Ухвала
від 23.04.2018 по справі 540/268/18
МАШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 540/268/18

Провадження № 1-кс/540/58/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 квітня 2018 року смт Машівка

Слідчий суддя Машівського районного суду Полтавської області ОСОБА_1

за участю: секретаря ОСОБА_2

слідчого ОСОБА_3

потерпілого ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Машівського ВП Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_5 про арешт майна, -

в с т а н о в и л а :

20.04.2018 до суду надійшло зазначене клопотання, яке обґрунтоване тим, що 18.04.2018 до ЧЧ Машівського ВП надійшла заява від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя с. Павлівка Машівського району Полтавської області, про те, що 10.04.2018 невідома особа, шляхом зловживання його довірою, а саме, під приводом придбання сільськогосподарських добрив, заволоділа його грошовими коштами в сумі 99680 грн., які потерпілий перевів на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , який відкритий в ПАТ «Ідея Банк».

Відомості про даний факт цього ж числа були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018170250000106 з правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 190 КК України.

У ході досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженні було встановлено, що згідно платіжного доручення № 286 від 10.04.2018, на виконання договору купівлі-продажу № 89-04-14 від 10.04.2018, який був укладений між ФГ «АНАСКО», керівником якого є ОСОБА_4 та ТОВ «Українська агромінгрупа», в особі директора ОСОБА_6 , потерпілий ОСОБА_4 перевів грошові кошти в сумі 99680 грн. на банківський рахунок № НОМЕР_1 , який відкритий в ПАТ «Ідея Банк» та який рахується за ТОВ «Українська агромінгрупа» як 50% плати за замовлений ним товар, а саме, 22400 кг сільськогосподарського добрива «Нітроамофоска 16:16:16+16», але замовленого товару не отримав та зв`язок із особою, яка спілкувалася із потерпілим після перерахування коштів та на даний час відсутній.

Шахрайськими діями посадових осіб ТОВ «Українська агромінгрупа» ОСОБА_4 завдано матеріальної шкоди у сумі 99680 грн. Вказані грошові кошти являються доказом вчинення невідомою особою злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, а тому слідчий за погодженням з прокурором, з метою запобігання можливості зняття коштів зі вказаного рахунку, просить накласти арешт на указані кошти.

Заслухавши слідчого та потерпілого, які підтримали клопотання з наведених у ньому підстав, дослідивши документи провадження, суд дійшов такого висновку.

З матеріалів клопотання вбачається, що 18.04.2018 за заявою ОСОБА_4 про те, що 10.04.2018 невідома особа, шляхом зловживання його довірою, а саме, під приводом придбання сільськогосподарських добрив, заволоділа його грошовими коштами, були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018170250000106 з правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 190 КК України (а.с. 2-4).

Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_7 показав, що на виконання договору купівлі-продажу № 89-04-14 від 10.04.2018, він, як голова ФГ «АНАСКО», перевів грошові кошти в сумі 99680 грн. на банківський рахунок № НОМЕР_1 , який відкритий в ПАТ «Ідея Банк» та який рахується за ТОВ «Українська агромінгрупа» як 50% плати за замовлений ним товар, а саме, 22400 кг сільськогосподарського добрива «Нітроамофоска 16:16:16+16», але замовленого товару не отримав та зв`язок із особою, яка спілкувалася із ним та представилася ОСОБА_8 із м. Сміла Черкаської області, після перерахування коштів та на даний час відсутній (а.с. 5).

Як вбачається з платіжного доручення № 286 від 10.04.2018 ФГ «АНАСКО» переказано 99680,00 грн. на рахунок ТОВ «Українська агромінгрупа» № НОМЕР_1 в ПАТ «Ідея Банк», у графі «призначення платежу» зазначено за добрива згідно рахунку-фактури № 97 від 10.04.2018 договору № 89-04-14 від 10.04.2018 (а.с.11).

Звертаючись в рамках вказаного кримінального провадження з клопотанням про арешт майна, а саме грошових коштів, які знаходяться на вказаному банківському рахунку, слідчий зазначив, що завданням арешту грошових коштів є запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, так як з моменту перерахування коштів по даний час ОСОБА_4 не зміг повернути кошти і зв`язок із особою яка спілкувалася з ним по телефону на даний час відсутній. Метою застосування арешту грошових коштів є відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов) чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до вимог ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Згідно положень ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Крім того, ч. 2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна, серед іншого, допускається з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов) чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Вимоги щодо змісту клопотання про арешт майна містяться у ст. 171 КПК України, яка, серед іншого, зобов`язує учасників кримінального провадження, які звернулися з відповідним клопотанням, не лише зазначити про мету застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження, а і вказати на обставини, які дають підстави для застування такого обмежувального заходу та надати докази на підтвердження своїх доводів.

Чинним Кримінальним процесуальним кодексом України передбачено, що арештмайна з метою відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов) чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди можливий, за обов`язкової наявності в кримінальному провадженні підозрюваного (особи, якій у порядку, передбаченому КПК України, повідомлено про підозру, або яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення) або обвинуваченого (особа, обвинувальний акт щодо якої передано до суду в порядку, передбаченому ст. 291 КПК України).

Що стосується доводів клопотання про те, що кошти в сумі 99680,00 грн., які були перераховані ОСОБА_9 на банківський рахунок № НОМЕР_1 , який відкритий в ПАТ «Ідея Банк» та рахується за ТОВ «Українська агромінгрупа» являються доказом вчинення невідомою особою злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, слідчий суддя зазначає наступне.

Відповідно до вимог ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.

Відповідно до ч.1 ст.170 КПК арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Таким чином, оскільки в матеріалах кримінального провадження наявні докази на підтвердження вчинення кримінального правопорушення, указані грошові кошти, перераховані потерпілим на вказаний рахунок мають ознаки предмету кримінального правопорушення, з метою збереження речових доказів, ураховуючи вимоги співмірності та розумності, суд знаходить підстави для задоволення клопотання з метою уникнення негативних наслідків.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 98, 167, 170,173 КПК України

у х в а л и л а :

клопотання слідчого СВ Машівського ВП Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_5 про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти в сумі 99680 грн., які перераховані 10.04.2018 потерпілим ОСОБА_4 на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , який відкритий в ПАТ «Ідея Банк» та рахується за ТОВ «Українська агромінгрупа» (ідентифікаційний код 39023292) з позбавленням права на відчуження, розпорядження та користування вказаними коштами.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а у випадку її оскарження, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудМашівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення23.04.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу73541107
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —540/268/18

Ухвала від 23.04.2018

Кримінальне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 19.04.2018

Кримінальне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні