Справа № 500/2684/18
Провадження № 2-о/500/80/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2018 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого - судді Грубіян Л.І.
при секретарі - Івановій Л.П.
за участю заявника - ОСОБА_1,
зацікавлених осіб - ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні з залі суду м. Ізмаїла цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3 про надання права на шлюб, -
ВСТАНОВИВ:
Заявниця ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про надання їй права на шлюб з ОСОБА_3 Позовні вимоги обґрунтовані тим, що вже тривалий час знайома з ОСОБА_3, з яким зустрічається, і між ними виникли почуття любові та поваги один до одного, та вони бажають створити сім'ю. Її батьки цілком її підтримують у цьому намірі, та їх весілля заплановане на 24.06.2018 року.
Заявниця у судовому засіданні підтримала заяву у повному обсязі просила надати їм з ОСОБА_3 право на шлюб.
Зацікавлені особи - батько заявниці ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечували, просили надати дозвіл на шлюб.
Вислухавши сторін, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 3 ст. 293 ЦПК України, у порядку окремого провадження розглядаються також справи про надання права на шлюб.
Відповідно зі ст. 22 СК України, шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.
Згідно до ст. 23 СК України право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Судом встановлено, що відповідно до паспорта НОМЕР_3, виданого 04.04.2017 року на ім'я ОСОБА_1, вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 і на час звернення до суду має повних 17 років.(а.с.4)
Відпоідно до свідоцтва про народження НОМЕР_4 від 23.11.2000 року батьками ОСОБА_1 зазначені ОСОБА_2 та ОСОБА_4.(а.с.3)
Відповідно до роз'яснень п. 2 Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року №11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" заява про надання особі, яка досягла чотирнадцяти років, права на шлюб (ст. 23 СК України) повинна розглядатися судом в окремому провадженні (ч. 3 ст. 293 ЦПК України). При цьому до участі в справі залучаються один або обоє батьків (усиновлювачів) неповнолітньої дитини, піклувальник, особа, з якою передбачається реєстрація шлюбу, а також інші заінтересовані особи. Заперечення батьків (піклувальників) щодо надання права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника.
Реєстрація шлюбу з ОСОБА_3 відповідає інтересам ОСОБА_1, оскільки між ними є взаємне почуття любові і бажання добровільно укласти шлюб, що відповідає вимогам ст.24 СК України.
У судовому засіданні батько ОСОБА_2 не заперечував проти укладення шлюбу між його донькою ОСОБА_1 та ОСОБА_3
Відповідно до ч. 1 ст. 27 СК України державна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.
Судом не встановлено підстав для відмови у наданні права на шлюб оскільки реєстрація шлюбу відповідатиме інтересам заявника.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 89, 263-265, 293 ЦПК України, ст. 22, 23 СК України,-
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3 про надання права на шлюб - задовольнити.
Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,(НОМЕР_1 виданий 04.04.2017 року, РНОКПП НОМЕР_2, яка зареєстрована та мешкає: АДРЕСА_1) право на шлюб з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, (паспорт НОМЕР_5, виданий Ізмаїльським РВ ГУДМС України в Одеській області, 12.03.2015 року, зареєстрований та мешкає за адресою, АДРЕСА_2).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: Л.І.Грубіян
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2018 |
Оприлюднено | 18.05.2018 |
Номер документу | 74041119 |
Судочинство | Цивільне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баранюк Андрій Зіновійович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баранюк Андрій Зіновійович
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Грубіян Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні