Справа № 479/237/18
2/479/212/18
У Х В А Л А
12 квітня 2018 року смт. Криве Озеро
Суддя Кривоозерського районного суду Миколаївської області Микитей Л.Л., при вирішенні питання про відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_4 районна державна адміністрація про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
В березні 2018 року ОСОБА_5 звернулася до Кривоозерського районного суду Миколаївської області з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_4 районна державна адміністрація про визнання права власності на спадкове майно.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Законодавцем встановлений певний порядок набуття права власності на нерухоме майно в порядку спадкування - нотаріальний порядок.
Лише у випадку неможливості оформлення права власності на спадщину в нотаріальному порядку, спадкоємець має право на судовий захист свого невизнаного, оспорюваного чи порушеного права.
Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, зокрема ст.ст. 175 , 177 ЦПК України .
В порушення п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України зміст позовних вимог не відповідає викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а саме: в позовній заяві позивач просить визнати за нею право власності на земельну частку (пай) КСП ім. Чапаєва, площею 3,5 умовних кадастрових гектарів для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в межах території Мазурівської сільської ради, яке належало її померлому чоловікові ОСОБА_6 на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) серії МК № 032747 від 29.05.1996 року у зв'язку з відсутністю оригіналу правовстановлюючого документа на спадкове майно, проте як вбачається із постанови державного нотаріуса П'ятої Одеської держнотконтори ОСОБА_7 від 15.09.2017 року позивачці відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_6 на земельну ділянку, що є різними об'єктами спадкового майна.
Крім того до позовної заяви не додано доказів наявності родинних відносин позивача "Пінковська" із спадкодавцем "Піньковський".
У відповідності до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день
первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у встановлений строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу ( частина 3 статті 185 ЦПК України).
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа на стороні відповідача ОСОБА_4 районна державна адміністрація про визнання права власності на спадкове майно, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: (підпис)
Згідно з оригіналом:
Суддя Кривоозерського Л.Л. Микитей
районного суду
Суд | Кривоозерський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2018 |
Оприлюднено | 26.04.2018 |
Номер документу | 73613632 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кривоозерський районний суд Миколаївської області
Микитей Л. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні