Рішення
від 07.05.2018 по справі 556/360/18
ВОЛОДИМИРЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 556/360/18

Номер провадження 2/556/206/2018

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07.05.2018 року. смт.Володимирець

Володимирецький районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді Закревського Л.В.

при секретарі Басик Г.Т.

за участі:

позивачки ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Володимирець справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів, мотивуючи тим, що згідно рішення Володимирецького районного суду Рівненської області від 16.08.2017 року, з відповідача ОСОБА_2 на користь позивачки ОСОБА_1 було стягнуто аліменти на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, доньки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі у розмірі 200 грн., на кожну дитину щомісячно до досягнення дітьми повноліття, починаючи з 10.07.2017 року.

На даний час відповідач сплачує аліменти в розмірі по 200 гривень на кожну дитину, однак на даний час обставини змінились розмір аліментів, що стягуються, не забезпечує дітям мінімально необхідного догляду, будь-якої іншої допомоги відповідач на утримання дітей не надає.

Тому просить змінити розмір аліментів, що стягуються з відповідача на утримання дітей на її користь, в розмірі 1000 грн., щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на кожну дитину до досягнення дітьми повноліття.

Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання з'явилася, заявлені вимоги підтримала в повному обсязі, та пояснила, що аліменти, які сплачує позивач не вистачає на утримання дітей.

Відповідач ОСОБА_2 надіслав до суду відзив проти позову в якому вказав, що заявлені вимоги не визнає в повному обсязі та вважає їх необгрунтованими та просив відмовити в задоволенні позовних вимог. В судове засідання відповідач з'явився, заявлені вимоги визнав частково та пояснив, що згоден сплачувати аліменти в розмірі 500 гривень на кожну дитину.

Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши інші обставини справи, проаналізувавши всі докази у їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Рішенням Володимирецького районного суду Рівненської області від 16 серпня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів з відповідача на користь позивачки стягнуто аліменти на утримання неповнолітніх дітей сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, доньки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 у твердій грошовій сумі у розмірі 200 грн., на кожну дитину щомісячно і до досягнення дітьми повноліття.

На даний час шлюб між сторонами розірвано згідно рішення Володимирецького районного суду від 16.08.2017 року.

Також в судовому засіданні достовірно встановлено та не заперечувалося відповідачем по справі, що ОСОБА_2 на даний час офіційно працевлаштований.

Також в судовому засіданні було встановлено та підтверджено відповідачем по справі, що діти на даний час перебувають на утриманні матері - ОСОБА_1

Частиною четвертою ст. 273 ЦПК України передбачено, що якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідачу присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред'явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.

За змістом ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі (ч. 3ст. 181 СК України).

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до положень ст. 183 СК України розмір аліментів визначається у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини.

При цьому підстави визначення розміру аліментів у частках до заробітку (доходу) або у твердій сумі визначаються з урахуванням як положень ст. 182 СК України, так і положень ст.ст.183,184 СК України.

Відповідно до ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.

Згідно з п. 23Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року №3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справи щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв'язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров'я когось із них.

Враховуючи зміст ст.ст.181,192 СК України, розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним. Отже, у зв'язку із значним покращенням матеріального становища платника аліментів матір дитини може подати до суду заяву про збільшення розміру аліментів.

Відповідно до ст.183та ст.184 СК України за рішенням суду розмір аліментів визначається у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Сімейний кодекс України передбачає підстави для зміни розміру аліментів, визначеного за рішенням суду, але не пов'язує їх зі способом присудження (ч. 3ст. 181 СК України). Стаття 192 СК України тільки вказує на можливість зміни раніше встановленого розміру аліментів за наявності доведених в судовому порядку підстав, а саме: зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Право вимагати заміни розміру аліментів шляхом зміни способу присудження аліментів не може заперечуватися, адже можливість вибору способу присудження аліментів з огляду на мінливість життєвих обставин, зазначених ст.ст. 182-184 СК України, не може обмежуватися разовим її здійсненням.

З огляду на відсутність імперативної заборони змінювати розмір аліментів шляхом зміни способу їх присудження, за положеннями ст. 192 СК України зміна розміру аліментів може мати під собою зміну способу їх присудження (зміна розміру аліментів, стягнутих за рішенням суду у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини на розмір аліментів, визначений у певній твердій грошовій сумі та навпаки).

Отже, у спірних правовідносинах підлягає застосуванню не тількист.192 СК України, але й низка інших норм, присвячених обов'язку батьків утримувати своїх дітей (ст.182 Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів , ст. 183 Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини , ст. 184 Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі ).

Згідно ст. 8 Закону України Про охорону дитинства кожна дитина має право на рівень життя, достатній для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.

Відповідно до ст. ст.12,81 кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ЦПК України. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Суд, враховуючи визнання відповідачем позову частково, розмір прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, рівність обов'язку батьків щодо утримання дитини, матеріальне становище сторін, вважає що є підстави для задоволення позовних вимог та зміну розміру стягнення визначених раніше судом аліментів, а саме до 1000 грн., але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на кожну дитину до досягнення дітьми повноліття.

Згідно п. 23Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року №3 Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів , вбачається, що у випадку зміни розміру аліментів, аліменти у новому розмірі стягуються від дня набрання чинності рішенням суду.

За наведених вище обставин суд приходить до висновку про обґрунтованість заявленого позову, а відтак він підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст.141 ЦПК України, з відповідача на користь держави слід стягнути судовий збір у розмірі 704 грн. 80 коп.

Керуючись ст.ст. ст.ст.2, 3, 12, 81, 89, 263, 264, 265, 268, 352, 354, 355, 273 ЦПК України, ст.ст. 181-184, 192 СК України, суд -

В И РІ Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів задовольнити.

Змінити розмір аліментів, визначений рішенням Володимирецького районного суду Рівненської області від 16 серпня 2017 року про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання дітей сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, доньки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, (РНОКПП НОМЕР_1), проживаючого за адресою АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, доньки ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1000 (одна тисяча) грн, але не менше 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку на кожну дитину до досягнення дітьми повноліття, з дня набрання рішенням законної сили.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 704 грн. 80 коп.

Учасники справи мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до п.15.5) розділ XIII Перехідних положень, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя: Л.В. Закревський

СудВолодимирецький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення07.05.2018
Оприлюднено17.05.2018
Номер документу74011561
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —556/360/18

Ухвала від 10.09.2018

Цивільне

Апеляційний суд Рівненської області

Шимків С. С.

Ухвала від 14.08.2018

Цивільне

Апеляційний суд Рівненської області

Шимків С. С.

Ухвала від 10.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Рівненської області

Ковальчук Н. М.

Ухвала від 20.06.2018

Цивільне

Апеляційний суд Рівненської області

Ковальчук Н. М.

Рішення від 07.05.2018

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Закревський Л.В.

Ухвала від 10.04.2018

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Закревський Л.В.

Ухвала від 02.04.2018

Цивільне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Закревський Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні