ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
16.05.2018 р. Справа № 914/858/18
Господарський суд Львівської області у складі судді Іванчук С.В., розглянувши матеріали позовної заяви: Приватного акціонерного товариства «Софія-Граніт», с.Софіївка Первомайського району Миколаївської області
до відповідача: Приватного підприємства «Граніти України», м.Львів
про стягнення заборгованості.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд господарського суду Львівської області поступив позов Приватного акціонерного товариства «Софія-Граніт» до Приватного підприємства «Граніти України» про стягнення заборгованості в сумі 22427,85грн., з якої 17732,00грн. – основний борг, 2276,01грн. – пеня, 1909,74грн. – інфляційні втрати, 510,10грн. – 3% річних.
Згідно із ч.1. ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до п.2 Правил надання послуг поштового зв'язку затверджених Постановою КМУ від 05.03.2009р. №270 документом, що підтверджує прийняття для пересилання реєстрованого поштового відправлення є розрахунковий документ встановленої форми та змісту, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку, а саме касовий чек, розрахункова квитанція.
Згідно із п.2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року №270 Правилами поштового зв'язку також визначено, що: адресат - фізична або юридична особа, якій адресується поштове відправлення, поштовий переказ, прізвище, ім'я та по батькові або найменування якої зазначені на поштовому відправленні, бланку поштового переказу в спеціально призначеному для цього місці; поштова адреса – адреса відправника та адресата, яка зазначена на поштовому відправленні, бланку поштового переказу у спеціально призначеному для цього місці; реєстроване поштове відправлення - поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку.
Також, Правилами надання послуг поштового зв'язку визначено, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення (п.59 Правил).
У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення (п.61 Правил).
Відповідно до п. 3.2.1.2 “Порядку пересилання поштових відправлень” затвердженого наказом Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" від 12 травня 2006 р. № 211, при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв'язку звіряє вкладення з описом ф. 107 (рис. 27), а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля.
Згідно до бланку опису ф. 107, затвердженого наказом Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" від 03.03.2015 р. № 155, виправлення в описі вкладення у цінний лист не допускаються.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем до позовної заяви в підтвердження надіслання позовної заяви з додатками відповідачу долучено фіскальний чек від 08.05.2018р. та опис вкладення у цінний лист від 08.05.2018р. У долученому описі вкладення надруковано текст наступного змісту: 1. Банківська виписка по особовому рахунку ПрАТ «Софія-Граніт» за 05.07.2017р.; 2. Копія податкової накладної №41 від 23.05.2017р.; 3. Копія договору купівлі-продажу №23/05/17 від 23.05.2017р.; 4. Копія рахунку на оплату №23 від 23.05.2017р.; 5. Копія видаткової накладної №43 від 23.05.2017р.; 6. Копія претензії від 01.03.2018р. та квитанції про направлення. 7. Розрахунок розміру грошових коштів, які підлягають стягненню. Проте, чорнилом дописано ще один пункт під номером 9, а саме: « 9. Позовна заява». Відтак, за даних обставин, не подано належних доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви, оскільки всі відомості щодо надсилання позовної заяви в описі вкладення, на відміну від решти тексту опису вкладення, дописані чорнилом та шляхом виправлення записів. Крім цього, як вбачається із матеріалів позовної заяви, долучений фіскальний чек від 08.05.2018р. не може вважатися належним доказом скерування копії позовної заяви із долученими до неї документами відповідачу, оскільки в позовній заяві відповідачем визначено ПП «Граніти України», а із фіскального чека від 08.05.2018р. вбачається, що поштова кореспонденція скерована «Приватне підприемств», відтак даний документ не підтверджує скерування поштової кореспонденції саме відповідачу у справі.
Згідно із п.8 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивачем всупереч п.8 ч.3 ст. 162 ГПК України не зазначено про наявність у нього, чи іншої особи оригіналів документів, які ним подано у неналежно засвідчених копіях.
Згідно із ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.162, ст.164, ст.174, ст.234, ст.235 Господарського процесуального кодексу України, суд –
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Софія-Граніт» до Приватного підприємства «Граніти України» про стягнення заборгованості залишити без руху.
Надати Приватному акціонерному товариству «Софія-Граніт» строк до 29.05.2018 року включно для усунення таких недоліків:
Надати суду належні докази надіслання відповідачу копії позовної заяви з додатками.
Подати суду письмово інформацію про наявність у позивача, чи іншої особи оригіналів документів, які позивачем подано у копіях.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Іванчук С.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2018 |
Оприлюднено | 21.05.2018 |
Номер документу | 74024271 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Іванчук С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні