Ухвала
від 24.04.2018 по справі 916/650/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"24" квітня 2018 р.м. Одеса Справа № 916/650/18

Господарський суд Одеської області у складі судді Желєзної С.П., розглянувши позовні матеріали вх. № 695/18,

за позовом: ОСОБА_1

до: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4

про виключення учасників з товариства.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до господарського суду із позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про виключення відповідачів із складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю „У.Т.ПАК". Позовні вимоги обґрунтовані фактом систематичного невиконання відповідачами обов'язків учасників товариства, перешкоджанням своїми діями досягненню цілей товариства та не внесенням протягом року з дня державної реєстрації вкладів до статутного фонду.

Ухвалою від 11.04.2018р. судом, у порядку ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про виключення учасників з товариства було залишено без руху та встановлено позивачу 5-ти денний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви в частині надання доказів сплати судового збору у розмірі 3 524,00 грн.

19.04.2018р. до господарського суду надійшла заява (вх. №8293/18) від ОСОБА_1 про усунення недоліків позовної заяви, відповідно до якої позивачем на підтвердження виконання процесуального обов'язку зі сплати судового збору у розмірі 3 524,00 грн. було надано суду квитанцію №ПН308 від 19.04.2018р.

Положеннями ч. 3 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено наступне: якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно з ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п'яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Приймаючи до уваги виконання позивачем вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху від 11.04.2018р., господарський суд доходить висновку про необхідність та правомірність відкриття провадження по даній справі.

При вирішенні питання щодо форми господарського судочинства, у якому здійснюватиметься розгляд позовних вимог ОСОБА_1, господарський суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Положеннями п. 3 ч. 4 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій).

Наведені положення Господарського процесуального кодексу України дозволяють господарському суду дійти висновку про необхідність призначення даної справи до розгляду за правилами загального позовного провадження.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що сторони по справі є учасниками (засновниками) товариства з обмеженою відповідальністю „У.Т.ПАК". Оскільки предметом позовних вимог є виключення відповідачів зі складу учасників товариства з обмеженою відповідальністю „У.Т.ПАК", господарський суд доходить висновку, що рішення суду по даній справі може вплинути на права та обов'язки останнього.

Положеннями ст. 50 Господарського процесуального кодексу України визначено наступне: якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Згідно з приписами ст. 51 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення третьої особи про розгляд справи, обставини справи, встановлені судовим рішенням, не мають юридичних наслідків при розгляді позову, пред'явленого стороною, яка брала участь у цій справі, до цієї третьої особи або позову, пред'явленого цією третьою особою до такої сторони.

З огляду на викладені вище приписи чинного законодавства, а також враховуючи положення ст. ст. 50, 51 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд доходить висновку, що рішення по даній справі може вплинути на права та обов'язки товариства з обмеженою відповідальністю „У.Т.ПАК".

Підсумовуючи зазначене, суд з метою повного та всебічного розгляду справи вважає за доцільне та правомірне залучити товариство з обмеженою відповідальністю „У.Т.ПАК" до участі у даній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів згідно зі ст. 50 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ст. 172, ч. 3 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Такий самий обов'язок покладається на позивача у разі залучення судом до участі у справі іншого відповідача, заміни неналежного відповідача, залучення або вступу у справу третьої особи. Якщо при відкритті провадження у справі було вирішено питання про залучення третіх осіб, позивач не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі повинен направити таким третім особам копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання або до початку розгляду справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до ст. 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов'язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно зі ст. 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Положеннями ст. 1 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965р. ця Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном. Ця Конвенція не застосовується, якщо адреса особи, якій необхідно вручити документ, невідома.

Відповідно до п. 6.7. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги у цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27.06.2008р., суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних 1965 року до Центрального органу іноземної держави напряму.

Згідно зі ст. 3, 5 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965р. орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках. Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом, зокрема, у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території. Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.

Таким чином, з урахуванням положень ст. 367 Господарського процесуального кодексу України та з метою належного повідомлення ОСОБА_4 /АДРЕСА_1/ про час та місце розгляду справи №916/650/18, керуючись положеннями Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965р., господарський суд дійшов висновку про необхідність звернення до Міністерства юстиції Республіки Туреччина із судовим дорученням про вручення відповідачу судових документів.

Згідно з п. 4 ч. 1, ч. 3 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави. З питань, зазначених у цій статті, суд постановляє ухвалу.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених: пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Приймаючи до уваги неможливість розгляду даної справи до отримання інформації про вручення Солічікоглу Хакану судових документів, провадження по даній справі слід зупинити до надходження відповіді від іноземного суду на дане судове доручення.

Керуючись ст.ст. 12, 50, 51, 174, 176, 247, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Справу призначити до розгляду за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників судового процесу.

3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів: товариство з обмеженою відповідальністю „У.Т.ПАК" /65003, Одеська область, м. Одеса, вул. Миколи Гефта, буд. 7, ідентифікаційний код 39498737/.

4. Підготовче засідання призначити на "10" жовтня 2018 р. о 11:00. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду в залі судових засідань № 14 за адресою: 65119, м. Одеса, пр. Шевченка, 29, 5й поверх, тел. 307-977.

5. Зобов'язати позивача в строк до 18.05.2018р. надати суду нотаріально засвідчений переклад у двох примірниках на турецьку мову даної ухвали та нотаріально засвідчений переклад у двох примірниках на турецьку та англійську мову прохання про вручення судових документів.

6. Встановити відповідачам 15-ти денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов.

Звернути увагу відповідачів на положення ч. 3 ст. 80 ГПК України, якими передбачено обов'язок останніх подавати наявні у них докази разом із відзивом на позовну заяву.

7. Зобов'язати позивача надати у судове засідання докази направлення на адресу третьої особи копії позовної заяви з додатками відповідно до вимог ч. 3 ст. 176 ГПК України.

8. Встановити третій особі 15-ти денний строк з дня вручення копії позовної заяви з додатками для надання пояснень щодо позову.

Звернути увагу третьої особи на положення ч. 3 ст. 80 ГПК України, якими передбачено обов'язок останньої подавати наявні у неї докази разом із поданням пояснень на позовну заяву.

9. Зобов'язати учасників судового процесу з'явитись у судове засідання.

10. Провадження у справі №916/650/18 зупинити.

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Господарський суд повідомляє учасників справи про можливість отримання процесуальних документів в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді, для отримання яких потрібно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua., та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.

Ухвала набрала законної сили 24.04.2018р. та не підлягає оскарженню.

Суддя С.П. Желєзна

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення24.04.2018
Оприлюднено25.04.2018
Номер документу73600107
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/650/18

Рішення від 23.10.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 02.10.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 27.03.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 10.10.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 24.04.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

Ухвала від 11.04.2018

Господарське

Господарський суд Одеської області

Желєзна С.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні