ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
УХВАЛА
02 травня 2018 року справа № 923/267/18
Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової В.В. при секретарі Горголь О. М., розглянувши справу
за позовом: Приватного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго", м. Херсон
до: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонбекон", м. Херсон
про стягнення заборгованості в сумі 167 328,66 грн. за договором про постачання електричної енергії
за участю представників сторін:
від позивача: уповноважений представник ОСОБА_1;
від відповідача: уповноважені представники: ОСОБА_2, ОСОБА_3,ОСОБА_4, ОСОБА_5 - Директор СТОВ "Херсонбекон".
в с т а н о в и в:
Приватне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Херсонобленерго", (позивач) звернулося до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонбекон" (відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 167 328,66 грн. за договором постачання електричної енергії № 430 від 01.02.2003, на підставі статей 4, 12-15, 171, 176 ГПК України
Ухвалою Господарського суду Херсонської області від 13.05.2018 відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження. Судове засідання по справі призначено на 02.05.2018 з викликом представників сторін.
В судове засідання 02.05.2018 прибули уповноважені представники позивача та відповідача.
26.04.2018 від відповідача у справі через канцелярію Господарського суду Херсонської області надійшов відзив на позов у якому відповідач позовні вимоги та такими, що не підлягають задоволенню. Поданий відзив, судом прийнято до розгляду та залучено до матеріалів справи. Цього ж дня, до канцелярії Господарського суду Херсонської області відповідачем подано заяву із запереченням щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. Заяву обґрунтовано необхідністю детального розгляду спору, з'ясування всіх обставин справи, участь спеціалістів, свідків, а також пряма мова: "встановлення усіх електротехнічних обставин, розмежування поняття "порушення ПКЕЕ" та "розкрадання електроенергії", належного формування позиції з приводу формування судової практики". Враховуючи зазначене, відповідач просить розглядати справу у порядку загального позовного провадження.
Представником позивача в судове засідання подано клопотання про відкладення судового засідання з посиланням на необхідність підготовки відповіді на відзив. Подане клопотання, суд прийняв до розгляду та залучив до матеріалів справи.
Представник позивача, який прибув у судове засідання не заперечував проти задоволення заяви відповідача щодо розгляду справи в порядку загального позовного провадження.
Подане клопотання, підлягає задоволенню судом з огляду на наступне.
Відповідно до ч.3 ст.12 ГПК України, в редакції Закону України від 03.10.2017р. №2147VІІІ, чинної з 15.12.2017р., загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження, суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження. У відповідності до ч.4 ст. 250 ГПК України, якщо відповідач подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Разом з тим, оскільки, судом було призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного проваджена без клопотання позивача про розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження, то з огляду на завдання господарського судочинства, а також необхідність дотримання основних засад господарського судочинства, визначених у ч. 3 ст. 2, ст. 4 ГПК України, стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством, матеріальні інтереси обох сторін, клопотання, відповідача проти задоволення якого не заперечує представник позивача, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Статтею ст.177 ГПК України визначено завдання та строк підготовчого провадження.
Згідно приписів статті 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
За змістом статті 182 ГПК України визначено, що підготовче засідання проводиться з повідомленням учасників справи, а також наведено дії, які здійснює суд у підготовчому засіданні з метою забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
На виконання наведених приписів Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі № 923/267/18 та встановити учасникам справи строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції у даному спорі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 177, 181, 182, 234, 235, 247, ч. ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, суд-
постановив:
1. Заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонбекон" задовольнити.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче судове засідання у справі на 29 травня 2018 року о 10:00 за адресою: м. Херсон, вул. Театральна, 18, зал судових засідань № 4
3. Явку в підготовче засідання представників сторін з доказами їх повноважень, визначеними ст.60 ГПК України визнати обов'язковою.
4. В строк до 24.05.2018 року запропонувати надати з доказами направлення іншим учасникам справи:
Позивачу: відповідь на відзив (одночасно з надісланням (наданням) відповіді до суду надіслати (надати) іншим учасникам справи копію та доданих до нього документів, а відповідні докази представити суду);
Відповідачу: пояснення у справі з урахуванням відповіді на відзив (одночасно з надісланням (наданням) пояснень до суду надіслати (надати) іншим учасникам справи;
5. Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст. 80 ГПК України:
- докази, не подані у встановлений судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї;
- копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи;
- якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суду та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
6. Запропонувати сторонам:
- за наявності додаткових доказів по справі - надати їх суду, в строк до 24.05.2018 року, разом з доказами направлення копій вказаних доказів іншим учасникам справи;
- за наявності заяв та клопотань, які відповідно до ч. 2 ст. 182 ГПК України мають бути вирішені у підготовчому засіданні - надати такі заяви чи клопотання до суду у строк до 24.05.2018 року, разом з доказами направлення копій вказаних заяв та/чи клопотань на адресу інших учасників справи
9. Роз'яснити сторонам про те, що відповідно до ст. 135 ГПК України, суд може постановити ухвалу про стягнення в доход держави з відповідної особи штраф у розмірі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
10. Копію ухвали надіслати учасникам судового процесу.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.
Ухвала відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Повний текст ухвали складено 05.05.2018
Суддя В.В.Литвинова
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2018 |
Оприлюднено | 05.05.2018 |
Номер документу | 73792860 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Литвинова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні