Справа №627/1223/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" березня 2018 р. смт. Краснокутськ
Краснокутський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді - Каліберда В.А.,
при секретарі - В'юнник В.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт Краснокутськ Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до приватної агрофірми "ВАТАЛ" про розірвання договорів оренди землі та стягнення заборгованості за ними,
ВСТАНОВИВ :
До Краснокутського районного суду Харківської області 11.12.2017 звернувся ОСОБА_1 з позовом про розірвання договорів оренди землі та стягнення заборгованості за ними.
20 лютого 2018 року через канцелярію суду надійшло два клопотання представника позивача про витребування доказів та два клопотання про виклик свідків.
З 15.12.2017 року набрав чинності Закон України від 03.10.2017 року № 2147-VIII Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів .
Згідно з п.п. 9 п. 1 Розділу ХІІ Перехідні положення ЦПК України, справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Положеннями ст. 189 ЦПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4)вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Згідно ч. 5 ст. 200 ЦПК України, суд з'ясовує думку сторін щодо дати призначення судового засідання для розгляду справи по суті.
У підготовчому судовому засіданні у відповідності до ст. 189 ЦПК України виконано завдання підготовчого провадження, у зв'язку із чим, судом поставлено на обговорення питання про закриття підготовчого засідання.
В судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_2 прохав клопотання про витребування доказів та клопотання про виклик свідків по вказаній справі задовольнити.
Позивач та його представник ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримали клопотання представника позивача ОСОБА_2 та прохали їх задовольнити.
В судовому засіданні представник відповідача заперечувала проти задоволення клопотань представника позивача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши учасників процесу, суд прийшов до висновку про відмову в задоволенні клопотання представника позивача про витребування доказів, виходячи з наступного.
Положенням п.4 ч. 2 ст.84 ЦПК України встановлено, що в клопотанні про витребування доказівповинно бути зазначено вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно,
докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу, однак в порушення вказаної норми представником позивача не надано доказів вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Що стосується клопотань предсатвника позивача про виклик свідків слід зазначити наступне.
Відповідно до ст. 91 ЦПК України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.У заяві про виклик свідка зазначаються його ім'я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі. В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Враховуючи вищевикладене та з метою з'ясування фактичних обставин справи, а також той факт, що заяви про виклик свідків подані з дотриманням норм ст. 91 ЦПК, суд вважає за необхідне заяви представника позивача про виклик свідків задовольнити.
З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку про необхідність закриття підготовчого засідання та призначення справи до судового розгляду по суті. Підстави для колегіального розгляду справи, передбачені ст.34 ЦПК України, відсутні.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 84, 91, 189, 196-198, ЦПК України , -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання представника позивача про витребування доказів - відмовити.
Клопотання представника позивача про виклик свідків - задовольнити.
Викликати до суду та допитати в якості свідків ОСОБА_4, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2.
Попередити ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду за ст.ст. 384, 385 КК України.
Закрити підготовче засідання за позовною заявою ОСОБА_1 до приватної агрофірми "ВАТАЛ" про розірвання договорів оренди землі та стягнення заборгованості за ними.
Призначити справу до судового розгляду по суті на 08 травня 2018 року на 13 .00 год.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
Суддя В.А.Каліберда
Суд | Краснокутський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.03.2018 |
Оприлюднено | 15.05.2018 |
Номер документу | 73891209 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краснокутський районний суд Харківської області
Каліберда В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні