ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про витребування доказів
11 квітня 2018 р. № 813/466/18 Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карп'як О.О.,
секретар судового засідання Харів М.Ю.,
За участю:
представника позивача - Жиравецького Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробнича фірма "Орус" до Верхньобистрянської сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення №171 від 18.10.2017 року, -
в с т а н о в и в:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Науково- виробнича фірма "Орус" до Верхньобистрянської сільської ради про визнання протиправним та скасування рішення №171 від 18.10.2017 року.
Для повного та всебічного розгляду справи судом поставлено на обговорення питання про витребування у Верхньобистрянської сільської ради доказів, а саме рішення Верхньобистрянської сільської ради 18 сесії 5 скликання від 22.08.2008 року №5 "Про надання дозволу на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки"; рішення Верхньобистрянської сільської ради 17 сесії 5 скликання від 22.08.208 року №7 "Про надання дозволу на збір матеріалів погодження місця розташування земельної діялнки"; документи, що стали підставою для прийняття вищевказаних рішень
Представник позивач у судовому засіданні проти даного питання не заперечив.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце його проведення. Клопотань про розгляд справи без його участі до суду не надходило.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди згідно ч.2 ст. 2 КАС України перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);4) безсторонньо (неупереджено);5) добросовісно;6) розсудливо;7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Однією із основних засад (принципів) адміністративного судочинства відповідно до п.4 ч.3 ст. 2 КАС України є змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з'ясування всіх обставин у справі.
Суд згідно ч.4 ст. 9 КАС України вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Доказами в адміністративному судочинстві є відповідно до ч.1 ст.72 КАС України будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Докази суду надають відповідно до ч.3 ст.77 КАС України учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Оскільки предметом позову у даній справі є скасування рішення Верхньобистрянської сільської ради №171 від 18.10.2017 року, суд вважає за необхідне для з'ясування всіх обставин у справі витребувати від Верхньобистрянської сільської радиї належним чином завірені копії, а саме:
- рішення Верхньобистрянської сільської ради 18 сесії 5 скликання від 22.08.2008 року №5 "Про надання дозволу на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки";
- рішення Верхньобистрянської сільської ради 17 сесії 5 скликання від 22.08.208 року №7 "Про надання дозволу на збір матеріалів погодження місця розташування земельної діялнки";
- документи, що стали підставою для прийняття вищевказаних рішень.
Згідно ч.3 ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 72, 77, 80 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Витребувати від Верхньобистрянської сільської ради належним чином завірені копії:
- рішення Верхньобистрянської сільської ради 18 сесії 5 скликання від 22.08.2008 року №5 "Про надання дозволу на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки";
- рішення Верхньобистрянської сільської ради 17 сесії 5 скликання від 22.08.2008 року №7 "Про надання дозволу на збір матеріалів погодження місця розташування земельної ділянки";
- документів, що стали підставою для прийняття вищевказаних рішень.
2. Витребувані докази скерувати на адресу суду протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Відповідно до ч.6-9 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
У разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Суд згідно п.3 ч.1 ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб'єктом владних повноважень.
Суд згідно п.4 ч.2 ст. 149 КАС України може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано 16.04.2018 року.
Суддя Карп`як О.О.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2018 |
Оприлюднено | 19.04.2018 |
Номер документу | 73375137 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Карп'як Оксана Орестівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні