Ухвала
від 24.04.2018 по справі 142/355/18
ПІЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 142/355/18

У х в а л а

про залишення позову без руху

"24" квітня 2018 р. смт. Піщанка

Суддя Піщанського районного суду Вінницької області Щерба Н. Л., отримавши позовну заяву ОСОБА_1, яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, до Дмитрашківської сільської ради Піщанського району Вінницької області, яка розташована в с. Дмитрашківка Піщанського району Вінницької області, про поновлення строку на прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, та додані до неї матеріали, -

ВСТАНОВИВ:

20 квітня 2018 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Дмитрашківської сільської ради Піщанського району Вінницької області про поновлення строку на прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно.

Відповідно до автоматизованого розподілу судової справи, зазначену справу було передано на розгляд судді Щербі Н. Л.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII, яким Цивільний процесуальний кодекс України викладено в новій редакції.

Статтями 175, 177 ЦПК України встановлено вимоги до позовної заяви та документів, що додаються до позовної заяви.

Частиною 1 ст. 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 175, 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В частині 3 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: в тому числі зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Всупереч вказаним вимогам ціна позову у вказаній позовній заяві не зазначена, хоча вона носить майновий характер.

Як передбачено ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобовязаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Разом з тим, жодного доказу вартості земельних ділянок позовна заява не містить, в зв'язку з чим суд позбавлений можливості дійти висновку щодо дійсної вартості таких, а відтак і неможливо встановити чи у повній мірі позивачем сплачено судовий збір при подачі позовної заяви, оскільки витяги з Державного земельного кадастру про земельну ділянки, неможуть бути належними доказами на підтвердження вартості земельних ділянок, оскільки датовані 2013 роком.

Крім того, суд звертає увагу позивача на положення, закріплені в п. 3.5 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування", згідно яких спори про визнання права власності на земельну ділянку та права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, зокрема у випадках, якщо відсутній отриманий спадкодавцем державний акт про право власності на земельну ділянку, зареєстрований належним чином, якщо спадкодавцем не був отриманий державний акт про право власності на земельну ділянку, або в державному акті є неточності, які підлягають виправленню, розглядаються судами з урахуванням вимог закону та роз'яснень, викладених в пунктах 10, 11 ППВСУ від 30 травня 2008 року № 7 про те, що відповідно до статті 1225 ЦК, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом. У порядку спадкування можуть передаватися також право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), право користування чужим майном (сервітут). Відповідно до ст. 125 ЗК, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають із моменту державної реєстрації цих прав. Право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом, а також право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується: цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною у порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою; свідоцтвом про право на спадщину (ч. 1 і ч. 2 ст. 126 ЗК).

Крім того, з документом, що підтверджує право власності на земельну ділянку після 1 січня 2013 року є свідоцтво про право власності на нерухоме майно чи витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Набуття права власності на земельну ділянку та перехід права власності на земельну ділянку в порядку спадкування має місце за наявності наступних юридичних фактів у їх сукупності:ухвалення рішення компетентного органу про передачу у власність земельної ділянки спадкодавцю, укладення спадкодавцем правочинів щодо набуття права власності на земельні ділянки; виготовлення технічної документації на земельні ділянки; визначення меж земельної ділянки в натурі; погодження із суміжними землевласниками та землекористувачами; одержання у встановленому порядку Державного акта на землю; реєстрація права власності на земельну ділянку. Якщо зазначені вимоги спадкодавцем не дотримано - право власності на конкретні земельні ділянки не виникає та відповідно до ст. 1216 ЦК не переходить до спадкоємців у порядку спадкування.

А тому, позивачеві окрім іншого потрібно надати суду документи, які підтверджують право власності спадкодавця на земельні ділянки.

Крім того, в позовній заяві, позивачем вказано, що спадкоємцем першої черги на спадкове майно її померлого батька ОСОБА_2 є його дочка, а її сестра - ОСОБА_3, яка , як вказує позивач, спадщину не приймала та на неї не претендує, проте жодних доказів на підтвердження вказаних обставин до позовної заяви позивачем на надано, що, в свою чергу, відповідно до положень ч. 3 ст. 53 ЦПК України є підставою для залучення ОСОБА_3 до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, при відкритті провадження у справі, оскільки рішення суду може вплинути на її права та обов'язки.

Враховуючи вказані обставини, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та запропонувати позивачу привести її у відповідність до вимог ст. 175, ст. 177 ЦПК України та роз'яснити, що в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачеві.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 258-260 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, яка проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, до Дмитрашківської сільської ради Піщанського району Вінницької області, яка розташована в с. Дмитрашківка Піщанського району Вінницької області, про поновлення строку на прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків, викладених в ухвалі, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, роз'яснивши, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудПіщанський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення24.04.2018
Оприлюднено29.04.2018
Номер документу73661807
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —142/355/18

Рішення від 07.06.2018

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Щерба Н. Л.

Ухвала від 14.05.2018

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Щерба Н. Л.

Ухвала від 24.04.2018

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Щерба Н. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні