Кегичівський районний суд Харківської області
Справа № 624/223/18
№ провадження 2/624/160/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
смт. Кегичівка 18 квітня 2018 року
Суддя Кегичівського районного суду Харківської області Куст Н.М., під час розгляду питання про можливість відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 (проживає ІНФОРМАЦІЯ_1) до ОСОБА_2 (проживає ІНФОРМАЦІЯ_2) про оспорювання батьківства та зміну розміру стягуваних аліментів, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: виконавчий комітет Бесарабівської сільської ради Кегичівського району Харківської області, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, відповідно до якої просить: 1) постановити рішення, яким виключити з актового запису №03 від 07 березня 2012 року, зробленого виконавчим комітетом Бесарабівської сільської ради Кегичівського району Харківської області про народження дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, відомості про батьківство позивача щодо дитини, 2) звільнити позивача від сплати аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, що стягнуті рішенням Кегичівського районного суду Харківської області від 03 грудня 2015 року, 3) змінити визначений рішенням Кегичівського районного суду Харківської області від 03 грудня 2015 року розмір стягуваних з позивача на користь відповідачки аліментів та визначити розмір стягуваних з позивача на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 - 1/6 частина від усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня набрання рішенням суду законної сили і до повноліття дитини, видати відповідний виконавчий лист, 4) виконавчий лист, виданий на підставі рішення Кегичівського районного суду Харківської області від 03 березня 2015 року про стягнення з позивача на користь відповідача аліментів відкликати без подальшого виконання.
Встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху.
Згідно з п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
Відповідно до п.п.6,7,10 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається: у позовах про зменшення або збільшення платежів або видач - сумою, на яку зменшуються або збільшуються платежі чи видачі, але не більше ніж за один рік; у позовах про припинення платежів або видач - сукупністю платежів або видач, що залишилися, але не більше ніж за один рік; у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Дані вимоги закону позивачем не виконано, ціна позову не зазначена, відповідні документи для її підрахунку не надані.
Також відповідно до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ст.7 Закону України Про державний бюджет України на 2018 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня 2018 року становить 1762 гривень.
Згідно ч.3. ст.6 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Встановлено, що позивачем заявлено дві вимоги майнового характеру, а саме, щодо звільнення його від сплати аліментів на утримання ОСОБА_3 та зміни розміру стягнутих з нього аліментів на утримання ОСОБА_4 Проте враховуючи те, що ціна позову позивачем не зазначена, відповідні документи для її визначення до суду не надані, суд не має можливості підрахувати необхідну до сплати суму судового збору за вимогами майнового характеру.
Що стосується решти позовних вимог, які мають немайновий характер, то сума судового збору за їх заявлення має становити 1409,60 грн. (704,80 грн.х2).
Позивач надав документ про сплату судового збору в сумі 1409,60 грн., що є сумою судового збору лише за дві вимоги немайнового характеру.
За вимоги майнового характеру позивачем судовий збір не сплачено.
За таких обставин позивачу необхідно зазначити ціну позову, з обґрунтованим розрахунком цієї суми та доплатити відповідну суму судового збору, виходячи з ціни позову.
Реквізити для сплати судового збору: рахунок отримувача 31217206700277, отримувач коштів УДКСУ у Кегичівському районі, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008619, банк отримувача ГУДКСУ у Харківській області, код банку отримувача (МФО) 851011, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу: судовий збір, за позовом ОСОБА_1, Кегичівський районний суд Харківської області (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 02893901 (суду, де розглядається справа).
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.95, 175, 177, 185 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву залишити без руху.
Запропонувати позивачу виправити зазначені недоліки у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали і роз'яснити, що у іншому разі заява буде вважатись неподаною і підлягає поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Н.М. Куст
Суд | Кегичівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2018 |
Оприлюднено | 20.04.2018 |
Номер документу | 73498381 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кегичівський районний суд Харківської області
Куст Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні