УХВАЛА
18 травня 2018 р.Справа № 816/6/18
Харківський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Зеленського В.В., суддів: П'янової Я.В., Чалого І.С., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 06.02.2018р. по справі № 816/6/18
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 06.02.2018р. задоволено позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
На зазначене рішення суду Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області подано апеляційну скаргу.
Подана апеляційна скарга не відповідає вимогам п.1 ч. 5 ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України) в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 р., а саме: заявником не додано документ про сплату судового збору.
Порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України "Про судовий збір".
Згідно з пп.1 п.3 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 4 Закону, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір справляється в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягав сплаті при поданні позовної заяви.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" встановлено розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2018 року - 1762,00 грн..
Таким чином, враховуючи дату подання адміністративного позову та дату подання апеляційної скарги, розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції становить 1057,20 грн. (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (704,80 грн.)*150%).
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент подання апеляційної скарги), апелянт не віднесений до осіб, звільнених від сплати судового збору, а тому судовий збір повинен бути сплачений на загальних умовах.
Крім того, у відповідності до п. 5 ч. 2 ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України, в апеляційній скарзі зазначаються вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції.
В апеляційній скарзі Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області заявлено вимогу про скасування рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 08.02.2018 року по справі № 816/6/18.
Проте, в матеріалах справи відсутнє рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 08.02.2018 року по справі № 816/6/18.
Натомість, Полтавським окружним адміністративний судом 06.02.2018 року ухвалено рішення по справі №816/6/16 .
Зазначені розбіжності свідчать про невідповідність апеляційної скарги вимогам чинного законодавства та унеможливлюють розгляд даної апеляційної скарги.
Крім того, відповідно до ч.3 статті 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи, що оскаржуване рішення було прийнято 06.02.2018 року, а повний текст складено 14.02.2018 року, суд застосовує вимоги ч. 3 ст. 298 КАС України (у редакції чинній на час винесення рішення), відповідно до якої апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
Так, відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
2) на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
З матеріалів справи вбачається, що Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області 19.02.2018 року отримало повний текст рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 06.02.2018 року відповідно до зворотного поштового повідомлення (а.с.93). 06.03.2018 року (в межах строку на апеляційне оскарження) відповідачем було подано апеляційну скаргу.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 26.03.2018 року апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 06.02.2018р. по справі № 816/6/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - залишено без руху.
Надано Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Роз'яснено заявнику апеляційної скарги, що вищезазначені недоліки апеляційної скарги можуть бути усунені шляхом направлення до Харківського апеляційного адміністративного суду уточненої апеляційної скарги із вірним зазначенням дати судового рішення, яке оскаржується, разом з копіями апеляційної скарги для осіб, які беруть участь у справі, а також квитанції або оригіналу іншого документу про сплату судового збору в розмірі - 1057,20 грн.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 16.04.2018 року апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 06.02.2018 по справі № 816/6/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії повернуто скаржнику.
24.04.2018 року Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області повторно було подано апеляційну скаргу на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 06.02.2018 року по справі № 816/6/18, тобто вже з порушенням строку на апеляційне оскарження.
Разом з апеляційної скаргою апелянтом подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Розглянувши дану заяву, суд вважає вказані у ній підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження неповажними з огляду на наступне.
Як вбачається з обґрунтування заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження, час, який було надано судом Головному управлінню для сплати судового збору Головне управління не було достатньо забезпечено коштами, для сплати судового збору.
Подаючи апеляційну скаргу повторно, Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області просить поновити строк на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 3 ст. 295 КАС України строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Слід зазначити, що поважними причинами пропуску строку на апеляційне оскарження можуть бути визнані лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами.
Враховуючи вищенаведене, обставини, з якими сторона пов'язує поважність причин пропуску строків звернення до суду, доводяться стороною та встановлюються судом.
В обґрунтування заяви про поновлення пропущеного процесуального строку зазначено, що відповідачем своєчасно подано апеляційну скаргу до суду, але апеляційна скарга не розглянута через відсутність фінансування на сплату судового збору.
Посилання апелянта на той факт, що відсутність на момент подання апеляційної скарги коштів на сплату судового збору є поважною причиною пропуску строку подання апеляційної скарги, є безпідставними, оскільки, обмежене фінансування суб'єкта владних повноважень не визнається поважною причиною для поновлення такого строку.
Враховуючи вказане, із наданої заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження не вбачається поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження.
Встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених КАС України, певних процесуальних дій.
Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про залишення апеляційної скарги без руху та надання строку для усунення недоліків.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 299 КАС України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
Таким чином, недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Харківського апеляційного адміністративного суду:
- оригіналу квитанції про сплату судового збору на реквізити: отримувач - УДКСУ у Основ'янському районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999628, банк: ГУ ДКСУ в Харківській області, рахунок - 31210206781011, код класифікації доходів бюджету - 22030101, код ЄДРПОУ Харківського апеляційного адміністративного суду 34331173 у розмірі 1057 (одна тисяча п'ятдесят сім ) грн. 20 коп.;
- уточненої апеляційної скарги із вірним зазначенням дати судового рішення, яке оскаржується, разом з копіями апеляційної скарги для осіб, які беруть участь у справі.
- заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 06.02.2018 року по справі № 816/6/18 разом з зазначенням інших підстав та письмових доказів щодо поважності пропуску строку на апеляційне оскарження.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 169, 295, 296, 298, 299, ч. 2 ст. 321, ч. 2 ст. 325, ст.ст. 328-331 КАС України, суддя,
У Х В А Л И В:
Підстави, наведені Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області, для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 06.02.2018 року - визнати неповажними.
Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 06.02.2018р. по справі № 816/6/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху .
Надати Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом 10 (десяти) днів з моменту отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, шляхом сплати судового збору в розмірі 1057 (одна тисяча п'ятдесят сім) грн. 20 коп. за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Основ'янському районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999628, банк: ГУ ДКСУ в Харківській області, рахунок - 31210206781011, код класифікації доходів бюджету - 22030101, код ЄДРПОУ Харківського апеляційного адміністративного суду 34331173.
Роз'яснити Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України скарга буде повернута скаржнику, або відповідно до п.4 ч.1 ст. 299 КАС України буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає
Головуючий суддя: В.В. Зеленський
Судді Я.В. П'янова
І.С. Чалий
Суд | Харківський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2018 |
Оприлюднено | 21.05.2018 |
Номер документу | 74074041 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський апеляційний адміністративний суд
Зеленський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні