Ухвала
від 20.04.2018 по справі 225/1670/18
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер № 225/1670/18 Провадження № 4-с/225/8/2018

Дзержинський міський суд Донецької області

УХВАЛА

20 квітня 2018 року м. Торецьк

Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Челюбєєв Є.В., при розгляді скарги ОСОБА_1 на дії державного виконавця Ленінського районного відділу державної виконавчої служби м. Донецька Головного територіального управління юстиції у Донецькій області з примусового виконання судових рішень та зобов'язати вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

В квітні 2018 року заявник ОСОБА_1 звернувся до суду із скаргою на дії державного виконавця Ленінського районного відділу державної виконавчої служби м. Донецька Головного територіального управління юстиції у Донецькій області (надалі - відділ ДВС).

Відповідно до розпорядження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 року № 27/0/38-14 дана скарга підлягає розгляду Дзержинським міським судом Донецької області.

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Порядок і умови звернення сторони виконавчого провадження із скаргою до суду на дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби під час виконання судового рішення встановлені розділом VІІ ЦПК України Судовий контроль за виконанням судових рішень .

Відповідно до ч. 1 ст. 448 ЦПК України скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції

Із системного аналізу діючого цивільного процесуального законодавства України вбачається, що скарга повинна бути оформлена з дотриманням вимог статей Цивільного процесуального кодексу України, передбачених для відповідної категорії справ. У разі відсутності таких вимог, застосовуються правила, викладенні у статтях 175 і 177 цього Кодексу.

Положення статей 447-449 ЦПК України (право на звернення із скаргою до суду; подання скарги; строки для звернення зі скаргою) не містять конкретних вимог оформлення скарги, отже до поданої ОСОБА_1 скарги на дії державного виконавця відділу ДВС із ст.ст. 447-449 ЦПК України повинні бути застосовані положення статей 175 і 179 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 і ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і повинна містити, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Із змісту скарги вбачається, що заявник просить визнати протиправними дії Ленінського районного відділу державної виконавчої служби м. Донецька Головного територіального управління юстиції у Донецькій області під час виконання виконавчих проваджень з примусового виконання судових рішень та зобов'язати скасувати вказані виконавчі провадження та визнати їх такими, що не відповідають вимогам закону.

Відповідно до роз'яснень п. 18 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 6 від 07.02.2014 Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах за результатами розгляду скарги на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби суд постановляє ухвалу. Яка має відповідати вимогам статей 210, 213, 387 ЦПК.

Виходячи зі змісту статті 387 ЦПК, у разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу державної виконавчої служби задовольнити вимогу заявника та усунути допущені порушення або іншим шляхом поновлює його порушені права чи свободи. Наприклад, суд може зобов'язати державного виконавця або іншу посадову особу державної виконавчої служби здійснити певні виконавчі дії, якщо він ухиляється від їх виконання без достатніх підстав.

При цьому суд не має права зобов'язувати зазначених осіб до вчинення тих дій, які згідно із Законом про виконавче провадження можуть здійснюватися лише державним виконавцем або відповідною посадовою особою державної виконавчої служби, наприклад, постановити ухвалу про зупинення виконавчого провадження у випадках, передбачених статтями 37-38 Закону про виконавче провадження, проте може привести визначений державним виконавцем строк зупинення провадження у відповідність із законом шляхом його скорочення (частина третя статті 39 Закону України Про виконавче провадження .

Натомість, заявник в своїй скарзі не конкретизував зміст своїх позовних вимог, а саме не визначив спосіб (способи) захисту своїх прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або, який не суперечить закону.

Крім того, заявник просить вирішити питання по декількох виконавчих проваджень з примусового виконання різних судових рішень, проте в поданій скарзі не зазначив посадових осіб відділу ДВС, дії яких просить визнати протиправними.

Дані обставини виключають можливість суду розглянути скаргу по суті.

Виходячи з цього, подана скарга не відповідає зазначеним вище вимогам закону.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що скарга не відповідає вимогам ст.ст. 175 і 177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, заявнику в строк наданий судом, необхідно самостійно усунути зазначені недоліки, тобто оформити скаргу у відповідності до вимог ст.ст. 175 і 177, та ст.ст. 447-449 ЦПК України, а саме конкретизувати зміст своїх позовних вимог, та визначити спосіб (способи) захисту своїх прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або, який не суперечить закону, визначити посадових осіб Ленінського районного відділу державної виконавчої служби м.Донецька Головного територіального управління юстиції у Донецькій області.

У разі не виправлення недоліків скарга буде вважатися не поданою та повернена заявнику у відповідності із ч. 3 ст. 185 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця Ленінського районного відділу державної виконавчої служби м. Донецька Головного територіального управління юстиції у Донецькій області з примусового виконання судових рішень та зобов'язати вчинити певні дії залишити без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити заявнику, що в разі не усунення недоліків скарга буде вважатися неподаною та повернута заявнику.

Копію ухвали направити заявнику.

Суддя Є.В. Челюбєєв

СудДзержинський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення20.04.2018
Оприлюднено22.04.2018
Номер документу73504180
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —225/1670/18

Ухвала від 10.09.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

Ухвала від 10.09.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

Ухвала від 24.07.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

Ухвала від 12.06.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

Ухвала від 18.05.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

Ухвала від 20.04.2018

Цивільне

Дзержинський міський суд Донецької області

Челюбєєв Є. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні