-побутовими будівлями та спорудами, що знаходиться по пл. АДРЕСА_2, в с. Слобода, Кагарлицького району, Київської області, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_7. і який прийняв спадщину за законом на майно після смерті ОСОБА_6, але не отримував свідоцтва про право власності , а саме на:
- житловий будинок - площею 108,8 кв.м., 1929 року будівництва, що позначений в технічному паспорті під літерою А ;
- погріб із шийкою, 2000 року будівництва, що позначений в технічному паспорті під літерою Г ;
- сарай, 2000 року будівництва, що позначений в технічному паспорті під літерою Д ;
- убиральню, 2008 року будівництва, що позначена в технічному паспорті під літерою д1
- ворота, 2000 року будівництва, що позначені в технічному паспорті під літерою h1 ;
- хвіртку, 2007 року будівництва, що позначена в технічному паспорті під літерою h 2 ;
- огорожу, що позначена в технічному паспорті під літерою h 3 ;
Апеляційна скарга подається протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 273 ЦПК України. Повний текс рішення виготовлено 12.04. 2018 року.
Суддя: В.І.Кириченко
Суд | Кагарлицький районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2018 |
Оприлюднено | 16.04.2018 |
Номер документу | 73314911 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кагарлицький районний суд Київської області
Кириченко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні