ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 квітня 2018 року м. Херсон Справа № 923/1193/17
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліна Т.Г., за участю секретаря судового засідання Крутькової В.О., розглянувши справу
за заявою Кредитора: Головного управління ДФС у Херсонській області (м. Херсон, пр. Ушакова, 75, код ЄДРПОУ 39394259)
до Боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю "СП Бонум" (м. Херсон вул. Маяковського, 17, кв.7, код ЄДРПОУ 13627189)
про банкрутство
за участю: представника Кромп О.П. дов. № 8171/9/21-22-10-05 від 15.12.2017 - ГУ ДФС у Херсонській області
від боржника - не прибули
розпорядник майна, арбітражний керуючий Кирик О.В. - не прибула
Запис розгляду судової справи здійснюється за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу "Оберіг".
в с т а н о в и в:
Ухвалою від 05.02.2018 господарський суд відкрив провадження у справі про банкрутство боржника, визнав безспірні вимоги ініціюючого кредитора Головного управління ДФС у Херсонській області до боржника в сумі 1419080,52 грн, ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів, ввів процедуру розпорядження майном боржника на строк 115 календарних днів, призначив розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Кирик О.В.
Оголошення про порушення справи про банкрутство боржника оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 06.02.2018 № публікації 49143 (а.с. 111-114).
Ухвалою суду від 11.04.2018 затверджено реєстр грошових вимог до Боржника. Зобов'язано розпорядника майна: скликати і провести перші загальні збори кредиторів, яким утворити комітет кредиторів і визначитися щодо подальшої процедури банкрутства боржника; рішення комітету кредиторів, протоколи зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів, аналіз фінансового становища боржника розпоряднику майна подати до суду; надати до суду відомості про майно боржника, яке може бути предметом застави, іпотеки, перебувати під забороною, арештом згідно з державними реєстрами застав, відповідно до п.8 ст.23 Закону (витяги з реєстрів).
Призначено засідання по справі на 27.04.2018 о 10:00.
26.04.2018 від розпорядника майна Кирик О.В. надійшло клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Кирик О.В.
В клопотанні зазначено, що 23.04.2018 відбулись збори кредиторів та засідання комітету кредиторів зборів комітету кредиторів, на яких прийнято рішення звернутись до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначити ліквідатором Кирик О.В.
До суду повернулись ухвали, надіслані боржнику за адресою, зазначеною в матеріалах справи та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch), з відміткою пошти "за адресою не знаходиться".
Згідно з п. 5) ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
З огляду на викладене, боржник належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, оскільки ухвали надсилались судом за адресою місцезнаходження, яка зареєстрована у встановленому законом порядку.
Ухвалою від 11.04.2018 суд зобов'язав розпорядника майна: скликати і провести перші загальні збори кредиторів, яким утворити комітет кредиторів і визначитися щодо подальшої процедури банкрутства боржника; рішення комітету кредиторів, протоколи зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів, аналіз фінансового становища боржника розпоряднику майна подати до суду; надати до суду відомості про майно боржника, яке може бути предметом застави, іпотеки, перебувати під забороною, арештом згідно з державними реєстрами застав, відповідно до п.8 ст.23 Закону (витяги з реєстрів).
За приписами ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", протягом 10 днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання розпорядник майна зобов'язаний повідомити кредиторів про час і місце проведення зборів кредиторів та провести збори.
23.04.2018 відбулись збори кредиторів та засідання комітету кредиторів, на яких прийнято рішення звернутись до суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, призначити ліквідатором Кирик О.В., результатом яких було складено протоколи від 23.04.2018.
26.04.2018 від арбітражного керуючого Кирик О.В. надійшла згода на призначення її ліквідатором, до якої додано копію свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого, копію свідоцтва про підвищення кваліфікації, копію договору добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого.
Також арбітражний керуючий розпорядник майна Кирик О.В. подала звіт про хід процедури розпорядження майном станом на 23.04.2018.
Крім того, 26.04.2018 розпорядником майна подано звіт про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за період з 05.02.2018 по 23.04.2018, в якому вона просить:
- членів комітету кредиторів погодити (схвалити) звіт арбітражного керуючого розпорядника майна про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 05.02.2018 по 23.04.2018 в сумі 19288,68 грн та понесені витрати на загальну суму 664,50грн.
- суд просить затвердити звіт арбітражного керуючого розпорядника майна про нарахування і виплату грошової винагороди за період з 05.02.2018 по 23.04.2018 в сумі 19288,68 грн та понесені витрати на загальну суму 664,50грн.
- просить суд зобов'язати Головне управління ДФС у Херсонській області здійснити виплату арбітражному керуючому розпоряднику майна Кирик О.В. грошову винагороду в сумі 19288,68 грн шляхом перерахування на розрахунковий рахунок арбітражного керуючого Кирик О.В. за наступними реквізитами. Одержувач: Кирик Оксана Володимирівна, код одержувача НОМЕР_1, р/р НОМЕР_2 у АТ "Укрексімбанк" м.Київ МФО 322313.
Суд звернув увагу учасників провадження на те, що одна й та ж особа арбітражного керуючого може виконувати повноваження як розпорядника майна, так і керуючого санацією або ліквідатора. Суд не вбачає перешкод для призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Кирик О.В.
При цьому суд, відповідно до ст.ст.11, 15 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України..." від 03.10.2017р. № 2147-VIII ) також враховує принцип пропорційності (співрозмірності) здійснених заходів у процедурі розпорядженні майном та суми грошової винагороди розпорядника майна.
В судовому засіданні представником ініціюючого кредитора (голови комітету кредиторів) підтримано рішення комітету кредиторів щодо визнання боржника банкрутом. Кредитор просить визнати боржника банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Кирик О.В., кандидатура якого погоджена комітетом кредиторів.
Заслухавши представника кредитора, розглянувши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає клопотання розпорядника майна таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
За приписами ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону.
Пунктом 2 статті 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.
На момент винесення даної постанови будь-яких звернень про санацію боржника чи пропозицій щодо укладення мирової угоди на адресу арбітражного керуючого, комітету кредиторів і господарського суду не надходило.
Комітетом кредиторів на засіданні комітету 23.04.2018 прийнято рішення про визнання боржника банкрутом, відкриття процедури ліквідації. Кандидатуру арбітражного керуючого Кирик О.В. на призначення ліквідатором боржника погоджено.
Присутній в судовому засіданні представник кредитора підтримав клопотання комітету кредиторів, посилаючись на можливість погашення боргу не інакше як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.
У зв'язку із відсутністю майнових активів боржника відновити платоспроможність останнього не можливо, майнові активи відсутні, його підприємницька діяльність припинена.
За приписами статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
В силу п.8 ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" виключно до компетенції комітету кредиторів відноситься звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом, та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
Згідно ст. 37 Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Відповідно наведеної норми Закону банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом. Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Доказів на спростування своєї неплатоспроможності боржником не надано.
Вищенаведені обставини свідчать про відсутність господарської діяльності боржника, наявність непогашених, визнаних судом грошових вимог кредитора, що підтверджує неспроможність боржника задовольнити вимоги кредиторів, які визнані судом і включені до реєстру вимог кредиторів, не інакше, як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.
Суд також враховує, що станом на день розгляду справи пропозицій від інвесторів щодо можливості відновлення платоспроможності боржника не надходило, клопотання щодо укладення мирової угоди комітетом кредиторів не подано.
З огляду на викладене, враховуючи відсутність інших пропозицій по судовим процедурам банкрутства, суд вважає за необхідне подане розпорядником майна клопотання задовольнити та визнати боржника банкрутом і відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, оскільки погашення вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, можливо не інакше, як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.
Відповідно до статті 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно положень ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів.
У зв'язку з необхідністю проведення ліквідаційної процедури з дотриманням вимог чинного законодавства представник кредитора підтримали клопотання про призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Кирик О.В.
Суд задовольняє клопотання комітету кредиторів та призначає ліквідатором боржника арбітражного керуючого Кирик О.В., який виконував повноваження розпорядника майна боржника в даній справі, що не протирічить приписам статті 4 Закону, відповідно до якої одна і та ж особа може здійснювати повноваження арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону, та, відповідно до поданої заяви, не має обмежень, встановлених ст.114 Закону.
Відповідно до статей 38 та 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених розділом ІІ Закону (Ліквідаційна процедура); припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута; повноваження керівника (органів управління) банкрута з дня свого призначення виконує ліквідатор.
З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, в порядку, визначеному Положенням про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженому постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013р. №16, суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "СП Бонум" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 22, 26, 36, 37, 38, 40, 98, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд,
п о с т а н о в и в:
1. Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "СП Бонум" (м. Херсон вул. Маяковського, 17, кв.7, код ЄДРПОУ 13627189) та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Кирик О.В.
2. Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "СП Бонум" (м. Херсон вул. Маяковського, 17, кв.7, код ЄДРПОУ 13627189) банкрутом.
3. Відкрити ліквідаційну процедуру Товариства з обмеженою відповідальністю "СП Бонум" (м. Херсон вул. Маяковського, 17, кв.7, код ЄДРПОУ 13627189) .
4. Призначити ліквідатором банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю "СП Бонум" (м. Херсон вул. Маяковського, 17, кв.7, код ЄДРПОУ 13627189) арбітражного керуючого арбітражного керуючого Кирик Оксану Володимирівну (Свідоцтво № 144 від 31.01.2013).
5. Ліквідатору здійснити ліквідаційну процедуру банкрута і забезпечити виконання вимог, передбачених ст.ст.41-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "СП Бонум" (м. Херсон вул. Маяковського, 17, кв.7, код ЄДРПОУ 13627189), текст якого додається до матеріалів справи.
7. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
8. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважати таким, що настав.
9. Припинити з 27.04.2018 нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
10. Скасувати арешт, накладений на майно боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
11. Вимоги та зобов'язання боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
12. Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому розділом ІІІ (Ліквідаційна процедура) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
13. Ліквідатору арбітражному керуючому Кирик О.В. по готовності надати суду документально підтверджений звіт про виконану в ході ліквідаційної процедури роботу.
14. Постанову надіслати - кредитору, боржнику, ліквідатору арбітражному керуючому Кирик О.В., Державному реєстратору Херсонської міської ради, Головному управлінню статистики у Херсонській області, Суворовському РВ державної виконавчої служби міста Херсон ГТУЮ у Херсонській області, відділу з питань банкрутства Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.
За приписами ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" постанова набрала законної сили 27.04.2018 та може бути оскаржена.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного господарського суду через Господарський суд Херсонської області (п. 8, 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).
Повний текст постанови
оформлено і підписано 02.05.2018.
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 27.04.2018 |
Оприлюднено | 02.05.2018 |
Номер документу | 73701998 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пінтеліна Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні