Ухвала
від 15.05.2018 по справі 2н-208/10
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2н-208/10

Провадження № 6/161/163/18

У Х В А Л А

15 травня 2018 року місто ОСОБА_1

Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого судді Івасюти Л.В.

при секретарі Маковецькій Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Кредит-Капітал про заміну сторони виконавчого провадження, -

В С Т А Н О В И В :

ТзОВ Фінансова Компанія Кредит-Капітал звернулося до суд з вищевказаною заявою, яку мотивує тим, що в Другому відділі ДВС м. Луцька ГТУЮ у Волинській області знаходиться на виконанні судовий наказ №2н-208/10 про стягнення із ОСОБА_2 в користь публічного акціонерного товариства Універсал Банк заборгованості за кредитним договором №CL54721 від 13.06.2008 року.

14 листопада 2016 року публічне акціонерне товариство Універсал Банк та товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Кредит-Капітал уклали договір відступлення прав вимоги №UB-OP/16-132, згідно з яким відбулося переуступлення прав вимог за рядом кредитних договорів.

Відповідно до умов Договору відступлення прав вимоги №UB-OP/16-132, та у відповідності до ст. 512 ЦК України, ТзОВ ФК Кредит-Капітал , набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які є боржниками публічного акціонерного товариства Універсал Банк .

Відповідно до умов договору відступлення прав вимоги №UB-OP/16-132 від 14 листопада 2016 року ТзОВ Фінасова Компанія Кредит-Капітал набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги до ОСОБА_2

На підставі викладеного, просить замінити сторону у виконавчому провадженні, а саме: стягувача публічне акціонерне товариство Універсал Банк на ТзОВ Фінансова Компанія Кредит-Капітал .

В заяві про заміну сторони виконавчого провадження представник заявника зазначив про здійснення розгляду справи за його відсутності.

Інші учасники судового процесу в судове засідання не з'явились, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини неявки суд не повідомили.

Суд вважає за можливе розглядати справу за їх відсутності.

Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що підставою для стягнення з боржника ОСОБА_2 заборгованості за кредитним договором №CL54721 від 13.06.2008 року в користь публічного акціонерного товариства Універсал Банк став судовий наказ по справі №2н-208/10.

Підставами виникнення цивільних прав і обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини (пункт 1 частина друга стаття 11 ЦК України). Судовий наказ на даний час ОСОБА_2 не виконано.

Другим відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області було відкрито виконавче провадження ВП 19613761 від 31.05.2010р.

З матеріалів справи вбачається, що 14 листопада 2016 року публічне акціонерне товариство Універсал Банк та товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Кредит-Капітал уклали договір відступлення прав вимоги №UB-OP/16-132, згідно з яким відбулося переуступлення прав вимог за рядом кредитних договорів.

Відповідно до умов Договору відступлення прав вимоги №UB-OP/16-132, та у відповідності до ст. 512 ЦК України, ТзОВ ФК Кредит-Капітал , набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які є боржниками публічного акціонерного товариства Універсал Банк .

Відповідно до умов договору відступлення прав вимоги №UB-OP/16-132 від 14 листопада 2016 року ТзОВ Фінасова Компанія Кредит-Капітал набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги до ОСОБА_2

Процесуальне правонаступництво допускається на будь-якій стадії цивільного процесу, а примусове виконання рішення суду є його завершальною стадією, то в п. 5 ст. 15 Закон України Про виконавче провадження , передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до ст. 442 ЦПК України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Закон України Про виконавче провадження , ч. 5 ст. 15 також передбачає, що у разі вибуття однієї з сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду з заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, в якій вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до правової позиції, висловленій Верховним судом України в постанові від 20 листопада 2013 року, заміна кредитора у зобов'язанні можлива з підстав відступлення вимоги (цесія), правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.

Також, вирішуючи питання про усунення розбіжностей у застосуванні судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, які призвели до ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України в постанові від 20 листопада 2013 року зазначила: підставами виникнення цивільних прав і обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини (пункт 1 частина друга стаття 11 ЦК України).

Відповідно до частини першої статті 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов'язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.

За змістом статті 512 ЦК України, статті 378 ЦПК України та Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття кредитора в зобов'язанні він замінюється правонаступником.

Виходячи із цих норм, зокрема, пунктами 1, 2 частини першої статті 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.

Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.

Отже, законодавством чітко визначено, що заінтересована сторона має право звернутися до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, у разі заміни кредитора у зобов'язанні, правонаступником, і суд замінює сторону виконавчого провадження правонаступником.

Також в матеріалах справи наявні всі докази про заміну кредитора у зобов'язанні, тому існують всі підстави для заміни сторони у виконавчому провадженні.

Керуючись ст.ст. 260, 442 ЦПК України , на підставі ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , суд, -

У Х В А Л И В:

Заяву задовольнити.

Замінити стягувача публічне акціонерне товариство Універсал Банк на товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Кредит-Капітал у виконавчому провадженні у цивільній справі №2н-208/10 за заявою публічного акціонерного товариства Універсал Банк про видачу судового наказу з метою стягнення заборгованості з ОСОБА_2.

Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області шляхом подання апеляційної скарги на ухвалу протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Луцького міськрайонного суду

Волинської області ОСОБА_1

СудЛуцький міськрайонний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення15.05.2018
Оприлюднено22.05.2018
Номер документу74100637
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2н-208/10

Ухвала від 26.06.2019

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Івасюта Л. В.

Постанова від 01.11.2018

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Здрилюк О. І.

Постанова від 01.11.2018

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Здрилюк О. І.

Ухвала від 10.10.2018

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Здрилюк О. І.

Ухвала від 17.09.2018

Цивільне

Апеляційний суд Волинської області

Матвійчук Л. В.

Ухвала від 10.09.2018

Цивільне

Апеляційний суд Волинської області

Матвійчук Л. В.

Ухвала від 14.08.2018

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Івасюта Л. В.

Ухвала від 14.08.2018

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Івасюта Л. В.

Ухвала від 23.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Волинської області

Матвійчук Л. В.

Ухвала від 15.05.2018

Цивільне

Луцький міськрайонний суд Волинської області

Івасюта Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні