КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
18 травня 2018 року м. Кропивницький Справа № 811/1451/18
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А.
розглянула матеріали адміністративного позову
позивач: ОСОБА_1 (27300, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1)
відповідач: Олександрівський районний суд Кіровоградської області (27300, Кіровоградська область, Олександрівський район, смт. Олександрівка, вул. Вишнева, 21, код ЄДРПОУ 05403464)
про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії , -
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Олександрівського районного суду Кіровоградської області, в якому просить:
- визнати неправомірними дії Олександрівського районного суду Кіровоградської області щодо не включення до її стажу державної служби періоду проходження служби в органах внутрішніх справ з 10.08.1994 року по 27.07.1998 року, а саме - період навчання в Харківському університеті внутрішніх справ;
- зобов'язати Олександрівський районний суд Кіровоградської області зарахувати їй стаж державної служби з 10.08.1994 року по 27.07.1998 року та здійснити перерахунок надбавки за вислугу років з урахуванням стажу державної служби з 10.08.1994 року по 27.07.1998 року, про що винести відповідний наказ.
Переданий на вирішення суду спір згідно зі статтею 19 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів. Справа відповідно до статей 20, 22, 25 КАС України підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України. Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі, передбачених статтями 169, 170 КАС України, не встановлено.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що рішення у ній може вплинути на права та обов'язки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області.
Частиною 2 статті 49 КАС України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідно до статті 50 КАС України якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред'явити вимоги до сторони, така сторона зобов'язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява.
Частиною 1 статті 154 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначено, що територіальне управління є територіальним органом Державної судової адміністрації України. Державна судова адміністрація України є державним органом у системі правосуддя, який здійснює організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом. (ч.1 ст.151 Закону України "Про судоустрій і статус суддів").
Згідно з частинами 1, 4 статті 148 цього Закону фінансування всіх судів в Україні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Видатки загального фонду Державного бюджету України на утримання судів належать до захищених статей видатків Державного бюджету України. Функції розпорядника бюджетних коштів щодо місцевих судів здійснюють територіальні управління Державної судової адміністрації України.
З огляду на те, що предметом спору в даній справі є зокрема спонукання відповідача здійснити перерахунок надбавки за вислугу років з урахуванням стажу державної служби, тому рішення у даній справі може вплинути на обов'язки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області щодо виконання прийнятого у цій справі рішення, оскільки на нього покладається обов'язок щодо нарахування та виплати суддям місцевих суддів грошового забезпечення.
Відтак, у даних правовідносинах цей суб'єкт владних повноважень має юридичну заінтересованість, яка ґрунтується на матеріально-правових відносинах зі сторонами, що обумовлює необхідність залучення його до участі у справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору. Питання, на чиїй стороні прийматиме участь у справі ця третя особа, буде вирішено за наслідками розгляду її пояснень, поданих на підтримку позову або його заперечення.
Відповідно до частини 4 статті 148 Закону №1402-VІІІ функції розпорядника бюджетних коштів щодо місцевих судів здійснюють територіальні управління Державної судової адміністрації України.
Таким чином, саме на відповідача покладено обов'язок щодо нарахування та виплати суддям місцевих суддів грошового забезпечення в розмірі, визначеному Законом України "Про судоустрій і статус суддів".
Згідно з частинами 1, 2 статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною 2 статті 257 КАС України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
З огляду на категорію та складність справи за цим позовом, враховуючи клопотання позивачки, викладене у позовній заяві, суд вважає, що справу слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідно до частини 5 статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно з частиною 8 статті 262 КАС України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення.
Керуючись статтями 171, 174, 248, 256, 260-262, 294 КАС України, суддя -
У Х В А Л И Л А:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
3. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 40, код ЄДРПОУ 26241445).
4. Встановити відповідачу порядок та строки для виконання процесуальних дій:
4.1. протягом 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі:
- подати до суду відзив на позов (щодо його визнання чи заперечення) у порядку, передбаченому статтями 162, 175 КАС України, та наявні докази (якщо вони не надані позивачем) у порядку, передбаченому статтею 79 КАС України,
- одночасно направити копії відзиву та письмових доказів позивачу та третій особі;
- разом з відзивом подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу та третій особі.
4.2. разом з відзивом на позов подати документи, необхідні для вирішення справи:
- належним чином засвідчену копію особової справи судді Олександрівського районного суду Кіровоградської області Отян О.В.
4.3. у разі отримання пояснень третьої особи щодо позову або відзиву - протягом 5 днів від дня їх отримання:
- подати до суду відповідь на такі пояснення у порядку, передбаченому частиною 3 статті 165, частиною 2 статті 176 України, та додаткові докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь;
- одночасно направити копії відповіді та додаткових письмових доказів позивачу та третій особі;
- разом з відповіддю подати до суду документи, що підтверджують надіслання відповіді і доданих до неї доказів позивачу та третій особі.
4.4. у разі отримання відповіді позивача на відзив - протягом 5 днів від дня його отримання:
- подати до суду заперечення у порядку, передбаченому статтею 164 КАС України, та додаткові докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується заперечення;
- одночасно направити копії заперечення та додаткових письмових доказів позивачу та третій особі;
- разом з запереченням подати до суду документи, що підтверджують надіслання заперечення і доданих до нього доказів позивачу та третій особі.
4.5. у разі заперечення проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - протягом 5 днів з дня отримання даної ухвали подати такі заперечення до суду.
5. Встановити позивачу порядок та строки для виконання процесуальних дій:
5.1 не пізніше 2 днів з дня отримання даної ухвали:
- направити третій особі копії позовної заяви з додатками;
- докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи по суті.
5.2. у разі отримання відзиву відповідача на позов - протягом 5 днів з дня його отримання:
- подати до суду відповідь на відзив у порядку, передбаченому статтею 163 КАС України, та додаткові докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь;
- одночасно направити копії відповіді на відзив та додаткових письмових доказів відповідачу та третій особі;
- разом з відповіддю на відзив подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) цієї відповіді і доданих до неї доказів відповідачу та третій особі.
5.3. у разі отримання пояснень третьої особи щодо позову або відзиву - протягом 5 днів від дня їх отримання:
- подати до суду відповідь на такі пояснення у порядку, передбаченому частиною 3 статті 165, частиною 2 статті 176 України, та додаткові докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтується відповідь;
- одночасно направити копії відповіді та додаткових письмових доказів відповідачу та третій особі;
- разом з відповіддю подати до суду документи, що підтверджують надіслання відповіді і доданих до неї доказів відповідачу та третій особі.
6. Встановити третій особі порядок та строки для виконання процесуальних дій :
6.1. протягом 10 днів з дня отримання копії позовної заяви:
- подати до суду пояснення щодо позову (щодо його підтримки чи заперечення) у порядку, передбаченому статтями 165, 176 КАС України, та наявні докази (якщо вони не надані позивачем) у порядку, передбаченому статтею 79 КАС України,
- одночасно направити копії пояснення та письмових доказів позивачу та відповідачу;
- разом з поясненнями подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до нього доказів позивачу та відповідачу.
6.2. у разі отримання відзиву відповідача на позов - протягом 5 днів з дня його отримання:
- подати до суду пояснення щодо відзиву на позов у порядку, передбаченому статтями 165, 176 КАС України, та наявні докази (якщо вони не надані раніше) у порядку, передбаченому статтею 79 КАС України,
- одночасно направити копії пояснення та письмових доказів позивачу та відповідачу;
- разом з поясненнями подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до нього доказів позивачу та відповідачу.
7. Подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
8. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, що їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
9. Розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі. Справу буде розглянуто без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
10. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивачка - не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
11. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1170/.
12. Копію ухвалу надіслати учасникам справи. Відповідачу надіслати також копію адміністративного позову разом із доданими до нього документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду щодо відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у 15 - денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_3
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2018 |
Оприлюднено | 21.05.2018 |
Номер документу | 74093564 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.А. Черниш
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні