Справа № 308/5067/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2018 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів,-
В С Т А Н О В И В:
З внесеного клопотання та матеріалів, доданих до нього, встановлено, що Головним управлінням Національної поліції в Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України, відомості про які внесено до ЄРДР за №12018070000000156 від 19.04.2018 року.
Досудовим розслідуваннямвстановлено, що 19 квітня 2018 року до СУ ГУНП в Закарпатській області надійшли матеріали, зібрані за рапортом начальника відділу протидії кіберзлочинам в Закарпатській області Карпатського УКП ДКП НПУ ОСОБА_5 , згідно якого у ході моніторингу Публічної кадастрової карти України, виявлено земельні ділянки за кадастровими номерами 2110100000:51:004:0018 площею 0,5 га, та 2110100000:51:001:0780 площею 0,3151 га, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , та згідно з документації із землеустрою на вказані земельні ділянки на них розміщено фундамент (частина споруди), однак вказані відомості не відповідають дійсності, так як земельні ділянки вільні від забудови. В ході проведеної перевірки було встановлено, що Державні кадастрові реєстратори ІНФОРМАЦІЯ_1 маючи доступ до автоматизованої системи «Публічної кадастрової карти України» повторно здійснили несанкціоновану зміну інформації в ній, змінивши інформацію про земельну ділянку із кадастровим номером 2110100000:51:004:0018 та земельну ділянку із кадастровим номером 2110100000:51:001:0780 із земельної ділянки вільної від забудови на земельну ділянку на якій розміщено фундамент.
Клопотання мотивоване тим, що під час здійснення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення необхідно оглянути та дослідити оригінали документів, а саме: декларацій про початок підготовчих робіт, декларацій про початок будівельних робіт та інших документів наявних у ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо будівництва об`єктів нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 , вказані документи необхідні для встановлення та дослідження правомірності дій посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 . Для всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин даного кримінального правопорушення, правомірності дій посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 , органу досудового розслідування необхідно отримати тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення оригіналів вищевказаних документів.
У судове засідання слідчий не з`явився, через канцелярію суду подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримує, просить задовольнити.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, клопотання розглядається слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Відповідно до положень ст. 159 КПК України, тимчасовий доступдо речейі документів полягаєу наданністороні кримінальногопровадження особою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії та,у разіприйняття відповідногорішення слідчимсуддею,судом,вилучити їх(здійснитиїх виїмку).Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 2 ст. 160 КПК України, у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до положень ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторонакримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ст. 132 КПК України, застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів, не допускається, якщо сторона кримінального провадження не доведе, що потреби судового розгляду виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що стороною кримінального провадження не надано доказів неможливості отримати документи, про які йдеться в клопотанні, в інший спосіб, аніж через застосування заходу забезпечення кримінального провадження. Окрім того, документами, доданими до клопотання не підтверджується висновок слідчого про здійснення несанкціонованої зміни інформації в автоматизованій системі «Публічної кадастрової карти України» щодо земельних ділянок за кадастровими номерами 2110100000:51:004:0018 площею 0,5 га, та 2110100000:51:001:0780 площею 0,3151 га, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 . Слідчим не слідчим у клопотанні не конкретизовано в повній мірі до яких саме документів він просить надати тимчасовий доступ. Також варто зазначити, що інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна земельної ділянки за кадастровим номером 2110100000:51:001:0780 не надано, натомість наявна щодо іншої - 2110100000:51:004:0780, яка не має відношення до даного кримінального провадження. Відтак, клопотання ґрунтується на припущеннях. Слідчим не обґрунтовано, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні. На підставі наведеного, слідчий суддя приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання слідчого відділу СУ ГУНП в Закарпатській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 74033979 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Шепетко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні