Ухвала
від 05.05.2018 по справі 904/1814/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження у справі

05.05.2018м. ДніпроСправа № 904/1814/18

Суддя Воронько В.Д. , розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Комунального виробничого підприємства Кам'янської міської ради "Міськводоканал", м. Кам'янське Дніпропетровської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Спец", м. Кам'янське Дніпропетровської області

про стягнення 397000,00 грн

ВСТАНОВИВ:

Суть спору: 02.05.2018 Комунальне виробниче підприємство Кам'янської міської ради "Міськводоканал" (далі - позивач) звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 Спец" (далі - відповідач), у якій виклало вимоги про стягнення проведеної оплати за послуги у сумі 397000,00 грн з посиланням на неналежне виконання відповідачем умов договору № РП-11-16 на надання послуг, укладеного між сторонами 05.12.2016.

У позовній заяві позивачем викладено клопотання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, розглянувши яке суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального та спрощеного).

Так, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч. 3 цієї статті Кодексу).

Статтею 252 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено особливості розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження.

Зокрема, ч. 5 цієї статті Кодексу передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

За приписами ч.ч. 1 та 2 ст. 247 ГПК України у спрощеному провадженні господарський суд розглядає малозначні справи, а крім того, у спрощеному порядку може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ зазначених у частині четвертій цієї статті.

Слід зазначити, що розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться, про що визначено ч. 2 ст. 252 ГПК України.

Як свідчать позовні матеріали, наявних у них доказів не достатньо для переходу до розгляду справи по суті, а відтак суд вважає за доцільне відкрити підготовче провадження у зв'язку з необхідністю визначення всіх обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів. Однак, слід зауважити, що чинними нормами ГПК України не передбачено проведення підготовчого засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження, характер спору не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у ч. 5 ст. 12 ГПК України, а обставини, на яких ґрунтується позовна заява, що згідно ч. 3 ст. 247 ГПК України мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про відсутність підстав для розгляду цієї справи у спрощеному порядку.

Суд погоджується з думкою позивача про те, що справа може бути розглянута у судовому засіданні з викликом сторін, але не вбачає підстав для її розгляду саме за правилами спрощеного позовного провадження.

Тож, розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, враховуючи складність спору та категорію її розгляду, суд визнав подані матеріали достатніми для відкриття провадження у справі та прийняття позовної заяви до розгляду за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання відповідно до приписів ст.ст. 12, 177 Господарського процесуального кодексу України; у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження слід відмовити за недоцільності.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 120, 121, 176, 177, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі та прийняти позовну заяву до розгляду.

2. У задоволенні клопотання Комунального виробничого підприємства Кам'янської міської ради "Міськводоканал" про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження відмовити.

3. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

4. Справу призначити до розгляду в підготовчому засіданні на 31.05.2018 о 10:30год., яке відбудеться у приміщенні господарського суду Дніпропетровської області в залі судових засідань № 1-308 (1-й корпус, 3-й поверх) за адресою: м. Дніпро, вул. Володимира Винниченка, 1.

5. Викликати в судове засідання повноважних представників сторін, визнавши їх явку обов'язковою.

6. До засідання подати:

- позивачу:

акти надання послуг, що свідчать про передачу виконавцем та прийняття робіт замовником;

відповідь на відзив відповідача (у разі його отримання - до дня першого підготовчого засідання), складений відповідно до вимог ст. 166 Господарського процесуального кодексу України, документальне і нормативне обґрунтування викладених доводів; докази направлення копії відповіді на відзив відповідачу;

оригінали документів, які додані до позовної заяви у копіях - для огляду в судовому засіданні;

при наявності - докази повного або часткового погашення боргу відповідачем в оригіналах для огляду, копіях - до справи;

провести за власною ініціативою звірення розрахунків за ціною позову разом з відповідачем на день слухання справи , за результатами звірення скласти акт; належним чином складений та підписаний повноважними представниками сторін акт звірення подати господарському суду;

- відповідачу :

у строк до 24.05.2018 відзив на позовну заяву, складений відповідно до вимог ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, документальне і нормативне підтвердження викладених у відзиві доводів; докази направлення копії відзиву позивачу;

заперечення на відповідь на відзив (у разі її отримання - до дня першого підготовчого засідання), складений відповідно до вимог ст. 167 Господарського процесуального кодексу України, документальне і нормативне обґрунтування викладених доводів; докази направлення копії заперечення позивачу;

відомості на день розгляду справи про сплату передплати (якщо таке має місце);

належним чином засвідчені копії: Статуту, змін до нього (при наявності), Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) юридичної особи, довідки Головного управління статистики про внесення підприємства до ЄДРПОУ на даний час (оригінали - для огляду, належним чином засвідчені копії - до справи);

прийняти участь у звіренні розрахунків з позивачем, при незгоді з сумою боргу надати контррозрахунок;

- сторонам:

належним чином засвідчені копії документів на підтвердження процесуальних повноважень їх представників відповідно до вимог, передбачених статтею 60 Господарського процесуального кодексу України (оригінали надати для огляду в судове засідання);

інші докази (за наявності);

у разі неможливості надати витребувані судом документи - надати письмові пояснення з цього приводу.

Звернути увагу сторін, що заяви, клопотання і заперечення при розгляді справи судом подаються за правилами, встановленими статями 169, 170 Господарського процесуального кодексу України.

Роз'яснити сторонам, що згідно з ч. 3 ст. 135 Господарського процесуального кодексу України, у випадку невиконання процесуальних обов'язків, зловживання процесуальними правами представником учасника справи суд, з урахуванням конкретних обставин справи може стягнути штраф як з учасника справи, так і з його представника у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 05.05.2018.

Відповідно до ч. 2 ст. 254 та ст. 255 Господарського процесуального кодексу України оскарження цієї ухвали окремо від рішення суду не допускається.

Суддя ОСОБА_2

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення05.05.2018
Оприлюднено05.05.2018
Номер документу73792328
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/1814/18

Судовий наказ від 15.08.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Воронько Володимир Дмитрович

Рішення від 19.07.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Воронько Володимир Дмитрович

Ухвала від 04.07.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Воронько Володимир Дмитрович

Ухвала від 21.06.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Воронько Володимир Дмитрович

Ухвала від 31.05.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Воронько Володимир Дмитрович

Ухвала від 05.05.2018

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Воронько Володимир Дмитрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні