07.05.2018
227/902/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 травня 2018 року м. Добропілля
Добропільський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді - Притуляка С. А.
присяжних: - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
за участю секретаря
судового засідання - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Добропілля цивільну справу за заявою ОСОБА_4, за ін те ре со ва на осо ба: Орган опіки та піклування Святогорівської селищної ради Донецької області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна,-
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернулася до суду із заявою про визнання свого сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 - недієздатним, встановлення опіки і призначення опікуна. В обґрунтування вимог зазначила, що її син є інвалідом першої Б групи інвалідності з дитинства безстроково ( діагноз ДЦП з нижнім парапарезом), згідно висновку МСЕК від 10.01.2018 року, потребує стороннього постійного догляду та нагляду, оскільки не здатен усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Також просить призначити судово-психіатричну експертизу.
Сторони по справі у судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином. звернулися до суду із заявами про розгляд справи за їх відсутності.
Відповідно до ч.1 ст.298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров'я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричної експертизи.
Згідно п. 5 ч. 1 ст.252 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Враховуючи, що в матеріалах справи наявні достатні дані про психічний розлад здоров'я ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, а вирішення питання про те, чи може останній розуміти значення своїх дій та керувати ними потребує спеціальних знань в області психіатрії, суд вважає за необхідним задовольнити клопотання представника заявника та призначити по справі судово-психіатричну екпертизу.
Оскільки проведення експертизи потребує значного часу, суд вважає, що відповідно до п. 5 ч. 1 ст.252 ЦПК України провадження по справі необхідно зупинити.
На підставі викладеного, та керуючись ст.ст.197, 252, 298, 352-353 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання заявника - задовольнити.
Призначити у цивільній справі за заявою ОСОБА_4, за ін те ре со ва на осо ба: Орган опіки та піклування Святогорівської селищної ради Донецької області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна- судово-психіатричну експертизу, поставивши на її вирішення такі питання:
- Чи страждає ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: Донецька область, с. Новоукраїнка, вул. Українська, 25, психічними захворюваннями? Якщо страждає, то чи здатен він розуміти значення своїх дій і керувати ними?
- Чи потребує ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: Донецька область, с. Новоукраїнка, вул. Українська, 25, стороннього догляду, піклування та нагляду?
Проведення експертизи доручити експертам-психіатрам Слов'янського відділення Донецького обласного центру судово-психіатричних експертиз і надіслати їм копію ухвали, медичну карту амбулаторного хворого ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та матеріали справи.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність згідно зі статтями 384, 385 КК України.
Провадження у справі за заявою ОСОБА_4, за ін те ре со ва на осо ба: Орган опіки та піклування Святогорівської селищної ради Донецької області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна - зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Донецької області або через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 15 днів з дня проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на подання апеляційної скарги з клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя С.А. Притуляк
Присяжні: Н.А ОСОБА_1
ОСОБА_2
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2018 |
Оприлюднено | 15.05.2018 |
Номер документу | 73877221 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Притуляк С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні