ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"16" квітня 2018 р. №809/662/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Гундяк В.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову Першого заступника керівника Калуської місцевої прокуратури до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг-Авто" про стягнення плати за проїзд в сумі 5 935,86 грн., -
В С Т А Н О В И В:
10.04.2018 року Перший заступник керівника Калуської місцевої прокуратури звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг-Авто" про стягнення плати за проїзд в сумі 5 935,86 грн.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві вказується повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Пунктом 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві вказується про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до пункту 11 даної процесуальної норми в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак в позовній заяві прокурор лише вказує, що в судах відсутні спори за тим самим предметом та з тих самих підстав.
Частиною 3 ст.161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Як вбачається із змісту позовної заяви позивач просить стягнути з відповідача на користь державного бюджету України плату за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самостійних машин та механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні згідно розрахунку за № 370 від 10.01.2018 року, в розмірі 5 935,86 грн.
Тобто адміністративний позов, заявлений позивачем, містить одну вимогу майнового характеру.
Законом України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду позову майнового характеру суб'єктом владних повноважень ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", який вступив в дію з 01.01.2018 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року складає 1762,00 грн.
В даному випадку 1,5 відсотки розміру майнових вимог складає 89,04 грн. (5 935,86 грн. х 0,015 = 89,04 грн.). Однак з урахуванням вищезазначених приписів ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" суму належного до оплати судового збору слід визначити в одному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої станом на 01.01.2018 року відповідно до Закону України "Про державний бюджет на 2018 рік".
Таким чином розмір судового збору в даному випадку становить 1 762,00 грн.
Згідно змісту позовної заяви Першого заступника керівника Калуської місцевої прокуратури процесуальних обов'язків, передбачених п.п.2, 8, 11 ч.5 ст.160 КАС України, не виконав, так як повне найменування, а саме прізвище ім'я по батькові першого заступника керівника Калуської місцевої прокуратури, відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, та власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом і з тих самих підстав, не зазначені.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам частини 5 статті 160, частини 3 статті 161 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини 2 статті 169 Кодексу в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
В зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ст.169 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу десятиденний строк для усунення вищевказаних недоліків, який обчислювати з дня вручення копії даної ухвали.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
позовну заяву Першого заступника керівника Калуської місцевої прокуратури до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг-Авто" про стягнення плати за проїзд в сумі 5 935,86 грн. - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом подання оригіналу документа про сплату судового збору в сумі 1762,00 грн., зазначення прізвища ім'я по батькові першого заступника керівника Калуської місцевої прокуратури, відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви та власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом і з тих самих підстав.
Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя /підпис/ Гундяк В.Д.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2018 |
Оприлюднено | 19.04.2018 |
Номер документу | 73375662 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Гундяк В.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні