ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
18 квітня 2018 рокуЛьвів№ 876/2036/18
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Довга О. І., перевіривши апеляційну скаргу Державної служби України з безпеки на транспорті на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2018 року у справі № 813/4270/17 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Ресурс" до Державної служби України з безпеки на транспорті, голови Державної служби України з безпеки на транспорті ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "Фіакр-Львів", Львівська обласна громадська організація "Львівтрансзахист" про визнання протиправними дій та скасування наказу,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2018 року задоволено частково адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Ресурс" до Державної служби України з безпеки на транспорті, голови Державної служби України з безпеки на транспорті ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "Фіакр-Львів", Львівська обласна громадська організація "Львівтрансзахист" про визнання протиправними дій та скасування наказу.
Не погодившись із прийнятим рішенням, Державна служба України з безпеки на транспорті подала апеляційну скаргу.
Відповідно до вимог частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Із матеріалів справи слідує, що оскаржене судове рішення проголошено 02 лютого 2018 року, повне текст якого складено 12 лютого 2018 року.
Копію оскарженого судового рішення, особа яка подала апеляційну скаргу отримала 16 лютого 2018 року (відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення з ідентифікатором №7901823172268 )
Апеляційну скаргу подано 03 квітня 2018 року (згідно конверту з ідентифікатором 0311324638844 здано на пошту 26 березня 2018 року), тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Згідно з частиною третьою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Особою, яка подала апеляційну скаргу, заявлено клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження, яке обґрунтоване тим, що визначений представник у справі у зв'язку з хворобою перебував на лікарняному у період з 27 лютого по 2018 рік по 05 березня 2018 року та був позбавлений можливості в повній мірі скористатись визначеним статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України часом, та на належному рівні здійснити аналіз оскаржуваного рішення. Крім того, особа, яка подала апеляційну скаргу, зазначає, що недотримання строку на апеляційне оскарження зумовлене несвоєчасним перерахуванням казначейством коштів на сплату судового збору.
Суд ознайомившись з доводами заяви про поновлення строків приходить до висновку про їх необгрунтованість з огляду на наступні обставини.
З матеріалів справи судом встановлено, що особа, яка подала апеляційну скаргу отримала копію оскарженого судового рішення 16 лютого 2018 року. Відтак, в розумінні статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України останнім днем для подання апеляційної скарги слід вважати 19 березня 2018 року.
Як свідчить поштовий ідентифікатор на конверті, в якому було направлено апеляційну скаргу, таку було подано до відділу поштового зв'язку лише 26 березня 2018 року. При цьому суд зазначає, що квитанція про сплату судового збору датована 20 березня 2018 року.
Водночас, суд враховує, що представник позивача у період з 27 лютого 2018 року по 04 березня 2018 року перебував на лікарняному листку, однак зазначає, що фактично у його розпоряджені перебувало два календарні тижні для підготовки та оформлення згідно процесуальних вимог апеляційної скарги.
З огляду на викладене, суд вважає, що вказані скаржником підстави не свідчать про поважність причин пропуску строку апеляційного оскарження, а тому приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши термін для усунення недоліку.
Поряд з цим, апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 296 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.
Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України Про судовий збір .
Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2017 року становить 1600 грн.
Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Адміністративний позов в даній справі містить вимоги немайнового характеру.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви) за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становить 3200 грн 00 коп. (1600*2 = 3200).
Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 4800 грн 00 коп. (3200*1,5).
Відповідно до платіжного доручення №217 від 20 березня 2018 року судом з'ясовано, що Державна служба України з безпеки на транспорті сплатила судовий збір у розмірі 2400 гривень, що є меншим ніж визначений Законом України "Про судовий збір". Відтак, сума недоплати судового збору складає 2400 гривень.
Відповідно, вказані недоліки апеляційної скарги повинні бути усунені шляхом надіслання до Львівського апеляційного адміністративного суду вмотивованої заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення, а також оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 2400 грн 00 коп. за наступними реквізитами Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок отримувача - 31219206781004; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - 101; судовий збір, код суду 34668371 .
За таких обставин, відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.
Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунутий шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду вмотивованої заяви про поновлення строку апеляційного оскарження із наведенням поважних підстав його пропуску.
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу, слід роз'яснити, що відповідно до пункту 4 частини першої статті 299 Кодексу адміністративного судочинства України в разі, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк, або наведені нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись статтями 295, 298, 299 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної служби України з безпеки на транспорті на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2018 року у справі № 813/4270/17 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Ресурс" до Державної служби України з безпеки на транспорті, голови Державної служби України з безпеки на транспорті ОСОБА_1 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Товариство з обмеженою відповідальністю "Фіакр-Львів", Львівська обласна громадська організація "Львівтрансзахист" про визнання протиправними дій та скасування наказу - залишити без руху.
Встановити Державній службі України з безпеки на транспорті десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_2
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2018 |
Оприлюднено | 20.04.2018 |
Номер документу | 73483014 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Макарик Володимир Ярославович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Макарик Володимир Ярославович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Довга Ольга Іванівна
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Сеник Роман Петрович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Коморний Олександр Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні