ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
м. Рівне, вул. Набережна 26 а
УХВАЛА
"02" травня 2018 р. Справа № 918/43/18
Господарський суд Рівненської області у складі судді Бережнюк В.В. розглянувши матеріали позовної заяви від 22.01.2018 р. №34-169вих-18
За позовом Заступника керівника Дубенської місцевої прокуратури Рівненської області в інтересах держави в особі позивача ОСОБА_1 обласної ради в особі позивача ОСОБА_2 комунального навчального закладу "Дубенський медичний коледж " ОСОБА_1 обласної ради
до відповідача ОСОБА_3 установа "ОСОБА_1 обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України"
третя особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Дубенська районна рада
про усунення перешкод у користуванні майном шляхом його звільнення
У судовому засіданні оголошувалася перерва з 12.04.2018 р. до 02.05.2018 р. до 14:30 год.
Секретар судового засідання : Лиманський А.Ю.
Представники:
Від органу прокуратури: ОСОБА_4
Від позивача: ОСОБА_5
Від позивача: ОСОБА_6
Від відповідача: ОСОБА_7
Від відповідача: ОСОБА_8
Від третьої особи: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Заступник керівника Дубенської місцевої прокуратури Рівненської області в інтересах держави в особі ОСОБА_2 комунального навчального закладу "Дубенський медичний коледж " ОСОБА_1 обласної ради звернувся в господарський суд Рівненської області із позовною заявою до Державної установи "ОСОБА_1 обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров"я України" про усунення перешкод у користуванні майном шляхом його звільнення. Свої вимоги обгрунтовує тим, що відповідачем всупереч ч.4 ст.80 ЗУ "Про освіту" та ст.ст. 317-321 ЦК України без правових підстав використовується приміщення навчального закладу за адресою вул.К.Острозького, 25 в м.Дубно Рівненської області. Вважає, що у даному випадку порушення інтересів держави полягає у незаконному, нецільовому використанні приміщення комунального навчального закладу.
12.04.2018 р. у судовому засіданні оголошувалася перерва до 02.05.2018 р. для надання можливості сторонам врегулювати спір шляхом взаємних поступок та домовленостей.
У судовому засіданні 02.05.2018 р. усі присутні представники сторін висловили свою згоду та озвучили заяви про врегулювання спору за участі судді до початку розгляду справи по суті на підставі ст.ст. 186-188 ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 186 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) врегулювання спору за участю судді проводиться за згодою сторін до початку розгляду справи по суті.
Про проведення процедури врегулювання спору за участю судді суд постановляє ухвалу, якою одночасно зупиняє провадження у справі. У випадку недосягнення сторонами мирного врегулювання спору за наслідками проведення врегулювання спору повторне проведення врегулювання спору за участю судді не допускається (ст. 187 ГПК України).
У відповідності до ст. 188 ГПК України врегулювання спору за участю судді проводиться суддею-доповідачем одноособово незалежно від того, в якому складі розглядається справа. Проведення врегулювання спору за участю судді здійснюється у формі спільних та (або) закритих нарад. Сторони мають право брати участь у таких нарадах у режимі відеоконференції в порядку, визначеному цим Кодексом. Спільні наради проводяться за участю всіх сторін, їх представників та судді. Закриті наради проводяться за ініціативою судді з кожною зі сторін окремо. Суддя спрямовує проведення врегулювання спору за участю судді для досягнення сторонами врегулювання спору. З урахуванням конкретних обставин проведення наради суддя може оголосити перерву в межах строку проведення врегулювання. На початку проведення першої спільної наради з врегулювання спору суддя роз'яснює сторонам мету, порядок проведення врегулювання спору за участю судді, права та обов'язки сторін. Під час проведення спільних нарад суддя з'ясовує підстави та предмет позову, підстави заперечень, роз'яснює сторонам предмет доказування щодо категорії спору, який розглядається, пропонує сторонам надати пропозиції щодо шляхів мирного врегулювання спору та здійснює інші дії, спрямовані на мирне врегулювання сторонами спору. Суддя може запропонувати сторонам можливий шлях мирного врегулювання спору. Під час закритих нарад суддя має право звертати увагу сторони на судову практику в аналогічних спорах, пропонувати стороні можливі шляхи мирного врегулювання спору. Під час проведення врегулювання спору суддя не має права надавати сторонам юридичні поради та рекомендації, надавати оцінку доказів у справі. Інформація, отримана будь-якою із сторін, а також суддею під час проведення врегулювання спору, є конфіденційною. Під час проведення врегулювання спору за участю судді протокол наради не ведеться та не здійснюється фіксування технічними засобами. За необхідності до участі в нарадах залучається перекладач. Перекладач попереджається про конфіденційний характер інформації, отриманої під час проведення врегулювання спору за участю судді. Під час врегулювання спору за участю судді забороняється використовувати портативні аудіотехнічні пристрої, а також здійснювати фото- і кінозйомку, відео-, звукозапис.
Згідно з ст. 190 ГПК України, врегулювання спору за участю судді проводиться протягом розумного строку, але не більше тридцяти днів з дня постановлення ухвали про його проведення. Строк проведення врегулювання спору за участю судді продовженню не підлягає.
Суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у випадках прийняття рішення про врегулювання спору за участю судді (п. 4 ч. 1 ст. 227 ГПК України).
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 186 - 190, 227, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Розпочати процедуру врегулювання спору за участю судді.
2. Зупинити провадження у справі №918/43/18 до 25 травня 2018 року.
3. Спільні (закриті) наради проходитимуть в приміщенні господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна 26 а, в залі судового засідання (кабінеті) № 09, за попереднім повідомленням представників сторін.
4. Роз'яснити сторонам, що згідно ч.8 ст.188 ГПК України інформація, отримана будь-якою із сторін, а також суддею під час проведення врегулювання спору, є конфіденційною. Під час проведення врегулювання спору за участю судді протокол наради не ведеться та не здійснюється фіксування технічними засобами. Також, відповідно до ч.10 ст.188 ГПК України під час врегулювання спору за участю судді забороняється використовувати портативні аудіотехнічні пристрої, а також здійснювати фото- і кінозйомку, відео-, звукозапис.
5. Копії ухвали направити всім учасникам у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її проголошення до ОСОБА_1 апеляційного господарського суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Бережнюк В.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 02.05.2018 |
Оприлюднено | 11.05.2018 |
Номер документу | 73835059 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Бережнюк В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні