Рішення
від 23.04.2018 по справі 915/133/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 квітня 2018 року Справа № 915/133/18

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області, у складі судді Фролова В.Д., розглянувши матеріали справи №915/133/18 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Променергоальянс» (50000, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Поштовий, буд.1, оф.411), код 41408878

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальність «Транс Трейд Україна» (54042, м. Миколаїв, вул. Будівельників, буд.1, оф.3), код 40722001

про: стягнення 11000 грн. 00 коп.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Променергоальянс» звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальність «Транс Трейд Україна» про стягнення заборгованості в розмірі 11000 грн. 00 коп., у зв'язку з порушення відповідачем зобов'язань з перевезення вантажу.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи №915/133/18 між суддями від 19.02.2018 головуючим суддею призначено ОСОБА_1

Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного).

В мотивувальній частині позовної заяви ТОВ «Променергоальянс» зазначив, що даний спір підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження.

Частиною 5 статті 252 ГПК України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 26.02.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження задоволено та визначено справу №915/133/18 розглядати за правилами спрощеного позовного провадження , відповідно до ч.5 статті 252 ГПК України, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Ухвала господарського суду Миколаївської області від 26.02.2018 року направлена на адресу відповідача повернулась до суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання» . За ініціативою суду було оглянуто витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців про відповідача за допомогою офіційного сайту Міністерства юстиції України https://usr.minjust.gov.ua, відповідно до якого адреса відповідача: вул. Будівельників, буд.1, оф.3, м. Миколаїв. Тобто, ухвала суду направлялась на правильну адресу Відповідача.

Відповідно до п. 3.9.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 року № 18 в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950, яка ратифікована Україною 17.07.1997, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи у продовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.

Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про вчинення усіх необхідних дій для розгляд справи та про достатність у матеріалах справи документальних доказів для вирішення спору по суті.

Дослідивши матеріали справи та надавши їм юридичної оцінки, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належним чином обґрунтовані та підлягають задоволенню повністю, виходячи з наступного.

11 вересня 2017 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «Променергоальянс» (надалі - позивач, замовник) та Товариством з обмеженою відповідальність «Транс Трейд Україна» (надалі - відповідач, виконавець, перевізник) виникли господарські правовідносини надання послуг перевезення у спрощений спосіб на основі вільного волевиявлення сторін, зокрема сторони дійшли усної домовленості про надання відповідачем транспортних послуг шляхом підписання договору-заявки №911 (а.с.9).

Даною заявкою передбачено перевезення вантажним автомобілем НОМЕР_1 відповідача запасні частини (надалі-вантаж) вагою 10,3 тони з міста Кривий Ріг Дніпропетровської області до села Красносілка Хмельницької області. Вартість перевезення становить 11000,00 грн., в т.ч. ПДВ 20 % - 1833,33 грн. Оплата за перевезення здійснюється перед вивантаженням при достаці.

На підстав договору-заявки №911 відповідачем виставлено позивачу рахунок-фактуру №900 від 11.09.2017 на оплата транспортних послуг в сумі 11000,00 грн. (а.с.10).

Згідно платіжного доручення №34 від 12.09.2017(а.с.11) позивач повністю виконання зобов'язання щодо оплати заявлених послуг.

Позивач вказав, що відповідачем свої договірні зобов'язання не виконав та перевезення вантажну не здійснив.

У зв'язку з чим 18.12.2017 позивачем направлено на адресу відповідача претензію-вимогу в якій просив відповідача повернути сплачені за договором-заявкою грошові кошти в розмірі 11000,00 грн.

Частина 1 ст. 15 ЦК України встановлює, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно зч. 1, 2 ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.

Статтею 202 ЦК України встановлено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Правочини можуть бути односторонніми та дво- чи багатосторонніми (договори). Дво- чи багатостороннім правочином є погоджена дія двох або більше сторін.

Відповідно до ч. 1,2 ст. 205 ЦК України правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків. Договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом (ч. 1 ст. 639 ЦК України).

Згідно з ч. 1 ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв'язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Враховуючи те, що підписаний сторонами договір-заявка та виставлений відповідачем рахунок-фактури містять інформацію щодо предмету договору, а саме визначено товар, який має бути перевезений відповідачем, ціну та строки оплати перевезення, та факт оплати позивачем послуг підтверджують укладення між позивачем та відповідачем договору надання послуг перевезення у спрощений спосіб.

Відповідно до статті 908 Цивільного кодексу України перевезення вантажу, пасажирів, багажу, пошти здійснюється за договором перевезення. Загальні умови перевезення визначаються цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них.

Умови перевезення вантажу, пасажирів і багажу окремими видами транспорту, а також відповідальність сторін щодо цих перевезень встановлюються договором, якщо інше не встановлено цим Кодексом, іншими законами, транспортними кодексами (статутами), іншими нормативно-правовими актами та правилами, що видаються відповідно до них.

Частинами 1, 2 та 3 статті 909 Цивільного кодексу України передбачено, що за договором перевезення вантажу одна сторона (перевізник) зобов'язується доставити довірений їй другою стороною (відправником) вантаж до пункту призначення та видати його особі, яка має право на одержання вантажу (одержувачеві), а відправник зобов'язується сплатити за перевезення вантажу встановлену плату. Договір перевезення вантажу укладається у письмовій формі. Укладення договору перевезення вантажу підтверджується складенням транспортної накладної (коносамента або іншого документа, встановленого транспортними кодексами (статутами).

Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір є обов'язковим до виконання сторонами (ст. 629 Цивільного кодексу України).

У відповідності до ч.1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Вимогами ч.1 ст. 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

З огляду на те, що відповідачем не надано доказів того, що ним було здійснено перевезення вантажу або повернуто суму попередньої оплати, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги про стягнення з відповідача оплати послуг перевезення в розмірі 11000,00 грн.

Згідно з вимогами ч.1 ст. 86 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Виходячи з викладеного, позов підлягає задоволенню повністю, судові витрати, згідно ст.129 ГПК, слід покласти на відповідача.

Керуючись ст. ст. 129, 233, 236-238, 240, 241, 252, 256 ГПК України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальність «Транс Трейд Україна» (54042, м. Миколаїв, вул. Будівельників, буд.1, оф.3, код 40722001) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Променергоальянс» (50000, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Поштовий, буд.1, оф.411, код 41408878) грошові кошти в розмірі 11 000 (одинадцять тисяч) грн. 00 коп., а також грошові кошти на відшкодування витрат на оплату судового збору в сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано (ч.1 ст.241 ГПК України).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його винесення (ст.256 ГПК України).

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.2 ст.241 ГПК України).

Суддя В.Д. Фролов

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення23.04.2018
Оприлюднено25.04.2018
Номер документу73594095
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/133/18

Судовий наказ від 14.05.2018

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Фролов В.Д.

Рішення від 23.04.2018

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Фролов В.Д.

Ухвала від 26.02.2018

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Фролов В.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні