Справа № 569/12797/17
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2018 року
Рiвненський мiський суд Рівненської області в особi суддi Куцоконя Ю.П.,
з участю: секретаря судового засідання Ющук О.С.,
позивача ОСОБА_2,
представника Рівненського об'єднаного управління Пенсійного
фонду України Рівненської області Назаревич Т.В.,
pозглянувши у вiдкpитому судовому засiданнi в мiстi Рiвне
спpаву № 569/12797/17 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про зобов'язання зарахувати період роботи до страхового стажу, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов підтримав та просить суд зобов'язати Рівненське об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області зарахувати йому до страхового стажу чотири місяці, а саме лютий - травень 2004 року, які він відпрацював по трудовому договору у приватному підприємстві фірмі Консультант (далі - ППФ Консультант ).
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що страхові внески за вказаний період його роботи сплачувалися ППФ Консультант у складі єдиного податку згідно з чинним на той час законодавством, а тому період роботи лютий - травень 2004 року має бути зарахований йому до страхового стажу.
Представник Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області Назаревич Т.В. в судовому засіданні позов ОСОБА_2 не визнала та просить суд у задоволенні позову відмовити за його недоведеністю та безпідставністю.
На заперечення позовних вимог посилається на те, що оскільки ППФ Консультант за період з 01 лютого 2004 року по 31 травня 2004 року страхові внески не були сплачені, відсутні підстави для зарахування вказаного періоду роботи позивача до страхового стажу.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази по справі, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є недоведеними та безпідставними, а тому позов задоволенню не підлягає.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку у Рівненському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Рівненської області з 01 січня 2008 року та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).
Як зазначає відповідач у відзиві на позовну заяву, за матеріалами пенсійної справи ОСОБА_2 його пенсія обрахована відповідно до статті 40 Закону № 1058-IV. Для обчислення пенсії за віком враховано заробітну плату за період з 01 вересня 1993 року по 18 серпня 1998 року згідно з довідкою від 28 листопада 2007 року № 33-15, виданою ВАТ Рівненський завод високовольтної апаратури , та за всі періоди страхового стажу, починаючи з 01 липня 2000 року - за даними системи персоніфікованого обліку.
Відповідно до частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як встановлено частиною другою статті 24 Закону № 1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Механізм призначення (перерахунку) пенсій регулюється Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 (далі - Порядок № 22-1).
Згідно з пунктом 2.1. Порядку № 22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема, такі документи: за період роботи, починаючи з 01 січня 2004 року, структурний підрозділ, відповідальний за ведення персоніфікованого обліку (далі - відділ персоніфікованого обліку), надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пунктом 4.3. Порядку № 22-1 передбачено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Після надходження даних про сплату страхових внесків за останній місяць роботи, що передує місяцю подання заяви про призначення пенсії, протягом місяця проводиться перерахунок пенсії з урахуванням цього періоду з дати призначення пенсії. При цьому, якщо у разі проведення перерахунку пенсії її розмір зменшився, виплата пенсії в новому розмірі проводиться з місяця, наступного за місяцем проведення перерахунку.
У зв'язку зі зверненнями позивача щодо зарахування періоду роботи до страхового стажу, відповідачем у квітні 2015 року було направлено запит щодо надання інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за період роботи позивача ОСОБА_2 у ППФ Консультант .
Згідно даних, наданих структурним підрозділом, відповідальним за ведення персоніфікованого обліку, страхувальником ППФ Консультант за період з 01 лютого 2004 року по 31 травня 2004 року страхові внески не сплачено.
Індивідуальні відомості про застраховану особа Пенсійного фонду України (форма ОК-5) щодо ОСОБА_2 від 09 січня 2018 року, надані відповідачем під час розгляду справи, містять аналогічну інформацію.
На виконання ухвали суду щодо надання інформації про сплату єдиного податку за період з 01 січня 2004 року по 01 червня 2004 року ППФ Консультант , Державна податкова інспекція у місті Рівному повідомила суд про неможливість надання такої інформації у зв'язку з тим, що особові рахунки платників податків і зборів (обов'язкових платежів) за 1990-2009 роки, строк зберігання яких становить 5 років, знищені відповідно до вимог чинного законодавства як такі, що не мають науково-історичної цінності та втратили практичне значення.
Оскільки судом не встановлено, що ППФ Консультант за період з 01 лютого 2004 року по 31 травня 2004 року сплачував страхові внески, підстави для зарахування вказаного періоду роботи позивача до страхового стажу відсутні.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
З огляду на викладене, у спірних правовідносинах відповідач здійснював свої повноваження в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, а тому вимоги позивача суд визнає необґрунтованими та безпідставними.
У відповідності до вимог частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, який відповідачем в даному випадку виконаний.
Суд визнає, що відповідач довів правомірність своїх дій щодо незарахування до страхового стажу позивача періоду роботи в ППФ Консультани з 01 лютого 2004 року по 31 травня 2004 року.
Керуючись ст.ст.139,241-246,250,255,293,295, пунктом 15.5 розділу VII КАС України, суд, -
В И Р I Ш И В :
В позові ОСОБА_2 до Рівненського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про зобов'язання зарахувати період роботи до страхового стажу відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Житомирського апеляцiйного адміністративного суду через Рiвненський мiський суд.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач - ОСОБА_2, місце проживання: місто Рівне, вулиця Академіка Грушевського,44, кв.318, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач - Рівненське об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області, місцезнаходження: 33001, місто Рівне, вулиця Яворницького,34, код ЄДРПОУ 40373305.
Повне рішення складено 19 квітня 2018 року.
Суддя: Куцоконь Ю.П.
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2018 |
Оприлюднено | 24.04.2018 |
Номер документу | 73541724 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський міський суд Рівненської області
Куцоконь Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні