Справа № 686/6708/18
УХВАЛА
03 квітня 2018 року
Хмельницький міськрайонний суд
у складі: головуючої судді - Салоїд Н.М.,
при секретареві - Лоб І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Хмельницького заяву про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до житлово-будівельного кооперативу Довженко 4 про стягнення коштів та зобов'язання до вчинення дій,
встановив:
До провадження Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області надійшла справа за позовом ОСОБА_1 до житлово-будівельного кооперативу Довженко 4 про стягнення коштів та зобов'язання до вчинення дій.
Позивач звернувся до суду із заявою про забезпечення позову посилаючись на те, що 13.01.2017 р. між заявником та ЖБК Довженко 4 було укладено договір про сплату пайових внесків № 11/2.
Позивач просить забезпечити позов до ЖБК Довженко 4 шляхом заборони вчиняти будь-які дії щодо об'єкта нерухомості за договором про сплату пайових внесків в ЖБК Довженко 4 №9/2 від 17.12.2016 року укладеним з а саме квартири в житловому будинку по вул. Довженка 4 (буд. №2 по ГП) у м. Хмельницькому (2 під'їзд, 2 поверх, будівельний №7)
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 149 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22.12.2006р. №9 судам слід враховувати, що вжиті заходи забезпечення позову не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв'язку із застосуванням відповідних заходів. Наприклад, обмеження можливості господарюючого суб'єкта користуватися та розпоряджатися власним майном іноді призводить до незворотних наслідків.
Дослідивши матеріали заяви, враховуючи, що захист прав, свобод та інтересів позивача до ухвалення рішення в справі може стати неможливим без вжиття заходів забезпечення позову, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, суддя приходить до висновку заяву задовольнити.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 151, 153 Цивільного процесуального кодексу України, -
У х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.
Заборонити житлово-будівельному кооперативу Довженко 4 (29000, м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 3/1, код ЄДРПОУ 40962949) вчиняти будь-які дії щодо об'єкту нерухомості квартири, яка знаходиться по вул. Довженка 4 (буд.№2 по ГП) у м. Хмельницькому (2 під'їзд, 2 поверх, будівельний номер № 7).
Ухвала підлягає негайному виконанню, а її оскарження не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до апеляційного суду Хмельницької області протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя :
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2018 |
Оприлюднено | 04.05.2018 |
Номер документу | 73754927 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні