Ухвала
від 13.04.2018 по справі 562/184/18
ЗДОЛБУНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 562/184/18

У Х В А Л А

"13" квітня 2018 р.

Здолбунівський районний суд Рівненської області

в особі: головуючого судді Кушніра О.Г.,

секретар судового засідання Парфенюк Т.А.,

учасники справи: позивач ОСОБА_1,

його представник ОСОБА_2,

розглянувши у підготовчому засіданні в м.Здолбунів Рівненської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Урвенської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -

в с т а н о в и в :

У поданій в суд заяві позивач ОСОБА_1 просить встановити для нього додатковий строк для прийняття спадщини після смерті брата ОСОБА_3, який помер 12 липня 2015 року, обґрунтовуючи тим, що визначений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини на належне спадкодавцю майно - частину квартири по вул.Лермонтова, 7/7 у м.Рівне він пропустив з поважних причин. Наявність іншого спадкового майна позивач заперечує.

З'ясувавши обставини справи суд дійшов такого висновку.

Положеннями ст.27 ЦПК України визначено правило загальної територіальної підсудності за місцезнаходженням відповідача, а ст.30 ЦПК України виключну підсудність за місцезнаходженням майна або основної її частини за позовами, що виникають із приводу нерухомого майна.

Особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини 3 ст.1272 ЦК України.

Спадкоємець після визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини має право прийняти спадщину в порядку, установленому статтею 1269 ЦК України, звернувшись у нотаріальну контору, після чого вважається таким, що прийняв спадщину.

З урахуванням викладеного на позови спадкоємця про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини поширюються правила виключної підсудності і вони пред'являються за місцем знаходження майна або основної його частини, якщо такі позови виникають із приводу нерухомого майна (роз'яснення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №6-47/0/9-12 від 10 липня 2012 року).

Аналогічні роз'яснення містяться в п.42 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №3 від 01 березня 2013 року Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ .

Спірні правовідносини виникли з приводу визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадкового нерухомого майна, яке знаходиться у м.Рівне, що свідчить про виключну підсудність позову, який підлягає розглядові за місцезнаходженням майна у Рівненському міському суді Рівненської області.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст.31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (ч.2 ст.32 ЦПК України).

Ураховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про необхідність направлення даної справи за територіальною підсудністю до Рівненського міського суду Рівненської області (вул.Шкільна, 1 м. Рівне).

Керуючись ст.ст.27 - 32, 354 ЦПК України, суд -

у х в а л и в:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Урвенської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини передати за територіальною підсудністю на розгляд Рівненського міського суду Рівненської області.

Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Рівненської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 /п'ятнадцяти/ днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди ( п.п.15.5 п. 15 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в редакції, що набрала чинності 15 грудня 2017 року).

Матеріали цивільної справи передати до Рівненського міського суду Рівненської області не пізніше п'яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Суддя:

СудЗдолбунівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення13.04.2018
Оприлюднено17.04.2018
Номер документу73357979
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —562/184/18

Рішення від 05.07.2018

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Кучина Н. Г.

Ухвала від 23.05.2018

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Кучина Н. Г.

Ухвала від 13.04.2018

Цивільне

Здолбунівський районний суд Рівненської області

Кушнір О. Г.

Ухвала від 13.02.2018

Цивільне

Здолбунівський районний суд Рівненської області

Кушнір О. Г.

Ухвала від 25.01.2018

Цивільне

Здолбунівський районний суд Рівненської області

Кушнір О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні