Ухвала
від 17.04.2018 по справі 607/6484/18
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

17.04.2018 Справа №607/6484/18

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк В.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до ОСОБА_2, ТзДВ СК Альфа-Гарант , в якому просить стягнути з ОСОБА_2 завдану моральну шкоду в розмірі 40 000 гривень,а з ТДВ СК Альфа-Гарант суму страхового відшкодування та витрат на проведення оцінки пошкоджень автомобіля у розмірі 71 990,35 гривень.

У позовній заяві позивач просить забезпечити позов шляхом накладення арешту на все рухоме, нерухоме майно та банківські рахунки, що належать ОСОБА_2, заборонивши будь-яким способом відчужувати майно, а саме: автомобіль НОМЕР_1; земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 6125282400:01:001:0245, площею 2,2031 га, що знаходиться в с. Дичків Тернопільського району Тернопільської області та належить ОСОБА_2; земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 6125282400:01:001:0246, площею 2,5529 га, що знаходиться в с. Дичків Тернопільського району Тернопільської області, та належить ОСОБА_2

Необхідність забезпечення позову обґрунтовує тим, що відповідач може вчинити дії, що будуть ускладнювати чи зроблять неможливим виконання можливого рішення суду про задоволення позову.

Вимоги до змісту і форми заяви про забезпечення позову встановлені статтею 151 ЦПК України.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Згідно з ч. 5 ст. 151 ЦПК України, до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Зазначена заява подана з порушенням вищевказаних вимог ст. 151 ЦПК України, оскільки всупереч п. 6 ч. 1 вказаної статті заява не містить пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення.

Окрім того, до заяви не долучено документа, що підтверджує сплату судового збору, що суперечить вимогам ч. 5 ст. 151 ЦПК України.

Відповідно до вимог п. 4 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання фізичною особою заяви про забезпечення позову встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (352,40 гривень).

При цьому, у позовній заяві позивач просить звільнити його від сплати судового збору, та як випливає зі змісту позовної заяви, в тому числі і за подання заяви про забезпечення позову. Своє клопотання обгрунтовує тим, що він є потерпілим у дорожньо-транспортній пригоді, йому була завдана моральна та матеріальна шкода в результаті неправомірних дій з боку ОСОБА_2

Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч. 2 ст. 8 ЗУ Про судовий збір .

Як вбачається з позовної заяви та долучених до неї матеріалів, підстави для звільнення від сплати судового збору, передбачені ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір , відсутні, тому у задоволенні клопотання позивача про звільнення сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову необхідно відмовити.

Відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 151 цього Кодексу повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

З цих підстав заява ОСОБА_1 про забезпечення позову підлягає поверненню.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 151, 153 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні клопотанняОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову - відмовити.

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позовуповернути заявнику .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Тернопільської області або через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

СуддяОСОБА_3

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення17.04.2018
Оприлюднено19.04.2018
Номер документу73466642
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —607/6484/18

Ухвала від 11.01.2019

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Постанова від 11.01.2019

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Постанова від 11.01.2019

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 18.12.2018

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 04.12.2018

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 20.11.2018

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 06.11.2018

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 23.10.2018

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Рішення від 14.09.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

Рішення від 14.09.2018

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Позняк В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні