Справа № 183/1817/18
Провадження № 2/183/1969/18
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 квітня 2018 року м. Новомосковськ Дніпропетровської області
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Майна Г. Є., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Садівничого товариства "Трубник", третя особа Шоста Дніпропетровська державна нотаріальна контора про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду із позовом до Садівничого товариства "Трубник", третя особа Шоста Дніпропетровська державна нотаріальна контора, в якому просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме факт належності ОСОБА_2 садового будинку № 247 у садівничому товаристві "Трубник" с. Піщанка Новомосковського району Дніпропетровської області на підставі договору купівлі-продажу нерухомості від 11 серпня 2001 року, посвідченого Новомосковською товарною біржею за реєстраційним № 105 та визнати за нею право власності на вищезазначений садовий будинок в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2, померлої 29 липня 2015 року.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог ст.ст. 175, 176, 177 ЦПК України, виходячи з наступного.
З позовної заяви вбачається, що вона одночасно містить одну вимогу немайнового характеру (встановлення факту, що має юридичне значення) та одну вимогу майнового характеру (визнання права власності в порядку спадкування за законом). Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. Відповідно до підпунктів 1, 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до суду заяви немайнового характеру, яку подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання до суду заяви майнового характеру, яку подано фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно із Законом України "Про державний бюджет України на 2018 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні з 01 січня 2018 року становить 1 762 грн. Отже, при поданні позову позивач повинен був сплатити судовий збір за немайнову вимогу у розмірі 704,80 грн. та за майнову вимогу, з урахуванням ціни позову - 1 808,20 грн., тобто всього на суму 2 513,00 грн. Позивачем сплачено судовий збір в сумі 2 160,60 грн., що підтверджується квитанціями № ПН156 та № ПН159 від 30 березня 2018 року, а тому позивачу належить доплатити судовий збір у розмірі 352,40 грн.
Крім того, у пред'явленій позовній заяві позивачем не зазначено: повне ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) позивача, зокрема не зазначено по батькові позивача; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача та третьої особи.
Разом з тим, відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 83 ЦПК України сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно ч. ч. 1, 2, 4, 5 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В порушення зазначених вимог, позивачем надані не засвідчені в порядку встановленому чинним законодавством копії письмових доказів.
З урахуванням зазначеного, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху з повідомленням про це позивача і наданням йому строку для усунення зазначених недоліків - сім днів з дня отримання копії даної ухвали, - шляхом додаткової сплати судового збору у розмірі 352,40 грн. з наданням оригіналу платіжного документу про його сплату для долучення до матеріалів справи, надання позовної заяви у новій редакції із зазначенням повного імені позивача, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача та третьої особи, із поданням копій письмових доказів, засвідчених позивачем в порядку, встановленому чинним законодавством, а також надання копії позовної заяви у новій редакції та засвідчених копії письмових доказів для направлення відповідачу та третій особі. На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити у семиденний строк з моменту отримання копії ухвали зазначені недоліки заяви - шляхом додаткової сплати судового збору у розмірі 352,40 грн. з наданням оригіналу платіжного документу про його сплату для долучення до матеріалів справи, надання позовної заяви у новій редакції із зазначенням повного імені позивача, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача та третьої особи, із поданням копій письмових доказів, засвідчених позивачем в порядку, встановленому чинним законодавством, а також надання копії позовної заяви у новій редакції та засвідчених копії письмових доказів для направлення відповідачу та третій особі.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заяву вважати неподаною та повернути заявнику зі всіма доданими до неї документами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud0427/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області. Апеляційна скарга подається протягом 15 днів, починаючи з наступного за днем складення ухвали суду.
Суддя Г.Є. Майна
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2018 |
Оприлюднено | 02.05.2018 |
Номер документу | 73691891 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Майна Г. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні