Яготинський районний суд Київської області
Справа 382/1683/17
Провадження 2-о/382/4/18
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
12 квітня 2018 року Яготинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Литвин Л. І.
при секретарі Чемерис С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яготин заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Лозовоярівська сільська рада Яготинського району Київської області про встановлення факту проживання однією сім'єю,
Встановив:
ОСОБА_1 звернулася до суду, заінтересована особа: Лозовоярівська сільська рада Яготинського району Київської області про встановлення факту проживання однією сім'єю, в котрій зазначила, що 13 березня 2005 року у віці 58 років помер ОСОБА_2. З 1977 року і по день смерті-13.03.2005 року він проживав в ІНФОРМАЦІЯ_1 поряд з її помешканням. Після смерті ОСОБА_2 залишилася спадщина у вигляді земельного паю, розташованого на території Лозовоярівської сільської ради Яготинського району Київської області. Вона є єдиною спадкоємицею четвертої черги за законом після смерті ОСОБА_2 Інших спадкоємців немає. З 1985 року ОСОБА_2 є інвалідом, а з 1986 року інвалідом 2 групи. Інвалідність останній отримав, працюючи у місцевому КСП, де трапився нещасний випадкок та йому було ампутовано обидві кисті рук. Власних дітей ОСОБА_2 не мав, родичів 1-3 ступеню спорідненості також у нього немає. Після нещасного випадку із ОСОБА_2 та по день смерті останнього вона взяла на себе всю турботу про нього, заміняла ОСОБА_2 і матір, і дружину, надавала допомогу по господарству, привозила продукти харчування, ліки, кошти та інше. До нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 вона не зверталася, так як постійно проживала разом з ним на час відкриття спадщини та вважала, що прийняла спадщину на законних підставах. Однак, отримати сертифікат на право на земельну частку (пай) вона не мала можливості, оскільки ОСОБА_2 при житті не отримав вказаного сертифікату. Просила встановити факт постійного проживання однією сім"єю разом із ОСОБА_2, померлим 13.03.2005 року, не менше п"яти років до часу відкриття спадщини, а саме, в період з липня 1986 року і до дня його смерті- 13 березня 2005 року.
В судовому засіданні заявниця підтримала заяву.
Під час допиту її як свідка ОСОБА_1 показала, що більше п"яти-шести років ОСОБА_2 проживав на території її домоволодіння у літній кухні, оскільки у його будинку впала стеля та будинок був непридатним для проживання. Її сім"я доглядала за ним, готувала їжу, прала одяг, купувала ліки. Для цих потреб вони витрачали пенсію ОСОБА_2, а також вона тримала господарство та могла забезпечувати останнього продуктами харчування. Оскільки вважає, що він був членом її сім"ї, то просила задовольнити заяву.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з"явився, про день і час розгляду справи повідомлений належним чином, звернувся до суду з заявою, в котрій просив розглянути справу у його відсутності, проти заяви не заперечував.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення заявниці, покази свідків, дослідивши докази, суд вважає, що заява до задоволення не підлягає.
В силу ст. 1264 ЦК України у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім"єю не менш як п"ять років до часу відкриття спадщини.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 3 СК України сім"ю складають особи, які спільно проживають, пов"язані спільним побутом, мають взаємні права та обов"язки...
З показів свідка ОСОБА_3 даних в судовому засіданні вбачається, що ОСОБА_2 був одинокою людиною, інвалідом. Коли зруйнувався його будинок та став непридатним для проживання, то сім"я ОСОБА_1 забрала ОСОБА_2 до себе, доглядала за ним, возила його до лікарні, прала його одяг та поховала його. Чи мала сім"я ОСОБА_1 та ОСОБА_2 спільний бюджет, їй не відомо.
З показів свідка ОСОБА_4 даних в судовому засіданні вбачається, що вона є донькою заявниці. ОСОБА_2 проживав в будинку поряд з будинком її матері, а коли будинок ОСОБА_2 зруйнувався, то він перейшов проживати на територію їх домоволодіння у господарське приміщення. Сім"я ОСОБА_1 утримувала ОСОБА_2, так як він самостійно не міг себе обслуговувати, готувала йому їжу, прала одяг. Пенсії ОСОБА_2 не вистачало навіть на лікування, коштів на утримання будинку він не надавав.
В судовому засіданні встановлено, що 13 березня 2005 року у віці 58 років помер ОСОБА_2, (свідоцтво про смерть, а.с. 7). Після смерті ОСОБА_2 залишилася спадщина у вигляді земельного паю, розташованого на території Лозовоярівської сільської ради Яготинського району Київської області, (а.с. 12). З 1985 року ОСОБА_2 був інвалідом 2 групи, у нього було ампутовано обидві кисті рук, (а.с. 8). Сім"я заявниці доглядала та утримувала ОСОБА_2, готувала їжу, прала його одяг, купувала ліки.
Разом з тим, в судовому засіданні не здобуто будь-яких доказів стосовно того, що останні проживали однією сім"єю, були пов"язані спільним побутом, мали взаємні права та обов"язки чи мали будь-які "родинні" зв"язки, в зв"язку з чим для задоволення заяви підстав немає.
Крім цього, в підтвердження своїх доводів заявниця надала довідки сільської ради, які різняться за змістом.
Так, на а.с. 9 є довідка від 22 березня 2005 року за № 246, з котрої вбачається, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 проживав один.
На а.с.10 є довідка Лозовоярівської сільської ради від 28 лютого 2017 року за № 90, з котрої вбачається, що ОСОБА_2 був зареєстрований та постійно проживав в будинку один за адресою: вул. Коцюбинського № 64, с. Лозовий Яр, з 1977 року по день своєї смерті-13 березня 2005 року.
З довідки Лозовоярівської сльської ради № 91 від 28 лютого 2017 року (а.с.11) вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 дійсно понад 5 років доглядала інваліда 2 групи-Валька ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2: готувала їжу, прала, допомогала при обробітку земельної ділянки та інше.
В судовому засіданні 12 квітня 2018 року представник ОСОБА_1 надав довідку Лозовоярівської сільської ради за № 90 від 28 лютого 2017 року про те, що ОСОБА_2 був зареєстрований в будинку, що знаходиться за адресою: вул. Коцюбинського № 64, с. Лозовий Яр, з 1977 року по день своєї смерті-13 березня 2005 року. Проте, фактичне місце проживання ОСОБА_2 сільською радою не встановлювалось.
Таким чином, довідки містять суперечливу інформацію, а за № 90 від 28 лютого 2017 року сільська рада видала дві різних за змістом довідки.
Оцінюючи всі докази в сукупності, суд вважає, що в задоволенні заяви необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 315-316, 319 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні заяви ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_5, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6, ідентифікаційний код: НОМЕР_1, заінтересована особа: Лозовоярівська сільська рада Яготинського району Київської області, с. Лозовий Яр Яготинського району, вул. Шкільна, 34, ідентифікаційний код: 04360400 про встановлення факту проживання однією сім'єю відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення лише вступної та резолютивної частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається до Апеляційного суду Київської області через Яготинський районний суд Київської області.
Суддя Литвин Л.І.
Суд | Яготинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2018 |
Оприлюднено | 24.04.2018 |
Номер документу | 73539033 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яготинський районний суд Київської області
Литвин Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні