Справа № 758/8901/17
Категорія
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 квітня 2018 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Васильченка О. В. ,
за участю секретаря судового засідання - Лупінос Я. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення ухвалено у справі № 758/8901/17,
В С Т А Н О В И В :
Заочним рішенням Подільського районного суду м. Києва від 03.08.17 було задоволено позов ТОВ Престиж Парк до ТОВ Юргруп , ОСОБА_1 про визнання іпотеки припиненою та скасування накладеного обтяження на нерухоме майно.
02.11.17 ОСОБА_1 звернувся до Подільського районного суду м. Києва із заявою про перегляд заочного рішення від 03.08.17.
Заявник в поданій заяві про перегляд заочного рішення зазначив, що рішення суду підлягає скасуванню у зв'язку з тим, що при його ухваленні суду не були доведені до відома обставини справи, що мають суттєве значення для правильно вирішення спору. Крім того, зазначив, що про розгляд справи ОСОБА_1 не було повідомлено, а копію заочного рішення суду заявник отримав лише 23.10.17.
За таких обставин, ОСОБА_1 просить суд скасувати заочне рішення суду від 03.08.17, ухвалене у справі № 758/8901/17.
Учасники процесу в судове засідання не з'явились. Про розгляд заяви про перегляд заочного рішення були повідомлені належним чином.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що заява про перегляд заочного рішення задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 284 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Згідно зі ст. 287 ЦПК України заява про перегляд заочного рішення розглядається в судовому засіданні. Неявка осіб, належним чином повідомлених про дату, час і місце засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
Ч. 3 вказаної статті встановлює, що у результаті розгляду заяви про перегляд заочного рішення суд може своєю ухвалою: 1) залишити заяву без задоволення; 2) скасувати заочне рішення і призначити справу до розгляду за правилами загального чи спрощеного позовного провадження.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Відповідно до ч. 1 ст. 288 ЦПК України заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач не з'явився в судове засідання та (або) не повідомив про причини неявки, а також не подав відзив на позовну заяву з поважних причин, і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.
З матеріалів справи вбачається, що адресою місця проживання відповідача є АДРЕСА_1.
Листом Київської міської дирекції Україниського державного підприємства поштового зв'язку Укрпошта від 23.07.14 повідомлено, що у зв'язку із загостренням суспільно-політичної ситуації та здійсненням бойових дій в зоні АТО, з 2014 року призупиняється приймання до пересилання поштових відправлень, що адресовані до Донецької та Луганської областей.
Таким чином, з огляду на ситуацію, яка сталась у сфері поштового зв'язку в Донецькій та Луганській областях, повідомлення відповідача ОСОБА_1 здійснювалось шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному сайті Подільського районного суду м. Києва, що підтверджено матеріалами справи.
Про ухвалення у справі № 758/8901/17 заочного рішення від 03.08.17 відповідача ОСОБА_1 також було повідомлено шляхом розміщення інформації на офіційному сайті Подільського районного суду м. Києва.
Копію заочного рішення суду представник відповідача ОСОБА_1 отримав 20.10.17, що підтверджено розпискою, яка міститься в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Доводи заявника, що при ухваленні заочного рішення, суд не було повідомлено про обставини справи, що мають важливе значення для правильного вирішення спору, не можуть слугувати підставою для касування заочного рішення, адже обов'язок по доказуванню лежить на сторонах, а рішення у справі приймається судом на підставі наявних в матеріалах справи доказах.
Крім того, як вбачається з матеріалах справи представник позивача звернувся до суду із заявою про розгляд справи без його участі. Відтак, судом було ухвалено рішення на підстав поданих сторонами доказів.
Враховуючи вищевикладене, доводи заяви про перегляд заочного рішення не знайшли свого підтвердження матеріалами цивільної спавши, а дому заява задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 280-289, 353, п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення ухвалено у справі № 758/8901/17, залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
СуддяО. В. Васильченко
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2018 |
Оприлюднено | 26.04.2018 |
Номер документу | 73616241 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Карпенко Світлана Олексіївна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Антоненко Наталія Олександрівна
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Васильченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні