Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
смт. Юр'ївка, вул. Леніна, 89, 51300, (05635) 5-10-23
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2010 року Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області в складі :
Головуючого судді : Ковальчука В. О.
При секретарі Біляковій Г.В.
Позивача ОСОБА_1
Представника ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань названого суду в смт. Юр"ївка цивільну справу №2-73/2010 року за позовом ОСОБА_1 до відділу земельних ресурсів у Юр'ївському районі Головного Управління земельних ресурсів у Дніпропетровській області Державного комітету України по земельним ресурсам, Приватного підприємства "Геолайф", про визнання права власності на земельну ділянку, третя особа ОСОБА_3, -
ВСТАНОВИВ:
В пред'явленому позові ОСОБА_1 зазначив, що після смерті 3 травня 2007 року його сестри ОСОБА_4, спадкоємцями стали він та син покійної ОСОБА_5, що проживав в м.Дніпропетровську.
Також, позивач зазначив, що 6 червня 2008 року його племінник ОСОБА_5 отримав в Юр'ївській нотаріальній конторі свідоцтво про право власності по заповіту матері на 1 / 2 частину земельної частки (паю). Однак, ОСОБА_5, в 2008 році звернувшись в відділ Держкомзему у Юр'ївському районі для одержання державного акта на право власності на землю, розмірів 3,401 га., з невідомих причин не отримав вказаний акт.
3 січня 2009 року племінник ОСОБА_5 помер, і він, позивач, як єдиний спадкоємець звернувся в нотаріальну контору м.Дніпропетровська для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, на що було відмовлено, в зв'язку з відсутністю в спадкодавця ОСОБА_5 правовстановлюючих документів на вказаний земельний пай.
В зв'язку з цими обставинами, ОСОБА_1 просив визнати за ним право власності на земельну ділянку розміром 3,401 га., розташованого на території Новов'язівської сільської ради-паю № 181, зобов'язати відповідача-відділ держкомзему у Юр'ївському районі Дніпропетровської області, видати йому державний ОСОБА_6 на право приватної власності на землю.
В судовому засіданні, ОСОБА_1 пред'явлений позов підтримав та в обґрунтування позову дав пояснення, обґрунтувавши свої вимоги доводами, аналогічним, що зазначені в позовній заяві.
Представник відповідача, відділу земельних ресурсів у Юр'ївському районі
ОСОБА_2 пред'явлені вимоги визнала частково та пояснила, що визнає право власності за ОСОБА_1 на земельну земельну частку (пай), оскільки державний акт на земельну ділянку спадкодавцеві ОСОБА_5 не був виданий в зв'язку з тривалим виготовленням проектної документації ПП "Геолайф".
Разом з тим, ОСОБА_2 просила не приймати до уваги письмові заперечення начальника відділу земельних ресурсів у, Юр'ївському районі ОСОБА_7 проти пред'явленого позову та прохання до суду відмовити в позові.
Залучений до участі в справі співвідповідач, директор Приватного підприємства "Геолайф" ОСОБА_8, направив до суду заяву з проханням розглянути справу в їх відсутності, зазначивши про безпідставність вимог позивача.
Залучена до участі у справі третя особа, ОСОБА_3 пояснила, що після смерті спадкодавця ОСОБА_4, вона разом з ОСОБА_5 прийняла спадщину, земельну ділянку (пай), однак не отримала державний акт, оскільки не була виготовлена документація ПП "Геолайф".
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини та їх правовідносини.
30 грудня 2001 року ОСОБА_4 на підставі рішення 19 сесії Новов'язівської сільської ради отримала ОСОБА_6 акт на право приватної власності на землю, пай №181, площею 6.802 гектара, розташованої на території сільської ради (а.с.4).
1 травня 2007 року ОСОБА_4 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть (а.с.12).
6 травня 2008 року ОСОБА_3, а 6 червня 2008 року ОСОБА_5 отримали свідоцтва на спадщину по 1 / 2 частині спадкового майна ОСОБА_4, земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 6,802 гектара (а.с.5).
Згідно ст.20 Закону України "Про землеустрій" землеустрій проводиться в обов'язковому порядку на землях усіх категорій незалежно від форм власності в разі надання земельних ділянок та визначення їх в натурі.
Згідно ч.2 ст.22 Закону України "Про землеустрій", ОСОБА_5 повинен був укласти договір на розроблення технічної документації із землеустрою між ПП "Геолайф", чи іншою юридичною особою, що розробляє таку документацію, отримати документ на право власності та зареєструвати його.
Однак, сторони по справі не представили доказів про наявність такої угоди, а тому не виникли зобов'язання між співвідповідачем ПП "Геолайф" та ОСОБА_5.
Разом з тим, з наданих представником відповідача ОСОБА_2 доказів, суд не встановив фактів звернення ОСОБА_5 до відділу земельних ресурсів у Юр'ївському районі для отримання державного акту на право приватної. власності на землю, оскільки відсутні заяви про видачу Державного акту, угоди про виготовлення проектної документації чи інші звернення.
Твердження позивача ОСОБА_1 та третьої особи ОСОБА_3 про звернення ОСОБА_5 до відповідача для отримання державного акту на земельну ділянку не знайшли свого підтвердження, оскільки сторони не представили про це доказів.
З свідоцтва про смерть, встановлено, що ОСОБА_5 помер 3 січня 2009 року (а.с.10), не отримавши до смерті ОСОБА_6 акт на право приватної власності на земельну ділянку та не зареєструвавши право на неї в Центрі державного Земельного Кадастру при Держкомземі України (а.с.6,7).
З технічного завдання від 6 квітня 2009 року встановлено, що замовник ОСОБА_3, після смерті ОСОБА_5, просила виготовити технічну документацію по землеустрою (а.с. ).
Відповідно до ч.1 ст.125,126 ЗК України право власності на земельну ділянку виникає після одержання її власником документа, що посвідчує право власності земельної ділянки та його державної реєстрації.
Відповідно до ст.1263 ЦК України право на спадкування за законом має позивач ОСОБА_1, як рідний дядько спадкодавця ОСОБА_5.
Однак, відповідно до ст.1225 ЦК України, п.10 Постанови №7 Пленуму "Про судову практику у справах про спадкування" від 30 травня 2008 року, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю.
Звернення ОСОБА_1 до відповідача, відділу земельних ресурсів у Юр'ївському районі не є підставою для визнання за ним права власності на земельний пай (а.с. )
За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_5 не набув права на земельну ділянку, а тому в суду відсутні підстави для задоволення позову про визнання за ОСОБА_1 права власності на земельну ділянку.
На підставі вказаного, керуючись ст.ст.125,126 Земельного Кодексу України, ст.ст.20, 22 ЗУ "Про землеустрій", ст.ст.1225,1263 ЦК України, ст.ст.10,11,27,81,88,209,212,214-215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до відділу земельних ресурсів у Юр'ївському районі Головного Управління земельних ресурсів у Дніпропетровській області Державного комітету України по земельним ресурсам, Приватного підприємства "Геолайф", про визнання права власності на земельну ділянку розміром 3,401 гектара, розташованої на території Новов' язівської сільської ради-паю № 181, зобов'язанні відповідача- відділу земельних ресурсів у Юр'ївському районі Головного Управління земельних ресурсів у Дніпропетровській області Державного комітету України по земельним ресурсам, надати ОСОБА_6 на право приватної власності на землю, відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4ст.295 ЦПК України.
суддя В.О.Ковальчук
Суд | Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2010 |
Оприлюднено | 19.04.2018 |
Номер документу | 73375812 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
Ковальчук В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні