Ухвала
від 08.05.2018 по справі 740/3117/16-ц
НІЖИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 740/3117/16

Провадження № 2/740/17/18

У Х В А Л А

08 травня 2018 року м.Ніжин

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області в складі:

судді Олійника В.П., за участю секретаря судового засідання Шадура І.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ПП "Агропрогрес" про визнання недійсними договорів оренди землі,

встановив:

Позивачем заявлені вимоги про визнання недійсними договорів оренди землі від 01 січня 2014 року щодо земельних ділянок площею 1,58 га, 2,14 га, 2,79 га, розташованих на території Шатурської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області.

Ухвалою Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 04 липня 2017 року по справі призначено почеркознавчу експертизу, провадження по справі зупинено. Провадження у справі поновлено згідно ухвали Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 19 квітня 2018 року.

В судове засідання на 08 травня 2018 року позивач повторно не з явились без повідомлення причин, про час і місце розгляду справи повідомлена, про що свідчить повідомлення від 26 квітня 2018 року про вручення судової повістки рекомендованим поштовим відправленням.

Згідно заяви від 08 травня 2018 року представник відповідача ОСОБА_2 проти позову заперечує, просить провести судове засідання за відсутності, в разі повторної неявки позивача-просить залишити позов без розгляду.

Інші заяви, клопотання сторін станом на час розгляду справи відсутні.

Фіксування судового процесу 08 травня 2018 року за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку ч.2 ст.247 ЦПК України не здійснюється.

Статтею 131 ЦПК України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи; у разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться; учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання, у разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з'явилися в судове засідання без поважних причин.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез'явлення не перешкоджає розгляду справи.

Позивач ОСОБА_1 повторно не з явилась в судове засідання без повідомлення причин, її неявка перешкоджає розгляду справи в частині визначення підстав позову із врахуванням висновку експерта за результатами проведення судово-почеркознавчої експертизи від 02 листопада 2017 року.

Також судом враховується слідуюче.

Згідно ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до п.п.6,7 ч.2 ст.43 ЦПК України учасники процесу зобов язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов язки, визначені законом або судом.

Згідно ч.1 ст.44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Відповідно до ч.1 ст.131 ЦПК України учасники судового процесу зобов язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи.

Згідно ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.

Практика Європейського суду з прав людини визначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Як зазначено у рішенні Європейського суду з прав людини в справі "Пономарьов проти України", сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Європейський суд з прав людини у рішенні від 07 липня 1989 року у справі "Юніон Аліментаріа ОСОБА_3 проти Іспанії" зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Зважаючи на те, що справа в суді знаходиться тривалий час, протягом якого позивач не цікавиться рухом свого позову, не з являється в судові засідання, тобто позивач добросовісно не здійснює свої процесуальні права і не виконує процесуальні обов язки.

Враховуючи викладене в судовому засіданні встановлені підстави для залишення позову без розгляду в порядку п.3 ч.1 ст.257 ЦПК України, про що заявлене клопотання представника відповідача ОСОБА_2.

Керуючись ст.ст.13, 247, 257 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

ухвалив:

Позов ОСОБА_1 до ПП "Агропрогрес" про визнання недійсними договорів оренди землі - залишити без розгляду.

Особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.

Ухвалу направити учасникам справи.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Чернігівської області через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя В.Олійник.

СудНіжинський міськрайонний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення08.05.2018
Оприлюднено11.05.2018
Номер документу73867017
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —740/3117/16-ц

Ухвала від 08.05.2018

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Олійник В. П.

Ухвала від 19.04.2018

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Олійник В. П.

Ухвала від 04.07.2017

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Олійник В. П.

Ухвала від 19.05.2017

Цивільне

Апеляційний суд Чернігівської області

Страшний М. М.

Ухвала від 27.02.2017

Цивільне

Апеляційний суд Чернігівської області

Вінгаль В. М.

Ухвала від 20.02.2017

Цивільне

Апеляційний суд Чернігівської області

Вінгаль В. М.

Ухвала від 13.02.2017

Цивільне

Апеляційний суд Чернігівської області

Вінгаль В. М.

Ухвала від 13.02.2017

Цивільне

Апеляційний суд Чернігівської області

Вінгаль В. М.

Ухвала від 27.01.2017

Цивільне

Апеляційний суд Чернігівської області

Вінгаль В. М.

Ухвала від 06.01.2017

Цивільне

Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

Олійник В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні