АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД М. КИЄВА
Справа № 752/9768/17 Головуючий у суді першої інстанції: Мирошниченко О.В.
№ апеляційного провадження: 22-ц/796/4588/18 Доповідач у суді апеляційної інстанції: Волошина В.М.
У Х В А Л А
11 травня 2018 року Апеляційний суд міста Києва в складі судді-доповідача судової палати у цивільних справах Волошиної В.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Адвокатський союз на заочне рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 11 липня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю Адвокатський союз , треті особи: Правобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Державна податкова інспекція у Голосіївському районі Головного Управління державної фіскальної служби у місті Києві про визнання трудових відносин припиненими,
в с т а н о в и в:
Заочним рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 11 липня 2017 року позов ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю Адвокатський союз , треті особи: Правобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Державна податкова інспекція у Голосіївському районі Головного Управління державної фіскальної служби у місті Києві про визнання трудових відносин припиненими задоволено.
Ухвалою Голосіївського районного суду м. Києва від 26 березня 2018 року заяву відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Адвокатський союз про перегляд заочного рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 11 липня 2017 року залишено без задоволення (а.с. 139-140).
Не погоджуючись з ухваленим заочним рішенням суду першої інстанції відповідача подав апеляційну скаргу в загальному порядку.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав:
Із матеріалів справи вбачається, що об'єктом апеляційного провадження є заочне рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 11 липня 2017 року.
Оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення - 231, 232 ЦПК України ( в редакції ЦПК України, чинній на час ухвалення судового рішення).
З матеріалів справи вбачається, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю Адвокатський союз звернулось до суду першої інстанції із заявою про перегляд заочного рішення, яка ухвалою суду першої інстанції від 26 березня 2018 року залишена без задоволення.
У відповідності до вимог статті 287 ЦПК України ( в редакції, яка діє з 15.12.2017) у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Згідно загального порядку, визначеного частиною 1 статті 354 ЦПК України ( в редакції, яка діє з 15.12.2017), апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.
Разом з тим, перехідними положеннями ЦПК України в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017, що набрав чинність 15 грудня 2017 року установлено, що зміни до цього Кодексу вводяться в дію з урахуванням таких особливостей:
Так, п.13 ч. 1 розділу ХІІІ перехідних положень визначено, що судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
У відповідності до вимог статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, що однозначно розуміється як початок дії закону з моменту набрання ним чинності і припинення з утратою чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Для процесуального закону це означає, що діє в часі той процесуальний закон, на момент та час дії якого вчиняється процесуальна дія.
Пряма вказівка про те, що судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цивільного процесуального кодексу у редакцією Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу міститься у п.13 ч. 1 розділу ХІІІ перехідних положень Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017.
Як вбачається з матеріалів справи судове рішення, яке є об'єктом оскарження, ухвалено 11 липня 2017 року, тобто до набрання чинності редакцією Кодексу на підставі Закон України № 2147-VIII від 03.10.2017, яким внесені зміни до цивільного процесуального кодексу України.
Таким чином, заочне рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 11 липня 2017 року підлягає оскаржено в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017.
У відповідності до вимог статті 294 ЦПК України (в редакції, чинній на час ухвалення судового рішення) апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів.
Таким чином, у відповідності до вимог статей 122, 123, 124 ЦПК України перебіг строку, визначеного статтею 294 ЦПК України та 287 ЦПК України ( в редакції, яка діє з 15.12.2017) на оскарження заочного рішення почався з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення і закінчився 05 квітня 2018 року.
Однак, відповідач ТОВ Адвокатський союз правом на апеляційне оскарження рішення скористався 25 квітня 2018 року, тобто після закінчення строків, установлених статтею 294 ЦПК України ( у редакції, чинній на час ухвалення рішення).
У відповідності до вимог 127 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Однак відповідач не порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення.
Відповідно до вимог статті 357 ЦПК України (в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017, яким внесені зміни до цивільного процесуального кодексу України) суддя, встановивши, зокрема, що вона подана після закінчення строків, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, про що повідомляє відповідну особу і надає строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
З урахуванням наведеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху. Суд пропонує особі, яка подає апеляційну скаргу звернутися до апеляційної інстанції з обґрунтованою заявою про поновлення строку апеляційного оскарження судового рішення.
Керуючись п.8 ч. 1 розділу ХІІІ перехідних положень ЦПК України у редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017, п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України Про судоустрій і статус суддів від 02.06.2016 № 1402-VIII, ч.6 ст. 147 Закону України Про судоустрій і статус суддів , ст. 357 ЦПК України суддя, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Адвокатський союз на заочне рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 11 липня 2017 року залишити без руху та надати строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали протягом десяти днів з дня її отримання у відкриття апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач: В.М.Волошина
Суд | Апеляційний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2018 |
Оприлюднено | 14.05.2018 |
Номер документу | 73900501 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд міста Києва
Волошина Валентина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні